«25 областей до 25 років» – «Твоя країна» запрошує!

2019-11-15 12:32

«Ми прагнемо, щоби кожен молодий українець віком умовно від 18 до 25 років побачив якомога більше регіонів України (всі 24 області + АР Крим), – говорить засновник всеукраїнського руху «Твоя країна» Євген Демченко. – Для цього ми започаткували проєкт «Твоя країна» – це коли волонтери організовують 3-5-денні візити для молоді до різних міст і містечок із доволі насиченою програмою. Учасники платять лише за дорогу й частково – за харчування. Координатори візитів працюють безоплатно й набувають важливого досвіду».

Під час таких візитів кожен може почати знайомство зі своєю рідною країною та знайти друзів із різних регіонів, тобто головна мета – не стільки розвиток туризму, як налагоджування зв’язків, знайомства, неформальне спілкування. Про це Євген Демченко розповів у Чернігівському міському туристично-інформаційному центрі під час зустрічі з амбасадорами. 

Пан Євген приїхав на запрошення голови молодіжної ради при Чернігівському міському голові Аліни Сірої, яка долучилася до руху «Твоя країна» в ролі учасниці й була координаторкою візиту молоді до Чернігова у 2017 році.

За словами Євгена Демченка, волонтерський рух «Твоя країна» стартував у 2013 році. З того часу відбулося вже 349 візитів, у яких узяли участь 4174 юнаків і дівчат, жінок та чоловіків (найстаршим було за 50 років) різних професій і сфер діяльності. Учасники відвідали 83 міста й містечка, в тому числі Чернігів, Ніжин, Прилуки. 

Як це відбувається? Аби стати потенційним учасником чи координатором візиту, треба заповнити відповідну анкету на сайті «Твоя країна». Долучитися до організації візиту може будь-хто, головне – мати бажання. Були випадки, коли цю місію успішно виконували 15-річні підлітки. Початківцям зазвичай допомагають люди з досвідом (так звані ментори). А до учасників візиту є певні вимоги. 

«Ми орієнтуємося передусім на молодих людей, але це не строгий критерій, – зауважує Євген Демченко. – В анкеті є запитання про мотиви. Якщо вони доволі аргументовані, у кожного є шанс отримати запрошення. Відбір проводить команда організаторів на місці. Ми просимо формувати групи максимально різноманітно, аби були представлені різні регіони, досвід тощо. Як правило, дівчата зазвичай активніші. Реєстрація завершується за 12-14 днів до початку візиту або до моменту надходження 100 заявок на нього». 

Участь у цьому проєкті умовно безкоштовна. Тобто організатори намагаються забезпечити проживання (в хостелах, готелях, гуртожитках, у звичайних родинах чи вже як домовляться на місці), частину харчування (здебільшого йдеться про сніданки в хостах – місцевих родинах, що приймають) і максимальну економію на всіх заходах. Утім, учасники самостійно оплачують квитки до місця призначення, харчування та деякі події програми. Витрати можуть дуже різнитися: у маленьких містах вони відчутно нижчі, ніж у великих. Зазвичай слід розраховувати щонайменше на 400-500 грн.

У програмі можуть бути різні активності: неординарні екскурсії, тренінги та ігри, зустрічі з відомими людьми, квести, пісні біля вогнища, майстер-класи з рукоділля чи веслування на човнах-драконах. «Ми заохочуємо проводити візити як у великих містах, так і в маленьких селах, адже кожен куточок нашої країни цінний та цікавий», – підсумовує Євген Демченко. І запрошує до співпраці всіх, хто поділяє цінності цього волонтерського руху. 

Подробиці шукайте за адресою: https://tvojakrajina.org

Вікторія СИДОРОВА
Фото Аліни СІРОЇ

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13