Подарунок від італійців – автомобіль швидкої допомоги

2019-11-15 09:46

Понад 2400 км через пів Європи подолали представники громадських організації Італії, аби своїм ходом доставити два автомобілі швидкої допомоги на Чернігівщину. 37 годин у дорозі провів десант у складі водіїв, медиків, техніків-ремонтників – загалом 8 чоловіків. Один із італійських волонтерів пожартував: «Увесь час ми перебували під наглядом медиків та механіків». А інший зауважив: «Ми знали, що на нас дуже чекають пацієнти й лікарі, і це додавало нам сил». Одну машину ця дружна команда у п’ятницю урочисто передала колективу Чернігівського медичного центру сучасної онкології, а друга поїхала в Корюківську громаду.

До волонтерів несподівано приєднався й мер італійського міста Роніо Крістіан Мулінарі, котрий прилетів до Києва літаком. До обрання на цю посаду пан Мулінарі працював у громадському секторі – очолював благодійну організацію «Домані-завтра», яка допомагає інтернатним закладам, організовує відпочинок та оздоровлення дітей в італійських родинах. За словами мера, вперше він відвідав Україну 20 років тому. За цей час більш ніж 100 дітей із Чернігівщини побували в Італії. І зараз Крістіан Мулінарі хоче продовжувати цю діяльність, посилювати дружні зв’язки між Україною та Італією. Зокрема, вже на Різдво до Італії поїдуть 35 дітей-сиріт.

– Італійські організації, з якими ми почали тісно співпрацювати після Чорнобильської катастрофи, за ці роки передали в Україну 18 автомобілів швидкої допомоги, – розповідає голова громадської організації «Дитячий фонд Чернігівщини» Валентина Хуторненко. – Зокрема, на Чернігівщині автомобілі вже отримали медичні установи та громади Ніжина, Чернігова, Сосниці, Ріпок. Хто до нас звертається – тому й допомагаємо. Головний лікар онкоцентру, нині народний депутат Валерій Зуб сказав, що їм потрібна така машина, і наші друзі з Італії почули це прохання. На черзі – інші медичні заклади.

Зазвичай цей проєкт готується цілий рік. Спочатку італійські волонтери знаходять потрібний автомобіль, потім триває процес оформлення належних паперів, дозволів, долається цілий ряд бюрократичних перешкод. Далі італійці готують машину до подорожі в Україну, ремонтують і лагодять обладнання, щоби згодом своїм ходом пригнати її за новою адресою призначення.

– Для нас це подія, адже наш автопарк потребує оновлення, – коментує подарунок в. о. генерального директора онкологічного центру в Чернігові Юрій Шень. – Є машини, які доцільніше списати, ніж ремонтувати. А наших пацієнтів часто треба транспортувати, у нас є важкі хворі, лежачі. Цей автомобіль придатний для того, аби виконувати спецтранспортування в інші медичні заклади на консультації, з дому до лікарні та навпаки. Ви самі можете побачити, що тут є необхідні засоби – ноші, підйомники. Так, цей автомобіль не новий, 2002 року випуску, але італійські друзі запевняють, що він у відмінному стані. При правильному використанні й належному догляді це авто прослужить іще тривалий час.

Вікторія СИДОРОВА
Фото надано Чернігівським медичним центром сучасної онкології

Інші новини:


Чернігів увійшов до топ-5 рейтингу міст України

Чернігів посів четверте місце у рейтингу найкращих міст України за результатами щорічного Українського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту. Результати дослідження оприлюднило видання «Новое время».

2021-09-24 13:14