НЕВИДИМИЙ БАТАЛЬЙОН

2019-06-20 13:49

У Корюківці та ряді сіл району відбувся перегляд документального фільму «Невидимий батальйон: історії наших жінок». Подивитися кінострічку прийшло багато людей. Фільм про кращу половину людства, тобто молодих громадянок України, які добровільно й відважно пішли воювати на схід нашої держави із загарбниками наших земель. Є серед них і вихідці з Чернігівщини.

Наша землячка Валентина Безсонова із Сядриного, що на Корюківщині, пройшла, проїхала, а де потрібно – проповзла понад тисячу кілометрів бойовими дорогами Донеччини й Луганщини. Була на Євромайдані. А коли розпочалася російсько-українська війна на сході України, стала волонтеркою. З перших місяців допомагала матеріально і продовольством українським воїнам, які відстоювали територіальну цілісність зі зброєю в руках. Так зрозуміла, що й там украй потрібні жіночі руки. І залишилася… З 2014-го – на передовій. Воювала в кількох гарячих точках. Згодом командири перевели жінку в підрозділ забезпечення. У зоні антитерористичної операції Валентина доставляла продовольчі товари, найнеобхідніше. І ці майже щоденні поїздки відбуваються «на самому передку», як кажуть наші вояки, де вороги нещадно стріляють із автоматів, гатять із мінометів, «працюють» снайпери із замаскованих лісосмуг, кущистих заростей. Не раз у нашої землячки, сержанта-контрактника Збройних сил України, траплялися пригоди, коли жінка була на межі смерті й життя. Проте разом із нашими воїнами з найскладніших бойових ситуацій виходили переможцями. Хоча за таких умов Валентині доводилося виступати і в ролі медика-рятівника. 

Валюша п’ять років перебуває на війні. Має кілька бойових нагород, які її побратими вважають заслуженими. Жінка певна, що на передову фронтову лінію потрапила за покликом серця. І невипадково як воїн Збройних сил України є однією з героїнь фільму «Невидимий батальйон» про історії наших жінок. Їх таких набереться сотні – тих, котрі воювали й тепер відстоюють територіальну цілісність України на сході. Проте до документального фільму «Невидимий батальйон» потрапило зо два десятки. І в ньому показано, як вони нарівні з чоловіками виконують найрізноманітніші бойові завдання.

Олена Білозерська, молода жінка, – снайпер у добровольчій армії. Брала участь у звільненні від окупантів Слов’янська, інших міст. Ходила в розвідку, і завжди результативно. Майже подібна біографія у Андріани Сусак, бійця штурмового батальйону «Айдар», яка зовсім молодою взяла зброю, щоби бити ворогів. На сході України зустріла свого чоловіка. Брала з ним участь у низці бойових операцій. Зрозуміла ціну бойового побратимства. На рахунку Андріани – десятки виконаних завдань, які прирівнювали до реальних подвигів. І її недарма нагородили високими бойовими відзнаками та званням «Народний герой України». 

Тетяна Борисенко пішла воювати, коли їй було за п’ятдесят. І теж добровольцем штурмового батальйону, назва якого була на вустах багатьох українців. Не раз у боях виявляла виняткову хоробрість і мужність, які високо оцінили вищі командири. І її вже на другому році нагородили «Народним героєм України». 

Патріотичним духом були переповнені Оксана Якубова, Дарія Зубенко, Юлія Матвієнко, Юлія Лаєвська та ще з десяток молодих і середнього віку жінок. Саме він не давав байдуже спостерігати, як наші землі топчуть зайди-окупанти. Хтось із цих сміливих жінок як медик урятував не одне життя воїнів, інші брали зброю або допомагали в забезпеченні бойових підрозділів. Проте в мирному житті ці жінки були, здавалося, непомітними. І тільки на передній бойовій лінії розкрилися їхні характери й вони довели, що можуть воювати нарівні з чоловіками. Цей фільм із документальними фактами ще й підтверджує, що ніжні і тендітні на перший погляд жінки з самого початку війни на Донбасі об’єднувалися, постійно боролися за права бути серед воїнів-чоловіків, виконувати з ними бойові завдання. Жіночі звернення й голоси чулися в нашому парламенті. І багато з них домоглися, щоби згодом стати командирами, та вибороли права жінок, які борються за відновлення територіальної цілісності України.

Віктор БОЖОК

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13