Чернігів крізь призму бачення молодих дизайнерів

2019-11-08 12:46

Професія дизайнера на сучасному ринку праці – одна з найбільш затребуваних та перспективних. І не дивно, адже дизайнер – творець навколишнього світу, його діяльність дозволяє зробити людське життя яскравим та гармонійним, оскільки його творчість, фантазії та ідеї не мають меж, вони невичерпні.

Переконатися в цьому можна, завітавши до бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету на виставку картин перших дизайнерів спеціальності «Дизайн середовища», яка розпочала свою діяльність два роки тому, кафедри промислового і цивільного будівництва. Роботи демонструватимуться близько місяця, тому кожен охочий може відкрити для себе багато нового й цікавого, зарядитися енергією творчості, оскільки в полотнах закладена досить цікава, сучасна та креативна ідея: адаптувати свої роботи в манері відомих художників, якби вони були на пленері в Чернігові й зобразили наше місто.

«Останнє завдання дизайнерів, тобто другокурсників, було з використанням сучасних технологій – нейронних мереж, штучного інтелекту. Я взяла власні фотографії нашого чарівного Чернігова й картини художників, які вплинули на ХХІ та ХХ століття, – таких як Вінсент ван Гог, Фріденсрайх Гундертвассер, Клод Моне, Густав Клімт, Жорж Брак і напрями, починаючи з імпресіонізму. Студенти обрали світлини, потім обробили картини у спеціальній програмі та здійснили свою переробку, тобто не створювали, наприклад, чисту копію в тій чи іншій манері, а пропускали роботу через свій світогляд. Вийшла креативна серія робіт про Чернігів, тому що нині розвиток міста залежить від інновацій в освіті», ‒ повідомила керівниця творчої майстерні дизайну та живопису ЧНТУ «Арт крила», член Спілки художників, креативна особистість Анна Морозова.

Варто відзначити, що всі роботи виконані в різнокольоровій, яскравій гамі; інтерпретовані фото історичних об’єктів і найвідоміших краєвидів Чернігова в різні пори року, адже історія міста дуже багата й не всі жителі чи гості обізнані з нею. Це свого роду можливість у мистецькій формі заявити світові про красу нашого міста і його вагомість для країни.

Нам удалося поспілкуватися з молодими дизайнерами, авторами полотен Анною Маринок та Денисом Дубровим, які розповіли про алгоритм виконання своїх робіт: для початку світлини обробляли у спеціальній програмі, після чого розпочинали малювання, під час якого спершу замальовується тло, а тоді поетапно за допомогою мазків наноситься кожен шар. Анна зобразила пейзаж Красного мосту, використовуючи техніку Густава Клімта у стилі модерн, додаючи також своє бачення. Над світлиною працювала майже два місяці. Студенти відзначили, що така техніка виконання робіт дуже незвична, цікава і водночас сучасна, тому вони й надалі використовуватимуть її.

Також представлені роботи цих самих дизайнерів, які вони виконували наприкінці першого курсу у стилі «творчий натюрморт» і в найрізноманітніших авторських техніках, які студенти обирали самостійно, керуючись власними навичками та інтерпретуючи під особисті ідеї, бачення й додаючи творчість. Хоча за основу всі брали один і той же самий натюрморт, роботи вийшли креативні й оригінальні, зовсім не схожі одна на одну. «Основне завдання, яке я ставила перед дизайнерами, – щоб вони могли з будь-якої речі, навіть звичайної, зробити зовсім інший інтелектуальний продукт, відстежуючи ідеї з космосу чи оточення. Тому мною було розроблено авторську програму, за якою до кожного студента індивідуально застосували інноваційні методики виховання, щоб вони краще розвивали свої внутрішні здібності», ‒ пояснила Анна Олександрівна.

Мистецтво не стоїть на місці. Тому ІТ-картини, представлені в ЧНТУ, є оригінальним баченням дизайнерів, а отже, заслуговують на увагу широкого загалу. Маємо надію, що творча молодь і надалі використовуватиме свої здібності на благо нашого міста.

Аня ІЛЛЕНКО
Фото Анастасії Христенко

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30