«Мама Пікнік» із «Нафанею»

2019-11-08 10:55

Материнство — найвище призначення жінки на землі, а один із найприємніших і найпам’ятніших моментів у її житті — коли в ній б’ється два серця. Кожна матуся намагається з перших днів життя малюка оточити його турботою та любов’ю, але як зробити так, аби не нашкодити здоров’ю й розвиткові своєї дитини, знають не всі.

Тому, щоб озброїти батьків потрібними знаннями, 1 листопада в дитячому супермаркеті «Нафаня», де все створено мамами для мам, було проведено черговий освітній проєкт під назвою «Мама Пікнік», на якому всі охочі мали можливість поговорити про здоров’я, особливості догляду, розвитку й захисту малечі віком від 6 до 12 місяців. Організовано захід Управлінням культури та туризму Чернігівської міської ради, КУ «Туристичний інформаційний центр» Чернігівської міської ради спільно з партнерами в рамках культурно-просвітницького проєкту «ChAC».

До участі долучилися молоді батьки та мами, що очікують народження дитини, загалом зареєстровано 25 осіб. Цікаво, що захід відбувався одночасно у трьох локаціях: поки батьки у спеціально відведеній кімнаті слухали пізнавальні розповіді спікерів, діти мали можливість погратися в іншій та взяти участь у креативному і творчому майстер-класі з елементами арт-терапії і тканинотерапії від практичного психолога й керівниці ГО «Асоціація психологів Сила єдності» Тетяни Бібік, а також скуштувати смаколиків, оформлених у стилі Хеловін, від партнерів «Кав’ярня на Кругу Winni» (у третій залі).

Лектори були настільки фахово обізнаними й порушували такі актуальні теми, що батьки не хотіли їх відпускати. Лунало безліч запитань та прохань надати індивідуальні рекомендації, а відповіді ретельно занотовувалися до записників.

У своєму виступі Любов Фіалковська – лікарка-педіатр, співзасновниця медичного центру «Сім’я +» зупинилася на особливостях здоров’я малюка першого року життя, акцентувала увагу на критичних станах дітей віком до 3-х років та надала алгоритм дій під час таких ситуацій.

«Перший рік життя малюка – це закладка здоров’я на майбутнє, тому дуже важливо батькам бути обізнаними, щоб зорієнтуватися в загальному здоров’ї своєї дитини. Вони повинні дізнаватися щось нове, знати, де можна отримати інформацію, яку саме та її якість, аби краще доглядати за здоров’ям малюка. З цією метою й проводимо такі міні інформаційні проєкти», ‒ повідомила спікерка.

Перинатальний психолог, консультантка з грудного вигодовування курсів підготовки до пологів «Азбука для батьків», координаторка Української спілки психотерапевтів у Чернігові Олена Алєйнік розкрила тему розвитку малюка, розповіла про основні завдання, що лягають на плечі молодих батьків, поділилася порадами зі створення розвивального та екологічного оточення для дитини, провела науковий майстер-клас із добору іграшок для малюків саме такого вікового періоду, пояснивши користь і шкоду при виборі тієї чи іншої.

Як зазначила лекторка, «Основне, що я хотіла донести під час доповіді, – це те, щоби батьки, купуючи іграшки, враховували віковий розвиток малюка й розуміли їх користь, аби вдома не було безкінечної кількості однотипних, непотрібних, даремних чи шкідливих іграшок. На жаль, мало батьків при виборі іграшки справді замислюються про те, що вона розвиває та що відбувається з їхньою дитиною під час гри, віддаючи перевагу власним уподобанням, зовнішньому вигляду чи, наприклад, спогадам із дитинства».

Атмосфера заходу була невимушеною, теплою й сімейною. Учасники мали змогу поспілкуватися також і з однією з організаторок «Мама Пікніку» – Катериною Литвин, заступницею начальника управління культури та туризму Чернігівської міської ради, начальницею відділу туризму та промоцій міста.

Отримувати подарунки завжди приємно, особливо якщо вони справді доречні та ексклюзивні. Учасники заходу пішли додому не тільки з новими знаннями та веселим настроєм, а й з оригінальними подарунками, адже головний партнер – дитячий супермаркет «Нафаня» – підготував для кожного пакунки, що містили дитячі косметичні засоби від компаній Bubchen та Sanosan з інформаційними брошурками; подарункові картки, які можна одразу обміняти на VIP-карти постійних клієнтів; купони з ексклюзивними знижками для вагітних, аби зібратися до пологового будинку вигідно, а також знижки всім учасникам заходу на презентовані під час лекції іграшки для малюків до року.

Зустрічі в такому форматі відбуваються щомісяця, тому якщо ви молода мама чи чекаєте дитину, не пропустіть наступний «Мама Пікнік», адже буде вражаюче.

Аня Ілленко 
Фото зі сторінки Facebook  Олени Алєйнік

Інші новини:


Чернігів увійшов до топ-5 рейтингу міст України

Чернігів посів четверте місце у рейтингу найкращих міст України за результатами щорічного Українського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту. Результати дослідження оприлюднило видання «Новое время».

2021-09-24 13:14