День працівників соціальної сфери відзначали в Чернігові

2019-11-08 09:59

Щороку в першу неділю листопада в Україні відзначається День працівників соціальної сфери. В Чернігівській області в системі соціального захисту працює близько 5 тисяч людей. 31 жовтня, з нагоди професійного свята, що наближається, працівників соціальної сфери Чернігівщини вітали в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.

У ході урочистостей для гостей з піснями та музично-танцювальними номерами виступали артисти й колективи філармонії. Зі сцени лунали вітальні слова від директора Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА Олега Русіна та керівництва області, зокрема Ігоря Вдовенка. Очільник обласної ради багато жартував, а також передав привітання від Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, котрий не зміг бути присутнім особисто через робочі наради. Кращі працівники соціальної сфери отримали відзнаки – як від області, так і від керівництва міста. А завіду­вачку кафедри Чернігівського національного технологічного університету Тетяну Коленіченко було нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

– У системі соціального захисту населення, яка надає допомогу й забезпечує надання соціальних послуг, у нас трудиться понад 5 тисяч людей. Сама соціальна сфера дуже широка. Це і філіал Пенсійного фонду України, що працює на теренах Чернігівської області. Це й центри зайнятості, які також працюють на Чернігівщині, дбаючи про праце­влаштування людей, що втратили роботу, а також забезпечуючи перенавчання. Це й фонди соціального захисту (осіб з інвалідністю та в разі нещасних випадків). Це й різні служби. Наприклад, такі, як служба посередництва і примирення. І територіальні центри. Тобто – ціла низка структур, – розповів Олег Русін. – Сьогодні ми проводили колегію на рівні Департаменту соціального захисту населення, на якій розглянули питання роботи за дев’ять місяців у системі соціального захисту. Підбили певні підсумки, обговорили ті зміни, котрі очікують нас на сьогоднішній день. Бо ви знає-те, що взагалі вся країна реформується. Не виняток і соціальна сфера – ми також переживаємо цілу низку реформ. І у зв’язку зі створенням об’єднаних територіальних громад потрібно забезпечити надання послуг на рівні ОТГ, бо там також є одинокі й непрацездатні мешканці, люди похилого віку. Тож маємо зробити, як кажуть, «зріз» усього населення й визначити послуги, які необхідно надавати.

Принагідно ми поспілкувалися і з працівниками соціальної сфери, які проводять свою роботу безпосередньо з людьми.

Наталія Заєць працює в Деснянському територіальному центрі організатором дозвіллєвої діяльності. Про свою роботу розповідає так:

– Працюю у відділенні денного перебування. Мої підопічні – переважно люди одинокі, інваліди. Зазвичай вони – літнього віку, старші за 60 років. Є у нас і 90-річні відвідувачі. А нещодавно відзначали сторічний ювілей одного з підопіч-них, вітали.
Наші відвідувачі раді, що не сидять удома в чотирьох стінах. У нас вони оздоровлюються, адже в центрі надаються різні послуги: масаж, фізкультура, психологія. Є й комп’ютерні курси – люди йдуть у ногу з життям. Підопічних у нас півтори тисячі, а можливо, вже зараз і більше. Люди дуже гарні, їм у нас добре та весело. Вони приходять до нас і тут себе знаходять. Адже ми організовуємо різні заходи, в тому числі й до свят. Удень проводимо час у центрі, а ввечері, наприклад, запрошуємо людей до театру та філармонії. Нам ідуть назустріч – надають безкоштовні квитки, чому наші підопічні дуже раді. Вони люблять це відділення, часто приходять. Більше того, самі хочуть виступати: співають і танцюють, читають вірші. Ще й театральний гурток організували. Колектив називається «Берегиня». Робили невеликі сценки з «Кайдашевої сім’ї», ставили «Тополю» Шевченка. Наразі працюємо над «За двома зайцями». Виступаємо перед своїми, а також у Новозаводському територіальному центрі, їздимо на конкурси (ось нещодавно тільки приїхали з конкурсу, що відбувався в Києві).

Колектив у нас гарний. Люди дуже доброзичливі, завжди усміхнені.

Ольга Божко, соціальний працівник з обслуговування одиноких людей похилого віку в Новозаводському територіальному центрі (працює там уже 28 років):

– Ми допомагаємо людям удома. Купуємо для них ліки, продукти, оплачуємо комунальні послуги. Супроводжуємо підопічних до лікарні чи інших установ. Раніше доводилося брати таксі, а зараз у нашому центрі вже є машина з воді-єм, аби забезпечити нашим підопічним проїзд, куди їм потрібно. Допомагаємо у прибиранні. Загалом, усі їхні питання вирішуємо. Переважно ми обслуговуємо одиноких людей, які потребують уваги, інвалідів, – розповідає жінка. – Деякі люди потребують не тільки фізичної допомоги, але й спілкування, моральної підтримки. Що найскладніше? Фізично буває важко. Однак найважливіше – те, що до кожної людини потрібно знайти особливий підхід , адже у кожного свій характер. І ми маємо приходити до своїх підопічних з усмішкою А найкраще – це коли прийдеш, щось зробиш, а люди дуже раді цьому. Коли бачиш, що твої підопічні тебе поважають і дуже вдячні тобі, це дарує задоволення та мотивує й далі робити добро. 

За словами пані Ольги, вона й надалі планує працювати в цій сфері.

А ми можемо тільки з гордістю та великою повагою спостерігати за тим, як  соціальні працівники Чернігівщини вкладають свою душу й серце у служіння людям та ідеалам гуманізму.

Редакція «Деснянської правди» приєднується до привітань і щиро зичить усім працівникам соціальної сфери та їхнім сім’ям міцного здоров’я, злагоди та великого людського щастя!

Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото з сайту Чернігівської обласної ради

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21