Перше відрядження нового голови ОДА — до Прилук

2019-11-08 09:18

Свій другий день на новій посаді Андрій Прокопенко провів у Прилуках. Спершу він відвідав фабрику тютюнової компанії «В.А.Т. – Прилуки», яка призупинила виробництво з 11 жовтня і досі не відновила роботу. Це пов’язане з ухваленням 4 жовтня Верховною Радою законопроєкту №1049, що містить норму про державне регулювання торгівельної націнки на тютюнові вироби. Якщо врахувати й поступове підвищення акцизу (з нового року – на 20%), то вже з 1 січня 2020-го вартість однієї пачки цигарок зросте щонайменше на 14 гривень.

– Оскільки є невизначеність, ми не розуміємо, за якими цінами маємо продавати, якою буде торгівельна націнка, тому вирішили призупинити виробництво українського продукту, – прокоментував ситуацію генеральний директор «В.А.Т. – Прилуки» Артем Скрипка. – Раніше ми самостійно формували ціну на свій продукт, а тепер держава намагається втрутитися в цей процес. Чекаємо на вирішення проблеми. Якщо його не буде, прийматимемо інше рішення, адже тоді наша діяльність в Україні стане нерентабельною.

За словами Артема Скрипки, наразі легальним виробниками тютюнової продукції важко прогнозувати, до яких іще наслідків призведе набуття чинності вищезгаданого закону. Вірогідно, обсяги реалізації легальної продукції скоротяться на 20-25%, відповідно – зменшаться обсяги виробництва на прозорих підприємствах і тому відбудуться скорочення працівників. Натомість значно зростуть обсяги реалізації контрафактних товарів та масштаби тіньових прибутків. Відповідно, величезні втрати матимуть міський, обласний і державний бюджети.

Зауважимо, що «В.А.Т. – Прилуки» – одне з бюджетоутворюючих підприємств у Чернігівській області. Наразі воно дає роботу й зарплату 500 працівникам і додатково залучає близько 500 підрядників. Можна сказати, що кожен п’ятий житель Прилук так чи інакше пов’язаний з роботою тютюнової фабрики. Голова облдержадміністрації ознайомився з виробничими процесами, зустрівся з керівниками компанії та заявив, що працюватиме з народними депутатами, з урядом, з Офісом президента, готуватиме відповідні звернення, аби проінформувати про цю складну ситуацію та не допустити згортання виробництва.

– Це кваліфіковані робочі місця, це податки, це соціальна відповідальність бізнесу, допомога місту, – підкреслив Андрій Прокопенко. – Це те, що дозволить утримувати людей у Прилуках, аби вони не шукали кращої долі десь у Польщі, Києві чи деінде. Ми знаємо, що це дуже гостре питання. Головне завдання для керівників місцевої влади, яке поставив президент, – створення робочих місць і розвиток економіки. Ми не можемо допустити, щоби такий потужний інвестор згортав виробництво, це буде сигналом для всіх інших інвесторів. У державі має діяти прозора податкова політика, аби приваблювати іноземних інвесторів.

Далі голова ОДА завітав до міської ради, де поспілкувався з Прилуцькою міською головою Ольгою Попенко, керівниками району. Одна з найгостріших потреб, яку озвучила міська голова, – добудова гімназії у Прилуках. За її словами, сьогодні приміщення готове на 95%. Будівництво триває з 2011 року, а сам проєкт був розроблений іще раніше. Його вартість – 85 мільйонів гривень. 

– Ми вже освоїли 71 мільйон, не вистачає 14 мільйонів, – розповіла про цю ситуацію Ольга Попенко. – Треба починати опалювальний сезон, усі системи вже готові до підключення, але ми не можемо ввести цей об’єкт в експлуатацію. Не вистачає лише коштів дообладнати басейн, а його у Прилуках узагалі ніколи не було, це один-єдиний. Також потрібне обладнання: парти, комп’ютери, і ми його вже замовили. Кошти у нас на рахунку є, але казначейство не дозволяє їх використовувати, бо сьогодні заморожені всі проєкти соціально-економічного розвитку. Ми вас дуже просимо – допоможіть! Треба завершити ці роботи й терміново підключити опалення, доки не почалися морози!

Після цього новий голова ОДА та представники місцевої влади перейшли на площу до Стрітенського храму, де мало відбутися прощання з трагічно загиблим 14-річним Денисом Чаленком. Нагадаємо читачам, що 29 жовтня тіло хлопця було знайдене на залізничній колії. Жителі Прилук переконані: це вбивство. На той момент труна з тілом підлітка ще не прибула з Києва, де за вимогою батьків буде проведена додаткова експертиза. Андрій Прокопенко висловив співчуття рідним Дениса й запевнив, що робитиме все можливе, аби слідство велося відкрито і винні були покарані.

Наступною точкою маршруту у другий офіційний день роботи новопризначеного керівника Чернігівської ОДА стало ТОВ «АгроКІМ», що входить до групи компаній «ІМК». Основний напрям діяльності підприємства – вирощування зернових і технічних культур. Завдяки застосуванню передових форм та методів господарювання, використанню сучасних технологій у рослинництві воно посідає передові позиції в районі та області. Це один із найбільших роботодавців, наразі тут працюють понад 400 чоловіків та жінок, а заробітна плата – більша, ніж середня по області.

Також Андрій Прокопенко завітав на урочисте відкриття реконструйованого головного газорегулюючого пункту у Прилуках. За словами голови АТ «Чернігівгаз» Алли Ярової, вартість цього інвестиційного проєкту – 6 млн грн. Під час реконструкції встановлене сучасне обладнання, яке в автоматичному режимі регулює тиск газу для потреб населення міста, об’єктів комунальної та соціальної сфер. «Це обладнання європейського виробництва, подібне нині використовується лише на двох ГГРП в Україні – в Запоріжжі та Дніпрі», – з гордістю розповіла Алла Ярова.

Вікторія СИДОРОВА
Фото Віктора Кошмала

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13