Чернігів за тиждень

2019-11-08 08:42

Володимир Зеленський відзначив жінку з Чернігова

За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення, забезпечення прав дітей і непрацездатних громадян похилого віку, сумлінну працю та високий професіоналізм указом президента відзначено кращих працівників соціальної сфери України.

Серед відзначених і чернігівка. Звання «Заслужений працівник соціальної сфери України» Володимир Зеленський присвоїв Світлані Федоровій – голові правління Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів «Шанс».

1,5 мільйона єврокредиту – на реконструкцію очисних споруд

На сесії Чернігівської міської ради депутати схвалили рішення про залучення 1,5 млн єврокредиту Інвестиційного фонду НЕФКО та гранту Інвестиційної платформи сусідства (NIP) на реконструкцію каналізаційних очисних споруд.
Про це повідомила пресслужба Чернігівської міської ради.

Кредит під 6% річних надаватиметься міській раді на умовах співфінансування не менш ніж 10% від загальної вартості проєкту. Сума кредиту – 1,5 млн євро, інвестиційного гранту – до 300 тис. євро. Термін погашення – до 10 років.

Перший етап робіт на каналізаційних очисних спорудах Чернігова полягатиме в реконструкції системи подачі повітря в аеротенки, що дозволить оптимізувати виробничий процес та зменшити витрати електро-енергії. Результатом реалізації проєкту має стати скорочення споживання електроенергії на 40%.

За інформацією КП «Чернігівводоканал», каналізаційні споруди міста працюють уже шостий десяток років і вкрай зношені. Під впливом часу відбулося руйнування залізобетонних конструкцій, майданчики обслуговування – в аварійному стані. Технологічне обладнання давно відпрацювало свій термін експлуатації, є технічно застарілим та енергоємним. Наслідки аварії на каналізації міста можуть бути критичними для екологічного стану басейну річки Десни.

Аби віднайти кошти для реконструкції споруд, у листопаді 2018 року Чернігівводоканал подав заявку на участь у проєкті НЕФКО, спрямованому на надання інвестицій на природоохоронні та енергоефективні заходи на муніципальних об’єктах водопостачання та каналізаційних спорудах. А нещодавно Чернігівська міськрада отримала повідомлення про затвердження кредиту Інвестиційного Фонду НЕФКО та отримання гранту Інвестиційної платформи сусідства (NIP).

Обрали нових директорів шкіл №2, №27, №35

4 листопада в Чернігівській міській раді відбувся конкурсний відбір на посади директорів трьох закладів загальної середньої освіти міста.

Мова про спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов, загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №27 та загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №35. Загалом на посади керівників зазначених шкіл було по троє претендентів.

Заступник міського голови Олександр Ломако, голова конкурсної комісії, повідомив, що минулого тижня відбувся перший етап конкурсного відбору, де претенденти письмово відповідали на запитання – про законодавство України, а також психологічного та практичного характеру.

Під час другого етапу конкурсу кандидати презентували свої перспективні плани розвитку трьох вищезгаданих закладів загальної середньої освіти.

За результатами голосування та письмового іспиту члени комісії визначили переможців:

  • на посаду директора спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов – Наталія Горнюк (заступник директора гімназії № 31);
  • на посаду директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27 – Оксана Колесник (начальник відділу освіти Іванівської ОТГ);
  • на посаду директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №35 – Наталія Іваницька (заступник директора ліцею № 32).
  • Під час засідання всі члени конкурсної комісії, зокрема представники педагогічних колективів та батьківських комітетів, мали можливість поставити претендентам будь-яке запитання.

Як відомо, у червні 2018 року Чернігівською міською радою затверджене Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти міста Чернігова, що належить до комунальної форми власності. Відповідно до нього на підставі рішення конкурсної комісії керівники шкіл призначаються на посаду за результатами конкурсного відбору терміном на шість років, або на два роки – для особи, яка призначається на таку посаду вперше. Після визначення переможця Управління освіти міської ради укладає з ним строковий трудовий договір з дотриманням вимог законодавства України про працю.

З’явилися нові світлофори

4 листопада після капітального ремонту запустили в роботу світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Любецької та Пирогова. 

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє Управління ЖКГ Чернігівської міської ради. Окрім того у вихідні після капітального ремонту почав регулювати дорожній рух світлофор на розі вулиць Любецької та Чорновола. Паралельно проводиться ремонт об’єкта на перетині вулиць Київської і П’ятницької. Також почалося будівництво світлофорного об’єкта на перехресті вулиць Гетьмана Полуботка та Гончої.

Окружний адмінсуд змінив адресу

Чернігівський окружний адміністративний суд звернув увагу громадян на зміну адреси розташування. Про це повідомила пресслужба суду.

З 11 листопада процесуальну діяльність суд здійснюватиме за попередньою адресою: 
вул. Київська, 23, м. Чернігів, 14000.

Підготувала Ольга КУЖЕЛЬ за матеріалами інтернет-сайтів

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21