Четвертий на фініш: випускники Академії ДПтС отримали дипломи

2019-06-20 13:38

Минулої п’ятниці в Чернігові на Пагорбі Слави відбулася почесна церемонія вручення дипломів четвертому випускові фахівців Академії державної пенітенціарної служби України.

Академія Державної Пенітенціарної Служби – єдиний в Україні навчальний заклад, який випускає фахівців з вищою освітою для Державної кримінально-виконавчої служби. Це провідний заклад зі специфічними умовами навчання, що готує професіоналів у галузях права, цивільної безпеки, психології, економіки на бакалаврському й магістерському рівнях, докторів філософії, які забезпечують реалізацію пенітенціарної політики відповідно до національного законодавства та міжнародних стандартів. Академія надає можливість пройти військову підготовку на відповідній кафедрі, щоб її випускники стали надійним офіцерським резервом Збройних сил України. 

Цьогоріч освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста одержали 29 осіб, бакалавра – 189. Вісім відмінників мають дипломи з відзнакою. Навчалися випускники за спеціальностями «Правоохоронна діяльність» і «Правознавство». Всі наразі забезпечені роботою та вже одержали направлення на місця проходження служби. Варто зазначити, що 73 випускники отримали звання «лейтенант внутрішньої служби», а 6 відмінників – звання «старший лейтенант внутрішньої служби». 

Від будівлі Академії до Болдиної гори випускники пройшли урочистим маршем у супроводі військового оркестру, тому батькам та друзям, які вже чекали на винуватців урочистостей біля Пагорба Слави, було заздалегідь чутно, як курсанти карбують крок. 
Привітати молодих офіцерів прибули виконуюча обов’язки очільника обласної державної адміністрації Наталія Романова, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, народний депутат України Микола Величкович, депутат обласної ради Валерій Куліч, начальник Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Олег Трейтяк, ректор Академії Державної пенітенціарної служби Олексій Тогочинський, інші почесні гості, представники громадськості, викладачі, батьки й рідні випускників.

Після оголошення наказу голови Державної пенітенціарної служби України відбулася церемонія вручення дипломів про закінчення Академії. Особовий склад навчального закладу виконав Державний Гімн України та пройшов урочистим маршем.

Присутні вшанували полеглих у боях за свободу і незалежність Батьківщини – до Монумента Слави на Болдиній горі курсанти від імені всіх присутніх поклали великий кошик із квітами. Прозвучав військовий салют.
– Де би ви не працювали, завжди пам’ятайте, що форма та офіцерське звання – це не лише привід для гордості, а ще й велика відповідальність. Бо від вас також залежить майбутнє України, розбудова правової сучасної європейської держави, де верховенство права – не порожні слова. Сьогодні Україна має дуже високі вимоги до пенітенціарної системи. Аби людина, яка потрапляє у складну життєву ситуацію, через свій неправильний вчинок після виходу на волю не була виключена з життя, щоби вона могла працювати далі на суспільство. Й саме вам потрібно буде докласти багато зусиль для реформування системи, – звернулася до випускників виконуюча обов’язки голови ОДА Наталія Романова. 
– Наші випускники цього року пройшли попередній розподіл. Усі забезпечені місцями подальшого проходження служби. Кількість випускників у нас нині така, як і торік. Але ми ще більше приділяли увагу підготовці вихованців Академії, – зазначив ректор Академії ДПтС Олексій Тогочинський. – Недарма ж, завдяки спільній праці викладачів та вихованців, наші випускники – професійні затребувані кадри на теренах України. І завжди забезпечені роботою.

Високу оцінку Академії ДПтС дав депутат обласної ради Валерій Куліч:
– Академія Державної пенітенціарної служби України – унікальний заклад не тільки для Чернігівщини, а й для всієї України. Як не можна поміняти місце свого народження, так не можна змінити й вишу, в якому здобуваєш першу освіту. Тим більше – такого почесного, відомого, де готують юристів та офіцерів, котрі працюватимуть у всіх силових структурах держави й захищатимуть її, тобто всіх нас. Отож першим своїм дипломом ви назавжди пов’язали себе зі славетним містом Черніговом, яке сьогодні щоденно змінюється, реформується, тут відкриваються нові можливості для молоді. Наразі хочу привітати вас із випуском та побажати успіхів на вашому шляхові, мирного неба, розвитку й досягнень у житті.

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко, вітаючи присутніх з уже четвертим випуском Академії, зазначив:
– Спостерігаючи, як щороку потужнішим вищим навчальним закладом стає Академія, як вона якісно розвивається, приємно, що цей престижний виш працює і навчає фахівців саме в Чернігові. Це навчальний заклад, про який можна тільки мріяти. Тому – успіхів Академії і її випускникам, усіляких гараздів, здоров’я та наснаги. 

На святі був присутній і народний депутат, заступник міністра внутрішніх справ України Микола Величкович, котрий зичив усіляких гараздів випускникам. Він зазначив:
– Ви – майбутня основа правоохоронної системи. У непростий для нашої країни час ви обрали нелегкий шлях – присвятити себе служінню закону й Україні. У Чернігівській Академії Державної пенітенціарної служби, навчальному закладі з давніми та стійкими традиціями, ви достойно пройшли навчання під керівництвом досвідчених педагогів, які доповнили вашу життєву позицію. Продовжуйте свій шлях уперед. Слава Україні!

Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк також міг багато що сказати й порадити молодим спеціалістам. І це відобразилося в його привітанні:
– Упевнений, що такі слова, як справедливість, право, закон, честь і гідність, завжди матимуть для вас особливе значення. Адже працювати юристом на державній службі й забезпечувати правопорядок без цих понять неможливо!

І завжди пам’ятайте слова Василя Симоненка: «Я – українець, ось і вся моя автобіографія».
– Уже багато років ПриватБанк та Академію Державної пенітенціарної служби України об’єднують партнерські, дружні відносини. Ми не можемо залишитись осторонь такого значущого для міста й навчального закладу заходу і не привітати від себе молодих професіоналів, що сьогодні стали випускниками Академії, – говорить директор Чернігівського РУ Приват­Банку Ася Бойко. – Бажаємо, щоб усі знання та вміння, які випускники накопичували протягом років навчання, втілились у їхні мрії вже на робочих місцях, а чудова традиція на прощання розсипати монети повернулася примноженням нових знань, збільшенням достатку й досягненням нових життєвих вершин.

А відтак цікаво було поспілкуватися з винуватцями урочистостей, котрі отримали омріяні дипломи.
– Я – старший інструктор з бойової підготовки Другої Галицької бригади Національної гвардії України. Навчатися до Академії пішов понад 5 років тому, коли служив у Солонянській виправний колонії. Керівництво відправило мене здобувати відповідну освіту, але почалася війна. Загинуло багато моїх друзів, тому я звільнився з пенітенціарної служби та повернувся у ЗСУ. Два роки провів в АТО у складі артилерійської розвідки. Нині служу в Національній гвардії країни, перед нею теж ставляться завдання правоохоронної діяльності, тож ця освіта також актуальна для нашої служби, – розповів про свій непростий студентський шлях випускник факультету заочного навчання за спеціальністю «Правознавство» Петро Кушнір. – Щиро вдячний викладачам Академії, компетентним, ерудованим, котрі завжди готові допомогти, які розвивали в нас критичне та творче мислення. 

Отримала диплом і почувалася щасливою цього дня й Катерина Русевич, котра вже має направлення та поїде працювати на Одещину до виправної колонії.
– Пишаюся своїм вишем, – говорить дівчина. – Навчання було неабияким, бо це не простий заклад. Ми вивчали тут спеціальні дисципліни, отримували професійний досвід. Усе це було інколи досить складно. Але ми витримали та пройшли цей шлях гідно. І ось нині – випуск, диплом. Безмежно хвилюючі миті життя...
– Донька вирішила стати юристом. Пишаюся, що вона сама змогла вступити до такої поважної Академії, вивчитися… Розумію, наскільки важливу професію здобула дочка. І радий, що присутній на таких урочистостях, серед відомих гостей. Як подарунок – відправлю доньку у відпустку до Азербайджану, на море. Я там служив – для мене це рідні місця, – каже Михайло Мартиненко, батько випускниці Тетяни Мартиненко.

Чернігівська Академія ДПтС – дуже популярний виш. Нинішні випускники приїхали на навчання до Чернігова ледь не з усіх куточків України. Наприклад, Ольга Виноградова, яка заочно отримала диплом бакалавра-правознавця, живе в Коростені Житомирської області.
– Я працюю в пенітенціарній системі молодшим інспектором відділу охорони. І розумію, що ми маємо нести свою службу стійко та спокійно. Адже вона хоч і нелегка, але потрібна й почесна. Також отриманий мною диплом відтак дає можливість для кар’єрного зростання й нових можливостей у житті. 

Усі курсанти-бакалаври, які цього року отримали дипломи, разом із ними одержали й погони лейтенантів внутрішньої служби. Однак шість курсантів стали старшими лейтенантами – це відмінники навчання, яким за їхні успіхи в Академії дали й «додаткову зірочку».
– Я отримав диплом бакалавра з відзнакою в галузі права, – розповідає старший лейтенант внутрішньої служби Дмитро Кисельов із Березни Менського району. – Роки навчання – це найкращі роки. Дуже вдячний Академії за те, що моє курсантське життя проминуло саме тут. Тепер я працюватиму в Київському слідчому ізоляторі інспектором відділу режиму і охорони, але не зупинятимуся на досягнутому й хочу продовжити своє навчання.

А далі випускники кружляли у вальсі... Радісних урочистостей присутнім додав оркестр юних барабанщиць Академії. А курсанти навчального закладу продемонстрували плацпарад і виконали стройові вправи. За традицією першокурсники дістали з-під погонів випускників символічні купюри (які чарівним чином там з’явилися)…

Закінчилася ж програма парадом: колони випускників проходили повз сцену. А наприкінці всіх чекало фото на згадку.

Сергій КАРАСЬ
Фото Віктора КОШМАЛА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21