Провідне підприємство Чернігівщини – під загрозою!

2019-11-07 12:47

900 працівників «Пожмашини» можуть опинитися на вулиці.

ТОВ «Пожмашина» – спеціалізоване машинобудівне підприємство, що розташоване в смт Ладан Чернігівської області. Ця компанія – лідер у сфері виробництва пожежної та аварійно-рятувальної техніки в Україні й одне з бюджетоутворюючих підприємств в області. Втім, його діяльність опиниться під загрозою, якщо уряд і Верховна Рада виключать із державного бюджету на 2020 рік статтю про закупівлю пожежної техніки.

– Цього року держава закуповує у нас пожежну техніку на 600 мільйонів гривень, – сказав у коротенькому телефонному інтерв’ю нашому виданню власник і акціонер компанії «Пожмашина» Олег Авер’янов. – Це дає можливість виплачувати заробітну плату – майже 120 мільйонів гривень на рік, податки – близько 60 мільйонів гривень щороку. Крім того десь 250 мільйонів іде на закупівлю комплектуючих на інших українських підприємствах, де так само працюють люди, які мають утримувати свої родини. Все це рухає економіку.

Однак якщо державного замовлення на наступний рік не буде, підприємство «Пожмашина» зупинить свою роботу та звільнить працівників – майже 900 чоловіків і жінок. Адже основний замовник цієї техніки – Державна служба з надзвичайних ситуацій України, Міністерство оборони та інші державні органи.

– На жаль, у нас нема інших замовлень, тому нема й інших варіантів, – коментує ситуацію Олег Авер’янов. – Я запрошував новопризначеного голову ОДА Андрія Прокопенка до нас на підприємство. Знаю, що у вівторок він побував на тютюновій фабриці у Прилуках, де наразі зупинилося виробництво, ми очікували на його візит до Ладана, але щось не склалося. Сьогодні (в середу – в день здачі номера – Авт.) мали з ним телефонну розмову. Гадаю, він розуміє критичність ситуації. Поки що ми працюємо, підприємство завантажене до кінця цього року, виконуємо замовлення 2019 року. Але вже з нового року – під загрозою.

На думку Олега Авер’янова, голова ОДА має ініціювати звернення від виконавчої влади області на Міністерство фінансів, Кабінет Міністрів, Верховну Раду про критичну ситуацію, яка може виникнути в області. Йдеться про зупинку заводу та стовідсоткове скорочення персоналу. Його прямий обов’язок – докласти всі можливі зусилля, аби зберегти вже діюче потужне підприємство. Як долатиме подібні виклики новопризначений голова? Буде видно вже зовсім скоро. Отож – далі буде.

Вікторія СИДОРОВА
Фото надано «Пожмашиною»

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14