Переможний тиждень «Десни»

2019-11-07 12:18

Минулого тижня чернігівська «Десна» двома матчами закінчила свою тривалу виїзну серію й тепер нарешті повертається додому. 9 листопада о 14.00 на стадіоні ім. Гагаріна деснянці приймуть «Дніпро-1» (Дніпро).

Про те, через що довелося пройти сіверянам, читайте в нашому матеріалі.

Вольова перемога

Розпочали змагальний тиждень підопічні Олександра Рябоконя у Миколаєві, де в матчі з однойменним клубом вони зійшлися в рамках  1/8 фіналу Кубка України.

«Миколаїв» наразі – середняк Першої ліги, в той час як чернігівці займали 3-тє місце в еліті українського футболу. А тому тренери «Десни» вдалися до ротації: вперше цього сезону у стартовому складі з’явилися воротар Ігор Литовка, захисник Віталій Єрмаков та півзахисник Сергій Старенький. А Віталій Приндета, який наприкінці матчу вийде на заміну, і зовсім дебютує в іграх за основу «Десни».

Звертала на себе увагу й поява на вістрі чернігівських атак Олександра Філіппова – кращий бомбардир команди цього сезону відновлювався від пошкодження й було невідомо, чи зіграє він у кубковому матчі.

На перших хвилинах команди демонстрували загалом рівну, але доволі нервову гру. І першими «знайшли себе» в цих умовах господарі поля: на 17-й хвилині розіграш стандарту призвів до навісу з правого флангу, м’яч потрапив до ніг Іванові Сондею, який відправив снаряд у ворота. 1:0 на користь «Миколаєва».

«Десна» відповіла через 2 хвилини: атаку правим флангом підтримав Філіппов, передача в центр, де, в боротьбі зі Стареньким, воротар вибиває м’яч у напрямку Картушова, який і забиває гол. 1:1.

Після пропущеного голу більше атакував швидше «Миколаїв», зокрема на 26-й хвилині Кравченко потрапив у поперечину. Але забила «Десна»: на 32-й хвилині атака лівим флангом з переведенням у центр закінчилася скиданням Старенького на Філіппова. 2:1 до перерви.

На 56-й хвилині Філіппов знову відправив м’яч у ворота, але суддя зафіксував у чернігівця положення «поза грою».

А ось миколаївці реалізували ледь не першу свою атаку у другому таймі: з першим ударом Литовка впорався, але на добивання Владислава Войцеховського відреагувати не встиг. 2:2 на 61-й хвилині.

На щастя, в цьому матчі чернігівцям удавалося швидко відповідати на м’ячі господарів поля. На 64-й хвилині воротар господарів Микита Крюков задалеко вийшов від штрафного, та у протиборстві зі Стареньким вибив м’яч точно на ногу Філіппову. Й Олександр, метрів із 35-40 «парашутом» відправив снаряд у ворота. 3:2. Можливо, «Миколаєву» в цьому матчі не вистачало підтримки вболівальників: матч у середу розпочався о 14.00 і на трибунах була лише тисяча глядачів – замало для кубкового протистояння команди Першої ліги та одного з лідерів чемпіонату України.

«Десна» доволі впевнено вела матч до перемоги, однак на 88-й хвилині «Миколаїв» зміг створити момент: після навісу зі стандарту нападник господарів завдавав удару головою – врятував Литовка.

А на 90+1 хвилині Картушов установив остаточний рахунок – 4:2 на користь «Десни» (відзначимо, що додатковий час «Миколаїв» грав у меншості, після видалення Кравченка).

Чернігівці виходять у чвертьфінал Кубка.

Перша у Полтаві

Не менш важким обіцяв бути і другий поєдинок минулого тижня: в суботу, 2 листопада, деснянці в Полтаві мали зіграти проти передостанньої команди Прем’єр-ліги – «Ворскли». Ось тільки за часів незалежності чернігівці ще не перемагали цього суперника в гостях. Остання ж гостьова перемога «Десни» над «Ворсклою» (2:1) була здобута… 25 липня 1981 року (полтавська команда тоді мала назву «Колос»).

Матч справді вийшов нелегким для команди Олександра Рябоконя. І все ж на 76-й хвилині чернігівці скористалися помилкою чемпіона світу U-20 Дмитра Різника: після навісу зі стандарту молодий полтавський голкіпер виніс м’яч точно на ногу Максимові Імерекову, й захисник «Десни» відправив снаряд у ворота. 1:0.

– В’язка гра, багато єдиноборств. Ми намагалися не поступатися в них. Усе вирішив один стандарт: була гарна подача, хлопці сміливо пішли на м’яч та добили снаряд у сітку. Всі задоволені, – зазначить після матчу головний тренер «Десни» Олександр Рябоконь.

У чоловічому чемпіонаті України серед аматорів відбулися матчі останнього туру осінньої частини змагань. «Чернігів» на своєму полі здобув довгоочікувану перемогу та розгромив «Первомайськ» – 7:0. «Агродім» (Бахмач) у гостях поступився «Тростянцю-2» – 0:1, а корюківський «Авангард» також на чужому полі переграв «Білу Церкву» – 1:2. Таким чином корюківці, з 32-ма очками, займають третє місце у групі 2, відстаючи від лідируючої «Вікторії» (Миколаївка) на 3 бали. «Чернігів» набрав 19 балів, в активі «Агродому» 16 очок, і ці два клуби розташувалися в середині таблиці.

Перемогою закінчили 2019 змагальний рік і футболістки «Єдності-ШВСМ» (Плиски). Представниці Чернігівщини в гостях розгромили «Маріуполь» – 11:0 (хеттрик на рахунку Аліни Скидан, дублями відзначилися Вікторія Головач, Надія Вегерич, Юлія Семенюк та Олеся Маліновська). Таким чином, на зимову перерву команда Олександра Бабора йде, займаючи другу сходинку у Вищій лізі. Втім, харківський «Житлобуд-1», який відстає від команди з Плисок на одне очко, зіграв на 2 матчі менше.
Вдало провів перші домашні матчі нового сезону чоловічої баскетбольної Першої ліги БК «Чернігів». На своєму паркеті чернігівці двічі здолали «Рівне-2» – 62:57 та 64:61.