Новий голова ОДА Андрій Прокопенко – про завод  «Volkswagen», аеропорт Півці та людський капітал і робочі місця

2019-11-07 08:44

Минулої п’ятниці Чернігівщина була вже з новим очільником області. «За дорученням президента хочу представити вам нового голову облдержадміністрації Андрія Леонідовича Прокопенка. Впевнений, що він докладе максимум зусиль для вирішення поставлених завдань», – повідомив активу області й журналістам, котрі зібралися в залі обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, перший заступник керівника Офісу президента України Сергій Трофімов. Також він зачитав Указ про призначення та вручив новому керівникові ОДА посвідчення.

Сергій Трофімов відзначив, що область серед перших в Україні у проведенні децентралізації та покращенні бізнес-середовища, вона лідер і в IТ-сфері.

Отож голові ОДА необхідно врахувати цей потенціал і докласти зусиль, щоби Чернігівщина стала інвестиційно привабливою територію. Бо від цього також залежатиме якість життя мешканців області. Значну увагу треба приділити й розвиткові галузей охорони здоров’я, освіти, соціального захисту.

– Президент України Володимир Зеленський поінформований про основні проблеми Чернігівської області, які вповільнюють її розвиток або негативно позначаються на соціальному захисті громадян, – підкреслив Сергій Трофімов і зазначив, що є три ключові питання роботи в регіоні: боротьба з корупцією, розподіл бюджету й завершення реформи децентралізації, а також –  інвестиції. Саме ці завдання впливатимуть на життя і будуть чіткою оцінкою роботи голови ОДА. Тому основне завдання новопризначеного голови ОДА – вирішити ці злободенні питання.

ДОВІДКА. Андрій Прокопенко народився 1982 року. У 2003-му закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кандидат філософських наук. Був заступником директора громадської організації «Молодіжна альтернатива», виконавчим директором ГО «Інститут процесів соціального розвитку». З 2007 року займався підприємницькою діяльністю. У 2012-2013 роках працював радником віцепрезидента. Керував одним із департаментів нафтової компанії ТНК-ВР (Бі-Пі). З 2015 року очолює компанію «Прокопенко та партнери», яка спеціалізується на управлінні виборчими кампаніями, стратегічних та кризових комунікаціях. Був депутатом Чернігівської облради 7-го скликання від фракції «Наш край», та  2016 року склав повноваження. У березні 2018-го став заступником голови Чернігівської обласної організації Аграрної партії. На парламентських виборах 2019 року очолював Одеський обласний штаб «Слуги народу».

Загалом же, нового очільника області політичні експерти характеризують як молодого, креативного, амбітного й цілеспрямованого. Тому він одразу після призначення, взявши слово, показав, що із ситуацією в області знайомий та має стратегічний план дій.

«Дуже дякую за довіру. Я не буду довго говорити, адже люди оцінюватимуть роботу за результатами, а не за промовами. В області дуже багато проблем. Особливо важливі – створення робочих місць, розвиток людського капіталу та боротьба з корупцією. 

Одне з головних питань, що його поставив президент перед урядом та місцевими органами влади, – зупинити відтік людей. Чернігівщина має найгіршу демографічну ситуацію в Україні. А без людей економічне зростання неможливе. Тому нам треба створити тут умови для роботи, дозвілля, якісної медичної допомоги, освіти. Влада повинна допомагати веденню бізнесу. Наприклад, стояло гостре питання із зупинкою тютюнової фабрики. Сьогодні є прямий діалог уряду та компанії,  прем’єр пообіцяв, що все буде вирішено. І загалом – буде зелене світло підприємствам, які працюють, та інвесторам». 

Серед амбітних планів очільника ОДА – запросити інвесторів будувати на Чернігівщині автозавод «Volkswagen»: «Тиждень тому компанія Volkswagen передумала будувати в Туреччині автомобільний завод вартістю півтора мільярда доларів і як варіант розглядає Болгарію. Користуючись нагодою, запрошую компанію «Volkswagen» на Чернігівщину. Будуйте завод тут. Ми направимо  компанії офіційне звернення і запропонуємо максимально комфортні умови. Я розумію, що ми не одразу почуємо «так» від інвесторів, але після сотень «ні» обов’язково буде «так».

Другий пріоритет – людський капітал. А відповідно – медицина, освіта й добробут людей. Якісні освітні та медичні послуги мають бути доступними і в місті, й у селі. А дороги і транспортне сполучення, на думку очільника області, традиційно були проблемою: «Ми будемо змінювати цю ситуацію, бо налаштувати транспортну тему та інтернет-послуги – одне з головних завдань. Будуть гарні дороги – прийдуть інвестори, туристи й буде комфорт для людей».

«Люди голосували проти старої системи, і ми мусимо цю мрію перетворити на реальність. Нам вистачить сил розібратися з проблемами. Ми йдемо у владу, щоби влада відстоювала не власні, а державні інтереси», – зауважив новий голова ОДА.

Спілкуючись із журналістами, Андрій Прокопенко сказав, що він добре обізнаний із ситуацією в області, адже був депутатом обласної ради. Й гострі проблеми залишатимуться завжди в полі зору. Наприклад, аварійний міст у Новгороді-Сіверському треба включати до планового ремонту. Також новий очільник ОДА вважає, що перспективним буде відновлення аеропорту в Півцях: «Це питання не вирішиться за рік, але за декілька років – дуже гарна перспектива. Цей аеропорт працював у 90-х роках, літаки літали у Вільнюс, Одесу. Нині в Півцях шикарна злітна смуга, 2,5 кілометра, вона може приймати будь-які літаки. І вже запланована зустріч у міністерстві транспорту. Народний депутат Максим Зуєв якраз є членом комітету ВР з транспорту, ми це питання обговорювали й вирішуватимемо, як крок за кроком зробити так, аби аеропорт запрацював».

Стосовно корупції. Новий очільник області повідомив, що тут дуже багато різних проблемних питань, які треба вирішувати спільно з силовими відомствами – СБУ, прокуратурою, поліцією. Також наразі треба готувати пропозиції  до держбюджету. Аби область отримала потрібні їй фінанси.

Житиме очільник ОДА в Чернігові. Родина поки не переїжджатиме, адже дев’ятирічній Марії важко посеред навчального року міняти школу. У сім’ї є ще й син Михайлик, котрий ходить до дитсадка.

На завершення Андрій Прокопенко повідомив журналістам, що він  відкритий і готовий до інтерв’ю, до будь-яких запитань у будь-яких форматах.

Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото Віктора Кошмала та ДП

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21