Коли «Калинка» матиме тепло?

2019-11-06 07:59

ДНЗ «Калинка» в Сосниці – це красивий типовий садочок, який відвідують 140 дітей. Попри те, що це найбільший дитсадок селища, він сьогодні в аварійному стані. Звернень від батьків було багато, але… Тому «ДП», друкуючи цього листа, хоче, аби батьків нарешті почули.

«Батьківський комітет «Калинки» ще у вересні порушив дуже важливе питання, що актуальне вже багато років. Але його місцева влада ніяк не може вирішити. Мова про опалення дитсадка! Двічі на рік у міжсезонний період температура в садочку падає до 14-15 градусів (а то й нижче). Вже з середини вересня, коли на вулиці ще тепло, у групах дітки вдягнені, як цибулинки.

Приміщення гарне, але надзвичайно холодне. Воно швидко охолоджується й дуже повільно нагрівається. Навіть з початком опалювального сезону прогрівається не менше тижня, перш ніж температура стане справді комфортною. І так триває з року в рік… Як кажуть люди: «Мої діти мерзли, а тепер іще й онуки». Обігрівачами користуватися практично не можемо, бо проводка не розрахована на електроприлади й не витримує навантаження. З тієї самої причини ми не маємо теплої води у групах. Проводка просто не витримає бойлерів.

Цього року наша місцева влада на чолі з головою ОТГ відгукнулася на батьківські прохання й після обговорення проблеми пообіцяла у 2020 році зробити нову електропроводку. Але питання з опаленням залишилося по факту відкритим, бо має низку нюансів і потребує великих фінансових вливань, якими наша громада не розпоряджається.

Садочок та гімназію ім. О. П. Довженка, що поруч, опалює Чернігів­облтеплокомуненерго. Якщо відрізати «Калинку» від їхніх послуг, то одну гімназію топити не будуть. А отже, щоб облаштувати індивідуальне опалення (твердопаливні котли, наприклад), необхідно вжити заходів в обох закладах, а це великі гроші.

Цієї осені ситуація загострилася особливо, центральне опалення увімкнули пізно. Дітки лягали спати в холодні, вогкі ліжечка півтора місяця, часто хворіли. Отож батьки стараються забирати дітей із садочка раніше, водять нерегулярно. Напружує ситуацію ще той факт, що коли будувався садочок, то систему опалення було зроблено з порушеннями. Досі система працювала більш-менш справно, а тепер дала збій і виліз ряд проблем. Наприклад, труби в підвалі почали підтікати, теплокомуненерго їх обмотало шинами. Наразі невідомо, чи витримають труби й чи не залишимося ми посеред зими взагалі без тепла! Наша місцева влада поставила в садочку пластикові вікна та обіцяє вирішити питання з електрикою, але теплої води нема, теплої підлоги нема, з дахом проблеми, теплих стін нема! В Сосниці є ще один садочок — «Сонечко» (його відвідують 90 вихованців), там облаштоване все й він потрапив під регіональну програму утеплення – «Сонечку» виділено 9 млн грн. Але комфортні умови цього садка не можуть фізично вмістити в себе більше діток, тому вихованцям  «Калинки» діватися немає куди!

Ми звертаємося через ЗМІ і до народного депутата України по 207-му округу Максима Зуєва (батьки писали йому через соціальні сторінки в Інтернеті, але відгуку не отримали). Тобто ми стукаємо в усі двері. Якщо, наприклад, знайдуться спонсори, нехай допоможуть нам перейти на індивідуальне опалення й утеплити садочок так, аби діткам було тут комфортно протягом року!

Щороку  батьки порушують це питання (особливо восени), але коли вмикається опалення – пристрасті вщухають. До весни… Цього року ми порушили це питання дужче і, незважаючи ні на що, шукатимемо допомоги. А ситуація повторюється... І проблем менше не стає».

Від імені батьків – голова батьківського комітету Анна СТЕПКО.

Ситуацію із садочком прокоментував Сосницький селищний голова Андрій Портний:

«Коли розпочинається опалювальний сезон, температурний режим у садочку «Калинка» в межах норми. Проблема в тому, що в міжсезоння (осінь, весна) не завжди вчасно розпочинається опалювальний сезон, це залежить від облтеплокомуненерго. Задля тепла були закуплені електрообігрівачі і встановлені в кожній групі та спальні. А щоби кардинально щось змінити, треба величезні кошти. На жаль, наша громада поки що їх у такій кількості не має».

Підготував Віктор ТАТАРИН
Фото Анни Степко

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21