Чернігів – за здоров’я!

2019-11-05 07:54

«Я заспіваю, й ти співай. Прості слова запам’ятай. Розслабся, не парся», – такі слова з пісні гурту «Mad Heads XL» у виконанні чернігівського співака Романа Москаленка лунали минулої п’ятниці, 25 жовтня, у сквері імені Богдана Хмельницького обласного центру. Тут відбулася благодійна акція «Я обираю життя», яку організувала ГО «RETRIEVAL». 

Акція присвячена здоровому способу життя. Вона для того, щоби молодь зрозуміла, як згубно можуть вплинути алкоголізм та наркоманія на їхнє життя. Ми хочемо «достукатися» до влади, до людей з єдиним меседжем: «Вживання (алкоголю та наркотиків. – Прим.) тягне за собою смерть». Ми займаємося реабілітацією алко- й наркозалежних людей та бачимо наслідки цього вживання. Із власного досвіду я можу сказати, що цього важко позбутися. Не хочеться вмирати у 25, молодою. Не хочеться, аби тобі щось ампутували, не хочеться десь валятися. Хочеться жити. Якщо ви хочете перший раз «просто спробувати» – краще цього не робити. Цей перший раз тягне за собою решту… – зазначає організаторка акції, голова правління ГО  «RETRIEVAL» Вікторія Даниленко.

– Закликаємо молодь дотримуватися здорового способу життя, цінувати своє здоров’я, – звернулася до глядачів (а серед них переважно були хлопці та дівчата шкільного віку) старша інспекторка відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Чернігівської області Ольга Мельник

Загалом акція фактично являла собою концерт під трохи похмурим жовтневим небом. Перед присутніми виступали чернігівські кікбоксери з клубу «ОКТАНТ», співаки, представники циркової студії «Максимум», ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок до тварин», театру тіней «VERBA SHADOW»...

– Ми постійно залучаємо молодь до активного, спортивного способу життя. Проблема наркоманії актуальна для України. Розвиваються месенджери, молодь у смартфонах може знайти що завгодно. Якщо раніше це було складніше: треба було через якихось знайомих виходити на потрібну людину, то зараз із цим проблем немає. Діти можуть потрапляти в такі пабліки навіть ненавмисно. Тому питання стоїть дуже гостро. І саме на свідомих громадянах відповідальність за те, щоби спрямувати молодь в інше русло, – вважає керівник Національної дружини в Чернігові Євгеній Руденок. – Якщо ти з раннього віку займаєшся спортом, то поринаєш у це, й навіть часу, щоби думати про якусь отруту чи про, те чим себе зайняти, не буде. Молодь тому й починає вживати наркотики, бо людина не знає, чим себе зайняти, та хоче здаватися дорослішою серед однолітків. Якщо у дитини буде можливість проявити себе в якомусь спорті, її поважатимуть однолітки й питання наркотиків не постане. У нас є соцпроєкт «Спортивне майбутнє»: ми даємо можливість дітям від 12 до 16 років безкоштовно займатися боксом та регбі. Знайти нас можна в Інтернеті: www.facebook.com/Chernigiv.ND/

Чернігівці-глядачі не тільки здивовано охали під час виступів майстрів обручів, але й танцювали. Одним із найбільш драйвових був виступ Романа Москаленка, що почав із пісні гурту «Mad Heads XL», слова з якої ми цитували на початку цього матеріалу. 

– Я беру участь в акції, тому що, по-перше, дуже люблю співати, а, по-друге – я теж проти алкоголю та паління, – каже співак. – Є багато різних способів, коли можна розслабитися й без алкоголю та наркотиків. Наприклад, хтось може просто читати книгу – і це розслаб­ляє. Тож, думаю, пісня «Розслабся, не парся» була сьогодні в тему, адже пити й курити немає сенсу. Є багато різних цікавіших та кращих способів релаксу.

Сергій Карась
Фото автора

 

Інші новини:


«МарЛені» – прем’єра в облмуздрамтеатрі

3-го та 4 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем’єру – «МарЛені» – кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

2021-12-03 06:37