Чи почує та зрозуміє нас президент?

2019-11-05 07:11

Нагадаємо: 1 жовтня цього року Україна погодила текст «формули Штайнмаєра». Так звана «формула» регламентує, як саме має працювати закон про особливий статус непідконтрольних Україні територій. 

Цей закон іще має ухвалити Верховна Рада України. За «формулою» він тимчасово набуває чинності одразу після виборів на цих територіях. Якщо міжнародні організації підтвердять результати виборів, закон почне діяти на постійній основі. 3 жовтня, розповідаючи про те, що означає ухвалення Україною «формули Штайнмаєра», президент Володимир Зеленський сказав: «Зради не буде. Давайте розберемося, що це таке. Чи передбачає вона, що країна визнає анексію Криму й відмовляється від Донбасу? Ні. Коли має запрацювати закон про особливий статус Донбасу? Після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за конституцією України, законодавством України та після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулися відповідно до демократичних європейських стандартів. Ось із чим погодилася Україна».

Однак, судячи з усього, якраз Україна з цим категорично не погодилася. І після розповіді президента відбулося вже три доволі потужні всеукраїнські акції протесту під гаслом «Ні капітуляції». Остання з них – 25 жовтня. Коли в Києві та всіх обласних центрах України відбулася акція протесту «Ні капітуляції. Час діяти», під час якої активісти виступали проти реалізації сценарію, який передбачає реалізація «формули».

Доречно нагадати, що на Покрову протестувальники дали президентові Зеленському десять днів для того, щоби він відреагував на їхні вимоги. Час пролетів дуже швидко, але жодної відповіді ніхто не почув. Тому люди й вийшли під стіни будівель облдержадміністрацій, щоби через голів ОДА передати свої вимоги. Щоби глава держави нарешті почув, що, незважаючи на втому від війни, українці не хочуть закінчувати війну такою ганьбою. Їхні вимоги: президент має зустрітися з делегатами від Штабу й дати їм чіткі гарантії недопущення втрати території, втрати контролю населених пунктів, амністії терористам і найманцям, запровадження будь-яких антиконституційних особливих статусів окупованих територій, виборів до вирішення безпекових питань та встановлення воєнного й адміністративного контролю України на всій території Донбасу.
А ось так ця акція відбулася у Чернігові. 

Незважаючи на те, що в Чернігові ще не представили громаді новопризначеного очільника ОДА Андрія Прокопенка, людей зібралося доволі багато. Зауважу: майже всі вони вже встигли зі зброєю в руках реально захищати нас із вами на передовій, втратили в боях своїх побратимів, а також, повністю або частково, – своє здоров’я. Серед учасників акції – представники штабу спротиву в Чернігові, який створили під час віче 6 жовтня. Нині до нього входять 16 громадських організацій та 6 партій. 
Представники Національного корпусу запалюють фаєри й вигукують відповідні гасла.

Та, розуміючи неефективність запланованого дійства через відсутність керманича області, під синьо-жовтими прапорами переходять на центральну площу міста. Де, власне, й записують своє відеозвернення до президента України.

«Всі ті представники, що долучалися до всеукраїнської акції в Києві, що виходили на площі своїх міст, мають бути почутими й хочуть почути позицію президента України. Ми нагадуватимемо нашій владі, що в жодному випадку – капітуляція в нашій країні не пройде. Ми заплатили дуже велику та криваву ціну за те, щоби мати свою країну. І мати Україну саме такою, якою ми її хочемо бачити для себе», – заявила співорганізаторка акції Світлана Здор. Як додав до її слів іще один співорганізатор акції Олександр Тарнавський, «Я сподіваюся, що ця акція буде останньою, що президент почує нас. Але якщо не почує, то продовжуватимемо. Навіть зараз представники Чернігова перебувають у селищі Золотому. І якщо все-таки відведенню військ бути, тобто президент підпише такий Указ, то туди зайдемо ми».

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Чернігівщина – читаюча область

Це напевно знає директорка Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко, адже вже котрий рік поспіль Чернігівська дирекція тримає дуже високий інтегральний показник за різними позиціями і перебуває в п’ятірці кращих.

2022-01-24 10:17