Підприємці продовжують боротися за свої права

2019-11-04 08:53

Автопікет у Чернігові

Уранці 28 жовтня на Красній площі підприємці міста та області долучилися до акції за збереження спрощеної системи оподаткування. Захід відбувався під гаслом «SAVEФОП» і тривав у всій Україні. Організаторами виступили громадські організації та Чернігівська профспілка підприємців. 

Ми вже писали на сторінках «Деснянської правди» про те, як чернігівські підприємці борються за збереження своєї справи. Вони долучаються до всеукраїнських акцій, їздять на пікети до Києва, де під стінами Адміністрації президента намагаються донести до гаранта необхідність спілкуватися з громадянами своєї країни, перш ніж підписувати чи видавати суперечливі закони та укази.

Чернігівські підприємці проводять акції й у рідному місті, бо не лише потребують підтримки місцевої громади, а й намагаються донести до людей свою думку, котру деякі центральні провладні медіа подають в іншому світлі. Це, наприклад, стосується й теми касових апаратів. Усупереч розкручуваним тезам про те, що малий бізнес проти таких нововведень, підприємці заперечують. Вони-то не проти, тільки ці касові апарати повинні бути не фіскальними, які нав’язує держава.

«Сьогодні ми вийшли на акцію протесту проти законів 128 і 129. Це – про застосування реєстраторів розрахункових операцій» і так званий закон про «кешбек-стукачество». Ми не проти касових апаратів. Але сьогодні від них зароблять лише ті, хто їх випускає, та ті, хто їх обслуговує. А не держава, не люди, які є платниками податків у наших містах, у нашій країні. Наприклад, якщо ми говоримо про касові апарати, які застосовують у Європі, то там далеко не завжди встановлені саме фіскальні. Ми також готові встановити нефіскальні касові апарати. Вони й дешевше коштують, і людина не боятиметься зробити помилку й легко навчиться працювати на таких. Нефіскальний – це звичайний касовий апарат, він видаватиме той самий чек. Однак цей чек не реєструватиметься онлайн на сервері Державної фіскальної служби України. Та нефіскальний апарат у своїй внутрішній програмі також прописує, скільки виручки за день отримано, – пояснює Ірина Березинець, голова громадського об’єднання «Сяйво Сіверщини». – І тут необхідно розібратися, для чого потрібні касові апарати й чеки. Насамперед чек потрібен для того, щоби людина могла з’ясувати, чи на правильну суму вона купила товарів, чи правильно її розрахували. Тобто чек потрібен для взаєморозрахунків покупця та продавця».

Окрім самого пікету й автопробігу в ході акції підприємці цього дня також підготували звернення до місцевих органів влади. Й хочуть, аби на наступному засіданні сесії Чернігівської міської ради було розглянуто їхні пропозиції до президента України з вимогою скасувати вищеназвані закони. Що викликали таку бурхливу реакцію малого бізнесу в усій Україні.

«Ця акція  всеукраїнська. Й сьогодні в усіх містах, у всій Україні відбуваються такі акції. Тому такі ж самі звернення до своїх депутатів і своїх мерів підготували всі міста нашої країни, – розповідає Світлана Жимолостнова, голова профспілки підприємців Чернігова «Єдність». – У нас є законопроєкт про скасування цих нових підписаних законів (128, 129). І ми все-таки вважаємо, що цього разу президент почує не тільки нас як підприємців-мітингувальників, а й мерів міст, а також наших депутатів. Тому ми зібрали підписи й наразі зареєструємо два звернення: одне – до Чернігівського міського голови та депутатів міської ради, друге – до президента, щоби наші депутати одразу могли його відправити».

Зазначимо, що на цьому протести проти новоприйнятих законів не припиняються. Малий бізнес не бере перерви в цій боротьбі, адже мова наразі – про його виживання. Тож 4 листопада підприємці Чернігівщини знову планують поїздку до Києва для участі в пікеті в урядовому кварталі столиці України.

Степан РУДЬКО
Фото Віктора Кошмала 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21