Річниця військової кафедри Академії ДПтС

2019-11-03 07:03

Минулої п’ятниці відзначали День кафедри військової підготовки Академії державної пенітенціарної служби в Чернігові. Це припало на річницю її створення, адже рівно рік тому, 25 жовтня 2018-го, уряд видав відповідну постанову. Звісно ж, сама робота зі створення кафедри, підготовка приміщень і добір викладачів почалися ще раніше.

Під час презентації кафедри військової підготовки Академії ДПтС її завідувач Анатолій Кирилюк розповів гостям та журналістам, як триває процес навчання, й продемонстрував обладнання та спорядження, що використовується для цього. Велася мова і про те, хто може долучитися до такої підготовки.

До речі, на цій військовій кафедрі готують командирів механізованих взводів. І зі слів завідувача кафедри, наразі у Збройних  силах України це найдефіцитніша спеціальність. Нині тут навчається близько двохсот громадян України – чоловіки та жінки, студенти академії й не тільки. Адже для цього взагалі не обов’язково бути студентом якогось вишу.

«Навчатися у нас на кафедрі можуть громадяни України, які мають або здобувають освітній рівень бакалавра, придатні за станом здоров’я для проходження військової служби у Збройних силах України й віком не старші сорока років», – розповів завідувач кафедри Анатолій Кирилюк.

Наразі тут уже набрано другий курс. Навчання на військовій кафедрі триває два роки, самі ж заняття переважно проводяться по суботах. І часто вони, окрім аудиторій, проходять у навчальному центрі «Десна» та у  військових частинах. Адже саме практичні навички вкрай необхідні на службі й від них часто залежить не тільки успішність виконання бойових завдань, а й саме життя військових.

Загалом, у програмі військової підготовки вивчають дев’ять дисциплін, серед яких тактична та вогнева підготовки, топографія, методика роботи з особовим складом, психологія, водіння бойових машин і технічна підготовка та інші. Велику увагу приділяють умінню надавати першу домедичну допомоги. Тобто, як зазначав завідувач кафедри, це практично всі ті напрями, з якими стикатимуться командири механізованих підрозділів у своїй роботі.

Мотивація для проходження військової кафедри у тих, хто тут навчається, переважно збігається: служити в ЗСУ. Та для когось це було навіть мрією, що здійснилася вже в дорослому віці.

«Завжди, ще з дитинства, я захоплювалася професією військового. Мріяла присвятити життя цій справі. Але так склалося, що батьки направили мене на педагогічний шлях, – розповідає Ольга Власюк, яка працює вчителькою хімії та біології в  Жукотках, що входять до Михайло-Коцюбинської ОТГ. – У зв’язку з освітньою реформою (реорганізація та закриття шкіл) наша школа потрапила до цієї категорії (в майбутньому буде закрита. – Прим.). І це стало переломним моментом у моєму житті. Вирішила: чому би не здійснити мрію дитинства. Таким чином я й опинилася тут. Тобто наразі я ще працюю вчителькою та приїжджаю сюди на навчання,а згодом планую стати професійною військовою».

 Є тут і студенти з інших вищих навчальних закладів.

«Навчання на кафедрі військової підготовки було моїм свідомим вибором, – ділиться думками студентка КНУ імені Т. Г. Шевченка Анна Бабкіна. – Адже я з родини військовослужбовців і більшість моїх близьких так чи інакше пов’язана з військовою справою. Крім того, на превеликий жаль, війна на сході України триває, й багато жінок пліч-о-пліч з чоловіками захищають незалежність і територіальну цілісність нашої держави. Ці свідомі, мужні жінки, безумовно, для мене великий приклад».

Окрім студентів кафедри, ми поспілкувалися і з гостями, присутніми на її презентації. Практично всі вони були задоволені та приємно здивовані тією кількістю роботи й успіхами, яких устигли досягти викладачі.

«Чернігівщина – прикордонна область, 400 кілометрів кордону, велика кількість військових частин, оперативне командування в тому числі. І у Збройних силах реально відчувається дефіцит офіцерів – молодших командирів. Особливо рівень командира взводу й саме тих фахівців, яких готують на кафедрі (командирів механізованих взводів. – Прим.)», – дав коментар директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА Сергій Болдирев.

Повертаючись до теми навчального процесу, зазначимо, що він на військовій кафедрі триває два роки. Після чого випускники отримують звання молодших лейтенантів і стають офіцерами запасу ЗСУ за спеціальністю «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів». А щоби перевірити компетентність і те, як студенти засвоїли практичні й теоретичні знання, по завершенні навчання у травні наступного року проводитимуться відповідні військові збори. Тож побажаємо натхнення та старанності в навчанні, адже багато з цих чоловіків і жінок незабаром стануть тими, хто боронитиме наші з вами спокій та мирне життя. 

Дмитро Павленко
Фото надані сектором зв’язків із ЗМІ та громадськістю Академії ДПтС

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21