АТ «Чернігівгаз» про нову систему оплати за природний газ

2019-11-01 17:44

7 жовтня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила нову методику розрахунку тарифу на доставку газу для операторів газорозподільної мережі (ГРМ) та схвалила проєкт тарифів, що стало головною темою для обговорення під час пресконференції керівників АТ «Чернігівгаз», що відбулася 28 жовтня.

З журналістами зустрілися голова правління АТ «Чернігівгаз» Алла Ярова, комерційний директор АТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко й технічний директор АТ «Чернігівгаз» Ігор Швець.

«Порушена проблема наразі є актуальнішою навіть за початок опалювального сезону. Методика розрахунку тарифів – це нова система взаємовідносин операторів газорозподільних систем зі споживачами, нова система оплати за природний газ для споживача та абсолютно нові економічні відносини», – зазначає Алла Ярова. Голова правління АТ «Чернігівгаз» повідомила, що не встигли навіть почути думку споживачів стосовно нових тарифів, як у п’ятницю відбулися громадські слухання в Національній комісії, яка, фактично, призупинила розгляд нових тарифів та прийняла ступеневе підвищення на 30% з 1 січня, 35% з 1 квітня і 35% з 1 червня. За десять останніх років Україна знизила своє використання природного газу у 3 рази: з 90 млрд м³ до 30 млрд м³, і наразі з усіх можливих потужностей у розподілі природного газу задіяно лише 25%. 

«Учора одне с/г підприємство під час оранки своїх земель пошкодило наш газопровід, і в результаті 7 сіл Ніжинського та Ічнянського районів залишилося без газу, а це  1020 споживачів. Сьогодні компанія не має ні коштів на відновлення, ні фактичного персоналу для підключення газу, бо це відволіче працівників від початку ввімкнення опалення. Наразі гостро стоїть проблема плинності професійних робітників, у «Чернігівгазі» це 25%», – зазначила пані Алла.

«Нова методика розрахунку тарифу на доставку газу передбачає оплату щомісячно 1/12 частини від фактичного об’єму використання газу попереднього газового року, тобто з 1 жовтня минулого року  по 1 жовтня нинішнього. Простіше кажучи, об’єм газу, який використав споживач за минулий рік, ділиться на 12 частин і множиться на існуючий тариф розподілу газу за замовленою потужністю. Ціна на сам газ не змінюється, споживач платитиме стільки ж само, скільки й платив по фактичному об’єму використання природного газу», – повідомив Сергій Савченко. 

Тобто вартість самої послуги залежить від обсягів газу, спожитого за попередній рік, і сплачуватиметься рівними частинами щомісячно. Споживачі, які використовують більшу частину газу взимку, зможуть знизити навантаження на сімейний бюджет. Якщо говорити простими словами, то українці недоплачуватимуть за послуги під час морозів і переплачуватимуть у середині року. Рівномірні платежі дозволять операторам ГРМ постійно отримувати необхідний ресурс для обслуговування та модернізації мереж. А це дасть можливість забезпечити аварійно-диспечерську службу потрібними матеріалами для підвищення безпеки газопостачання для споживачів Чернігівщини, адже не буде великого фінансового провалу в літній період, коли потрібно виконувати більшу частину капітальних і поточних ремонтів, вкладати гроші в газопроводи й готуватися до нового опалювального сезону.

За новою методикою розрахунку тарифів плата за доставку газу тепер відділена від вартості газу і має сплачуватися окремо. «У першій квитанції споживач бачитиме, скільки він платить за фактичне споживання  природного газу постачальнику, якого з 1 січня 2020 року може обирати сам,  а у другій буде зазначено суму за розподіл природного газу, яку платитиме споживач «Чернігівгазу», що складатиме 1/12 від об’єму використаного минулого газового року», – пояснив комерційний директор АТ «Чернігівгаз».

Слід зазначити, що 74% споживачів вважають відокремлення платежу за доставку газу від загального рахунку за газ більш прозорим та зрозумілим, ніж чинна система нарахувань. Це один із результатів першого в Україні опитування споживачів енергетичних послуг, підсумки якого 17 вересня оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології.

Новий тариф АТ «Чернігівгаз» на доставку газу дозволить компанії отримати необхідний ресурс для обслуговування й модернізації мереж. Саме це дає можливість підвищити безпеку та безперебійність природного газу. І проводити безкоштовну заміну лічильників, сформувати обмінний фонд лічильників для населення.

Аня Ілленко
Фото авторки

 

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55