«Кера» робить хеттрик!

2019-10-31 13:00

Чернігівська «Десна» продовжує чотириматчеву виїзну серію й минулих вихідних у Львові розгромила місцевий однойменний клуб – 4:1 (на гол львів’янина Пернамбуко, забитий на 61-й хвилині, чернігівці відповіли м’ячем Дениса Фаворова з пенальті (2-га хвилина), дублем Дмитра Хльобаса (9-та й 46-та хвилини) та м’ячем Максима Дегтярьова, забитим на 41-й хвилині).

А поки головна команда регіону не грає в рідних стінах, футбольний вакуум заповнюють аматори. Минулої суботи, 26 жовтня, на стадіоні «Хімік» обласного центру відбувся Суперкубок Чернігівського району з футболу, в якому зустрічалися четверта команда чемпіонату району та фіналістка Кубка – «Олишівка» й чемпіонка та володарка Кубка – «Кера» (Лукашівка).

Аутсайдер в атаці

Зрозуміло, що перед матчем фавориткою виглядала «Кера», однак на початку протистояння на полі була помітна лише команда, яка грала у жовтій формі…  збірної України, –  «Олишівка». Уже на 3-й хвилині ексгравець «Десни» Олександр Савенчук вивів 1 на 1 Дмитра Бобрушка. Футболіст із Олишівки мав забивати, але не потрапив у створ.

На 8-й хвилині «збірники» (футболісти «Олишівки») створили другий момент: у швидкій атаці вони завдавали небезпечного удару – вище поперечини.

«Кера» на 11-й хвилині заробила право на небезпечний штрафний, утім, захисна лінія олишівців упоралася з навісом. Загалом же саме «збірники» контролювали хід матчу, і здавалося, наче це саме «Олишівка» – чинна чемпіонка району та фаворитка Суперкубка: футболісти «Кери» виглядали доволі блідо й не могли налагодити контргру.

– Ми всі люди, тому, хоча наші футболісти й досвідчені, на перших хвилинах було хвилювання, яке не давало нам грати, – зазначить після матчу головний тренер «Кери» Костянтин Лутченко.

Допоміг «синьо-чорним» випадок: в одній із нечастих атак лукашівців м’яч довели до штрафного, де на нападникові «Кери» порушили правила. Пенальті! До м’яча підійшов Дмитро Олійник. Удар! Але м’яч на себе приймає стійка. Снаряд рикошетить від спини голкіпера «Олишівки» Максима Бурого, відлітає в поле, і все тому ж Олійнику ніхто не заважає добити м’яч у ворота. 1:0 на користь «Кери»!

На 31-й хвилині Володимир Шерело міг зрівнювати рахунок: після кутового гравець «Олишівки» залишився на самоті й без спротиву завдав удару головою, але м’яч пролетів повз.

Бувало, футболістів підводила техніка чи не краща якість газону, однак гра була цікавою, а небезпечнішими все ж здавалися «збірники», які більше атакували й до того ж постійно пресингували суперника, змушуючи «Керу» помилятися.

І все ж до перерви команди обмінялися моментами: спочатку, на 43-й хвилині, потужного удару головою після кутового завдав Роман Троненко, але півзахисникові лукашівців не вистачило точності. А на 45-й Шерело наважився на прямий удар зі штрафного з 20 метрів – м’яч пролетів у півметрі над поперечкою.

Невезіння та оригінальна рокіровка

Друга половина тайму почалася з «нокдауну» від лукашівців: уже на 46-й хвилині після навісу з лівого флангу Олійник пробив головою в бік воріт. Здавалося, м’яч доволі повільно котиться у ворота, але голкіпер «збірників» не встиг урятувати свою команду. 2:0.

Після цього на певний час ініціатива перейшла до «Кери». Втім, «Олишівка» швидко оговталася від удару та знову почала грати першим номером. Однак, на відміну від першого тайму, до якоїсь реальної небезпеки біля воріт «синьо-чорних» не доходило, а на 63-й хвилині Олексій Петрович «убив» інтригу в матчі, завершивши контратаку «Кери» – 3:0.

Уже на 65-й хвилині вкидання м’яча з ауту в районі центру поля призвело до миттєвої атаки лукашівців: Олійник вийшов 1 на 1 з Бурим та зробив рахунок уже зовсім «непристойним» – 4:0. А воротареві олишівців довелося надавати медичну допомогу (втім, вихованець СДЮШОР «Десна» продовжить матч і ще зіграє в ньому важливу роль).

Після четвертого м’яча гра заспокоїлася. «Олишівка» атакувала швидше за інерцією,
команди зробили кілька замін, спрямованих уже не стільки на підсилення гри, скільки на те, щоби дати в останньому матчі сезону ігрову практику всім гравцям.

А на 87-й хвилині відбулася подія, аналогів якій в офіційних матчах автор цього репортажу раніше не зустрічав. Захисник Євген Прокопенко та воротар Максим Бурий… помінялися місцями: Бурий одягнув футболку під номером 11 і пішов грати в поле, а Прокопенко став у ворота…

– Центральний захисник отримав травму, замін у нас уже не було, тому воротар пішов грати в поле, а захисник, який уже мав досвід гри на воротарській позиції, зайняв місце голкіпера, – пояснить цей хід після матчу головний тренер «Олишівки» Станіслав Степанець.

І, як не дивно, ця заміна спрацювала. Бурий побіг в атаку й відтягнув на себе увагу захисників, що дозволило вільніше почуватися Володимирові Шерелу, який і відправив м’яч у ворота на 90-й хвилині, встановивши остаточний рахунок Суперкубка. 4:1 – «Кера» перемагає та робить хеттрик, здобувши всі 3 футбольні трофеї Чернігівського району в сезоні 2019.

– У нас були невдалі заміни. Трохи не вгадали … До того ж у першому таймі пропустили чотири непогані моменти… Після цього команда трохи «попливла», – підіб’є підсумки протистояння Станіслав Степанець.

– Перед початком сезону не розраховували здобути всі три трофеї, але, як кажуть, апетит приходить під час їжі. Коли ми були на першому місці в чемпіонаті, то повірили в чемпіонство. Стосовно перемоги в Супер-кубку – була не впевненість, а «чуйка»: все вийде, – скаже наставник «Кери» Костянтин Лутченко. – Вітаю всіх чоловіків, особливо тих хлопців, які нині в ООС, із прийдешнім Всесвітнім днем чоловіків. Решту чоловіків теж вітаю. Ми всі молоді, в будь-якому віці. Треба бути молодим. Ось і все.

Там само, у спорткомплексі «Хімік», минулого тижня відбувся Кубок України з настільного тенісу серед спортсменів з вадами слуху. Нашу область представляли 6 тенісистів із Сосниці й Чернігова. Тимофій Бутенко та Дмитро Скварський завоювали «бронзу» командних змагань, а Даніїл Букалейко зайняв 3-тє місце в парних чоловічих змаганнях.

Цього тижня, ввечері в середу, 30 жовтня, після підписання цього номера до друку, «Десна» на виїзді в Кубку України зіграла з «Миколаєвом», а 2 листопада о 14.00 у Полтаві в рамках УПЛ має зустрітися з місцевою «Ворсклою».