«Наталка Полтавка» на чернігівській сцені

2019-06-20 13:24

Прем’єра вистави – це завжди свято для всього колективу театру. Але прем’єра, що відбулася в Чернігівському академічному муздрамтеатрі ім. Т. Г. Шевченка 15 червня цього року, стала особливим святом. Адже не кожного театрального сезону в нашому музично-драматичному театрі відбувається постановка оперної вистави. Тож маємо чудову нагоду привітати чернігівських шанувальників сценічного мистецтва з новою прем’єрою, що відбулася на завершення 93-го театрального сезону. 

Це комічна опера «Наталка Полтавка» за п’єсою основоположника вітчизняної драматургії Івана Котляревського та музикою видатного українського композитора Миколи Лисенка. Постановку на чернігівській сцені цієї перлини національного театрального мистецтва здійснила режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко.

У сучасній інтерпретації, де акценти від туги і злиднів зміщені до світлого життєлюбного побуту, притаманного українцям, опера стала динамічнішою, яскравішою та виразнішою. Завдяки наповненню вистави особливостями традиційної обрядовості, гумором та українською душевністю вона набула нового позитивного звучання.

З перших хвилин сценічного дійства глядацьку залу заполонили хвилі чудових мелодій у майстерному виконанні театрального оркестру під орудою головного диригента Олексія Рощака. У його супроводі виконувалися арії головних героїв вистави, злагоджено звучали вокальні дуети і тріо акторів, завзято й життєрадісно танцювали хлопці і дівчата у барвистих українських костюмах.

Яскраві народні характери, низку хореографічних композицій та пісень – усе це поєднала на сцені історія кохання сільської дівчини Наталки (арт. Ольга Коновал) і наймита Петра (арт. Владислав Лещенко). Незважаючи на умовляння матері (арт.Олена Бондаренко), наполегливі залицяння пана Возного (арт. Альберт Лукашов) та участь у сватанні виборного Макогоненка (арт. Валентин Корінь), горда і чиста серцем дівчина сміливо стає на захист свого щастя. «Отака вона – наша Наталка Полтавка!» – захоплено вигукує наприкінці вистави сільський парубок Микола (арт. Микола Лемешко), вражений її рішучістю й відданістю своєму коханню.

Зберігаючи авторську концепцію «Наталки Полтавки», оригінальні тексти Івана Котляревського, безсмертну музику Миколи Лисенка, постановочна група створила яскраву, динамічну виставу, сповнену національного мелосу, гумору та колориту. 
Вітаючи творчий склад з успішною прем’єрою, побажаємо комічній опері «Наталка Полтавка» І. Котляревського тривалого сценічного життя, а шанувальникам Чернігівського театру – нових цікавих зустрічей у наступному театральному сезоні.

Раїса МІНЕНКО, керівниця літературно-драматургічної частини театру

Інші новини:


Із вогнем у серці

Сьомий рік поспіль Чернігівська регіональна торгово-промислова палата відзначає найбільш успішних підприємців Сіверського краю, які своїми досягненнями внесли вагомий внесок в економічне та соціальне життя регіону. Днями у Чернігові відбулося нагородження кращих підприємців 2021 року і вручення їм відзнак «Підприємець року». Традиційно захід проходить у вересні і присвячено його Дню підприємця.

2021-09-20 10:56