Олімпійський рух набиратиме обертів

2019-10-31 10:09

Так було, зокрема вирішено на засіданні Виконкому Відділення НОК України в Чернігівській області, на якому були присутні голова Відділення Валерій Куліч, перший заступник Ніна Лемеш, заступник Андрій Дериземля та п’ятнадцять членів Виконкому.

На порядку денному було розглянуто питання про проведення всеукраїнських заходів на території області; популяризацію олімпійського руху на Чернігівщині шляхом залучення ЗМІ, реклами, пропаганди та агітації; олімпійську освіту в області. А також – про проведення семінару-наради НОК України з суб’єктами олімпійського руху та засідання Виконавчого комітету НОК України у грудні 2019 року на базі Чернігівської області.

На початку засідання голова Відділення Валерій Куліч повідомив про оновлення так званої Алеї олімпійських героїв Чернігівщини на стадіоні імені Гагаріна в обласному центрі. Загалом же, заходи НОК України у нас проводяться постійно. І вони цікаві й корисні. Наприклад, в Олімпійському дні щороку беруть участь усі міста і райони області, загалом – понад 20 000 учасників різного віку, починаючи з дошкільнят і закінчуючи людьми похилого віку. Вперше був проведений обласний спортивно-масовий захід «Біатлонна зима» серед дітей – до 25-ї річниці завоювання Валентиною Цербе-Несіною бронзової медалі на зимових Олімпійських іграх у Ліллехаммері. Широкої популярності набув проєкт Національного олімпійського комітету OlympicLab, до якого залучали відомих спортсменів: це Ольга Бібік, Валентина Цербе-Несіна, Наталія Давидова, Оксана Хвостенко, Андрій Дериземля, В’ячеслав Деркач, Дмитро Митрофанов, Наталія Смаль та інші. Такий захід відбувається в ЗОШ, спортивних школах,  Обласному молодіжному центрі.

За підтримки НОК проводилися Бал чемпіонів, відкритий турнір з настільного тенісу серед юнаків та дівчат «Різдвяні зустрічі», загальноміські змагання «Мама, тато, я  – спортивна сім’я», відкритий обласний турнір з художньої гімнастики «Олімпійські надії», відкритий Кубок Сіверщини з велоспорту на шосе, всеукраїнський турнір з художньої гімнастики «Перлина Полісся», міжнародний молодіжний фестиваль «БУМ-сейшн», спортивно-молодіжний захід «ТАМ – територія активної молоді», відкрита спартакіада з велоспорту на шосе серед ветеранів пам’яті А. І. Остапенка, міжнародний турнір з вільної боротьби «Кубок олімпійської чемпіонки Ірини Мерлені» та інші.

Великої популярності набув в області всеукраїнський проєкт НОК України «Do like olympians» за участі стипендіатки НОК України, КМС з легкої атлетики Марії Ващенко. А олімпійська розминка, розроблена бронзовою призеркою Олімпійських ігор Ганною Безсоновою, – сьогодні на всіх спортивно-масових заходах області.

Аби популяризувати олімпійський рух і далі – стали традиційними пресконференції та зустрічі спортсменів, які завоювали медалі на чемпіонатах світу, Європи, з головою Відділення НОК України Валерієм Кулічем і вручення сувенірної атрибутики та грошових винагород за високі спортивні досягнення.

Набули великої популярності й Відкритий Кубок України з кульової стрільби «Поліське полювання – золота куля» на призи олімпійської чемпіонки Олени Костевич, змагання з важкої атлетики на призи олімпійської чемпіонки Наталії Скакун, Відкритий чемпіонат області з лижоролерів та кросу серед лижників і біатлоністів на призи бронзової призерки Олімпійських ігор Валентини Цербе-Несіної, відкриті обласні змагання «Діти – олімпійська надія України» з легкоатлетичного кросу пам’яті ЗТУ В. Філіпова.

Аби інформувати про свою роботу й залучати охочих до олімпійського руху, на повну потужність працює вебсайт Відділення НОК України, який щоразу висвітлює події спортивного життя Чернігівщини, містить фотоальбом основних спортивних подій. Працює й наповнюється оперативними новинами та інформацією сторінка в соцмережі Фейсбук.

Майже в усіх номерах «Деснянської правди» висвітлюється фізкультурно-спортивний та олімпійський рух, також публікації на спортивну тематику періодично розміщуються на сторінках інших газет. Чернігівські журналісти постійно беруть участь у журналістських конкурсах, які організовує НОК України, і стають призерами. Цього року на розгляд компетентного та професійного журі Комісії НОК України подані роботи 5 професійних фотографів, аматорів і дітей та двох спортивних журналістів. Чекаємо на результати роботи Всеукраїнської комісії. Приємно відзначити, що представники Чернігівщини щороку серед переможців та призерів у номінаціях всеукраїнських конкурсів – як «Найкращі спортивні журналісти року», так і «Найкращі спортивні фотографи».

Відділенням НОК України проводяться пресконференції з чемпіонами та призерами міжнародних змагань, які представляли Чернігівщину на чемпіонатах Європи, чемпіонатах світу, Олімпійських і Паралімпійських іграх, Юнацьких Європейських Олімпійських іграх та фестивалях.

НОКом та олімпійською Академією України створено мережу шкіл олімпійської освіти. До неї від нашої області включені найактивніші школи у плані розвитку фізичної культури, спорту та олімпійського руху, переможці та призери обласних змагань. Це Дігтярівська ЗОШ Срібнянського району, Михайло-Коцюбинська гімназія Чернігівського району, ЗОШ №19 і ЗОШ №3 м. Чернігова, Бахмацька ЗОШ №5.

Першим заходом мережі шкіл олімпійської освіти було проведення у три етапи спортивно-виховного заходу «Олімпійське лелеченя» 2011 року. Сьогодні цей захід став одним із ключових в олімпійському русі області. Першого року проведення заходу участь у ньому взяли лише 48 юних спортсменів, а вже наступного року всеукраїнський захід «Олімпійське лелеченя» відбувся майже в усіх 22 районах області. 2019 року участь у всіх етапах заходу взяло понад 8 тисяч дітей. 

Попереду всіх охочих очікують всеукраїнська вікторина «Знавець олімпійського спорту»; всеукраїнський конкурс на кращу модель школи з організацією впровадження олімпійської освіти в навчально-виховний процес серед шкіл проєкту «Олімпійська освіта».

А відтак, як вирішили члени Виконкому, олімпійський рух має всебічно ширшати й розвиватися. Адже це задля розвитку нашого спорту – і місцевого, й міжнародного рівня.

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото надано выддыленням НОК

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21