П’ятеро студентів ЧНТУ отримали стипендії Президентського фонду «Україна»

2019-10-31 09:11

25 жовтня вранці в актовій залі Чернігівського націо­нального технологічного університету було важко знайти порожні місця. Адже в цей час відбувалося вручення кращим зі студентів стипендій благодійної організації Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна». Традиційно лауреатам їх вручав сам засновник цієї премії – другий президент України.

Такі премії для підтримки студентів технічних вищих навчальних закладів Києва, Чернігова, Дніпра й Харкова фонд вручає з 2004 року. Мета цієї програми – додатковий стимул для молоді опанувати інженерні спеціальності. Загалом, за ці п’ятнадцять років такі стипендії отримало близько 700 студентів.

Кандидатури обирав сам університет. Серед головних вимог до претендентів, окрім ідеальної успішності, були активна життєва позиція та бажання працювати для змін у країні. Отож лауреати мають свої наукові й технічні проєкти, займаються волонтерською та громадською діяльністю. Кожен зі стипендіатів отримав по 20 тисяч гривень, і, на думку ректора університету Сергія Шкарлета, таке преміювання престижне, адже це, по суті, є визнанням.

Для ЧНТУ це десята урочиста церемонія, відповідно вже 50 студентів цього навчального закладу отримали президентську премію. Цьогоріч стипендіатами стали Євгеній Куц (студент освітнього ступеня магістр за спеціальністю 171 «Електроніка» Навчально-наукового інституту електронних та інформаційних технологій ЧНТУ), Микола Дунай (студент освітнього ступеня магістр за спеціальністю 073 «Менеджмент», освітня програма «Менеджмент організацій і адміністрування у виробничій сфері» Навчально-наукового інституту менеджменту, харчових технологій та торгівлі ЧНТУ), Владислав Доненко (студент освітнього ступеня магістр за спеціальністю 131 «Прикладна механіка», освітньо-професійна програма «Технології та устаткування зварювання», Навчально-науковий інститут механічної інженерії, технологій та транспорту ЧНТУ), Марія Гаврик (студентка освітнього ступеня магістр за спеціальністю 181 «Харчові технології» Навчально-наукового інституту менеджменту, харчових технологій та торгівлі ЧНТУ) і Дмитро Маладика (студент освітнього ступеня магістр за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка» Навчально-наукового інституту електронних та інформаційних технологій ЧНТУ). Деякі з них планують у майбутньому витратити частину отриманих коштів для роботи над своїми проєктами.

Як зазначалося, стипендії вручав сам Леонід Кучма. Він багато жартував, фотографувався з лауреатами. Як офіційно, так і по-сучасному – селфі на смартфон одного зі студентів. Під час своєї промови другий президент України висловив думку, що держава має розвивати економіку та старатися, щоби молоді спеціалісти не їхали з країни. Стосовно побажань, то засновник фонду «Україна» висловився так: «Ще не вмерло в Чернігівському технологічному університеті бажання розвиватися. Отож зичу, щоби ЧНТУ обов’язково був одним із кращих в Україні, а його візитівкою ставали ті спеціалісти, які виходитимуть із цього університету».

Вихованці вишу у свою чергу віддячили президентові й меценату, подарувавши йому гравюру з історичними пам’ятками Чернігова. Після урочистої частини Леонід Кучма відповідав на запитання студентів та викладачів. Не обійшлося й без політичних тем і гострих питань сьогодення. І хоч загалом відповіді гостя пронизували позитивна риторика та жарти, не обійшлося й без гострих кутів. Одним із них була формула Штайнмаєра.

За словами колишнього глави держави, особливий статус Донбасу неприйнятний для України, адже шлях до конфедераційного устрою неможливий для нашої країни. Про саму формулу Леонід Кучма висловився, зокрема, так: «Формула Штайнмаєра до миру на Донбасі не приведе, бо це не формула миру. Це формула на якийсь час. Політично чи так: «А раптом ми дотиснемо українців, вони на неї погодяться, і ми розвернемося...» Це взагалі «здати нас із потрухами», так би мовити», – сказав під час відповіді на одне із запитань Леонід Кучма.

Також він зазначив, що до того, як погоджуватися на будь-які умови, слід враховувати ще один важливий момент – стан окупованих територій. Адже, з його слів, «Цей регіон практично зруйнований. За найскромнішими розрахунками, на його відновлення потрібно 100 мільярдів євро».

Повертаючись до головної теми заходу, що відбувся в ЧНТУ, зазначимо: аби підтримати і привітати студентів, на зустрічі були присутні перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. Свято, загалом, відбулося у дружній та невимушеній обстановці, а значні фінансові відзнаки мотивували й інших студентів прагнути до звершень.

Степан РУДЬКО
Фото надані пресслужбою ЧНТУ

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31