Курс на розвиток та успіх

2019-10-30 08:19

Новобілоуська ОТГ – найбільша сільська громада на території Чернігівської області. Навколо Нового Білоуса об’єдналися шість сільських рад, до яких входять 11 населених пунктів. Загальна площа громади – 9300 га, в ОТГ майже 9000 жителів.

Про генеральні плани та інвентаризацію земель

За словами голови ОТГ Дмитра Федорова, перше, на чому зосередить свої зусилля громада, – розробка генеральних планів територій, інвентаризація земель, інфраструктурних об’єктів та всіх наявних комунікацій (електричних, водних, телефонних тощо).

«Генеральний план – це документ, який дає розуміння, де, як та що саме будувати; де є дороги; де проходять лінії енергомереж. Потрібно, щоб усе на цій дорожній карті було. Для деяких сіл громади потрібно робити цей документ новий, для деяких – оновити й доповнити. Наприклад, село Старий Білоус за останні роки суттєво змінилося, тому вимагає нового генерального плану. Генплани Деснянки та Кошівки не такі вже й старі, та і змін значних там не відбулося. Генеральний план та інвентаризація земель – це наше завтра. Треба вкласти значні ресурси сьогодні, щоб упевнено рухатися до своїх стратегічних цілей», – розповідає Ново-білоуський голова.

У громаді планують проводити інвентаризацію земель. Причому на це можна використати гроші спеціального фонду, призначені саме для цієї процедури. Паралельно з інвентаризацією ми робимо картографію та зонинг. Для повного і ґрунтовного обліку запровадять електронний облік земель та ділянок.

Про освіту і медицину

У громаді працюють три амбулаторії та п’ять фельдшерських пунктів. Новобілоуська ОТГ бере участь у пілотному проєкті з упровадження телемедицини. На це виділяють 99 тисяч гривень, а з сільського бюджету – одинадцять. На умовах співфінансування найближчим часом отримають машину для амбулаторії у Старому Білоусі.

У Редьківці зареєстровано комунальне неприбуткове підприємство первинної медико-санітарної допомоги Чернігівської районної ради. Громада планує забрати у власність будівлю закладу, щоби було простіше утримувати його та оплачувати комунальні послуги, а також провести певну оптимізацію площ будівлі.

«У Редьківці в амбулаторії треба робити ремонт – це раз, оптимізувати площу амбулаторії – це два, зробити там три-чотири службові квартири – це три», – говорить Дмитро Федоров. І продовжує, що медичні заклади в інших селах також забиратимуть на баланс громади, бо вони розташовані у приміщеннях, суміжних із тими, що на балансі ОТГ. У Мохнатині – амбулаторія в одній будівлі із сільською радою. У Кувечичах – садочок і ФАП в одній будівлі.

Освітня галузь – важливе питання Новобілоуської громади, у принципі – як і будь-якої іншої ОТГ. Але якщо у більшості громад проблематика освітньої галузі полягає в малокомплектності шкіл та необхідності оптимізації мережі, то тут навпаки. Діти у школах є. А у Старобілоуській школі необхідно добудовувати два поверхи – сьогодні 370 дітей навчаються у дві зміни. Тож Дмитро Федоров каже, що наступного року шукатимуть співфінансування для реалізації проєкту з будівництва.

Про освітлення й дороги

З освітленням усе більш-менш нормально. У Новому Білоусі на 90% усе освітлено. У Деснянці лише два провулки без освітлення. Голова каже, що найближчим часом усе зроблять.

Найбільше потребує освітлення Старий Білоус. Але є певні труднощі з реалізацією цього задуму. Частину села можна освітлити, придбавши лампочки та просто відремонтувавши ліхтарі. А в іншій частині освітлення треба робити з нуля.
«На території Старобілоуської сільської ради багато чого було зроблено коштом грантів, за підтримки народних депутатів та фондів. Тут є штучні футбольні поля, ліхтарі на сонячних батареях, «сонячне дерево», інші сучасні «штуки». Але системної роботи з ремонту інфраструктури, доріг, освітлення й інших важливих речей не проводилося. У Старий Білоус треба вкласти багато грошей, аби мати системний розвиток», – говорить Дмитро Федоров. І продовжує: «У Редьківці з освітленям і дорогами все нормально, лише подекуди потрібен ямковий ремонт доріг. У Слободі, Мохнатині та Кувечичах додамо ліхтарів – і все працюватиме».

Про труднощі, бажання клонуватися та команду

Дмитро Федоров розповідає про вакансії, що є у громаді. Дуже потрібні юрист із земельних питань та заступник. Про останнього голова каже, що це має бути людина, готова брати на себе відповідальність, приймати рішення. «Хочу знайти собі «клона», – говорить пан Дмитро.

Голова каже, що його команда в першу чергу – це старости. За словами Дмитра Федорова, вони підтримували ідею об’єднання і сьогодні є надійними помічниками. «Ми щодня спілкуємося в телефонному режимі, раз на два тижні проводимо обговорення зробленого та планів. Старости – це моя команда. Плани прийняли, ризики пропрацювали, готові трудитися на благо громади», – розповідає Дмитро Федоров.

Про плани

В ОТГ планують розробити стратегію розвитку на 2020-2027 роки. «Це – щоби наша діяльність була планомірною і стратегічно зваженою. Треба визначити найпроблемніші точки, які потребують негайного втручання, і «точки росту» – те, що принесе економічну вигоду громаді. Стратегія розвитку – це настільна книга ОТГ, що стане дорожньою картою, за якою рухатиметься громада. Всі ми хочемо асфальт, каналізацію – зливову та звичайну, воду і т. д. Але поки ми не почнемо економічно зростати, то не зможемо бути ефективними», – зазначив голова Новобілоуської ОТГ.

Оксана СТЕЛЬМАХ
Фото автора

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21