Як зацікавити дитину гратися самостійно

2019-10-30 07:26

Деякі діти з перших місяців життя можуть самі себе зайняти та гратися потім самостійно. Але деяким батькам це все здається просто казкою, бо насправді діти щодня, як маленькі «хвостики», бігають за нами. Дітям буває дуже важко прийняти самотність. Тому – в якому віці дитина може починати самостійно гратися?

Зараз це розшифруємо!

Навички індивідуальної гри потрібні перш за все самій дитині. Це важливий етап у розвитку соціальних навичок, уяви, мовлення, мислення. Отже, важливим критерієм повинен бути не час, на який ми можемо залишити дитину, а якість цього часу.

Потрібно, щоби самостійність дозволяла дитині відчути радість дорослішання, а не перетворювалася на випробування сили волі. Дітям природно прагнути до самостійності, якщо це їхній вибір. Завдання батьків – схвалювати прояви незалежності навіть тоді, коли вона не дуже зручна. Дозвольте малюкові обрати одяг, поцікавтеся, чи він не хоче більше каші, запитайте, куди він хоче піти гуляти. Частіше запитуйте: «Як ти думаєш? Як би ти вчинив?». При цьому самостійна дитина все одно потребує батьківської уваги, турботи і просто присутності.

Які іграшки найкраще підходять для самостійних ігор?

  • Маленькі копії предметів реального світу, з якими малюк може повторювати роботу дорослих.
  • Ігри, що дозволяють пізнавати світ і його властивості (наприклад, заняття з водою, піском, глиною, камінцями, папером/картоном).
  • Улюблені іграшки (ляльки, плюшеві звірі), що сприймаються дитиною як живі. Малюк не сумуватиме на самоті, якщо улюблений ведмедик, з яким він разом їсть, спить, гуляє, буде поруч.
  • Роблять гру ще крутішою непотрібні (для дорослих) упаковки, коробки, клаптики, мішечки, палички. Адже ці речі можуть перетворюватися для дитини на все що завгодно.
  • Будиночки (куплені намети або саморобна «халабуда» зі столу чи стільців, накритих покривалом).
  • Різні візочки, машинки на мотузочці.
  • М’ячі різних розмірів та інші спортивні іграшки.
  • Ігри, які дитина розуміє досить добре, але при цьому не втратила до них цікавості.

Не варто поспішати з купівлею інтерактивних іграшок. Вони заважають розвиткові уяви, без якої індивідуальна гра неможлива. Для малюка з гарною фантазією весь світ наповнюється іграшками – звичайна шкарпетка перетворюється на змію, а порожня коробка – на човен або машину.

Залучайте дитину до своїх занять. Спостереження за різними справами дасть малюкові величезний матеріал для ігор. Ви й не помітите, як він потягне у вас друшляк або губку для миття посуду й натхненно почне виконувати власні господарські роботи.

Кожну самостійну активність дитини треба заохочувати. Якщо це дівчинка, то треба хвалити частіше, навіть за маленькі перемоги. Хлопчиків потрібно хвалити тільки за гарно зроблену дію.

Привчання дитини до самостійності – це як інвестиція в майбутнє. Будьте зацікавлені та давайте більше кисню своєму малюкові. Це баланс.

Зичу вам успіхів. Якщо у вас виникнуть детальніші запитання, можете звернутися до мене особисто!

Практичний психолог
Єременко Кристина Олександрівна
Tel: (093) 309-33-43
Instagram: kristennn100
E-mail: sarzhankris@icloud.com; kristinasarjan@rambler.ru

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21