Кращі практики ОТГ Чернігівщини

2019-10-29 07:04

22 жовтня у приміщенні офісу Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування відбувся захід під назвою «Кращі практики громад Чернігівщини». В ході цієї зустрічі представники різних ОТГ області робили доповіді про ті аспекти, які їм удалося пропрацювати з моменту об’єднання.

Говорили багато й переважно цікаво. Під час доповідей не було відчуття «номенклатурщини» чи бюрократії. Атмосфера – проста і дружня, адже спілкувалися свої зі своїми. Кожен намагався цікаво та невимушено похвалитися досягненнями своєї громади.

Захід розпочався з реєстрації та вітальної кави, а вже через півгодини керівниця Чернігівського ЦРМС Ірина Кудрик і радниця з комунікацій Оксана Стельмах відкрили зібрання та оголосили регламент. Доповіді були розділені на дві частини. Перша – представники 8 об’єднаних територіальних громад розповідали саме про ті практики, які їм удалося найкраще реалізувати. А у другій частині зустрічі три громади (Ніжинська, Коропська, Сосницька) презентували свої стратегії.

У виступах доповідачів були як унікальні практики, так і подібні в деяких сферах. Так, у кількох громадах зробили на початку роботи акцент на оновленні матеріальної бази комунальних підприємств – закупили техніку для прибирання й розчищення вулиць від сміття і снігу (трактори, вантажівки тощо). Також спільним було те, що серед перших кроків багато ОТГ обрали програми енерго- й теплозбереження – утеп­лювали, ремонтували та ставили нові склопакети в дитсадках, школах і закладах культури та спорту. Багато хто доповідав і про освітлення вулиць у селах.

Та були представлені й зовсім новаторські рішення, які поки що рідкість і в обласному центрі. Так, представник Менської ОТГ Юрій Стальніченко розповів, як у них проводиться робота з енергоефективності, енергоощадності й термомодернізації. Окрім іншого тут були залучені інвестиції, що вкладені у станцію сонячних батарей, яка скоро буде запущена й забезпечуватиме 9 МВт дешевої екологічної електроенергії. Як зазначив доповідач, це лише одна сторона такої практики. Бо у громаді триває інформаційна робота, що енергозбереження та енергоефективність – не забаганки, а розумний підхід до витрат і заощаджень.

Хоч у всіх громадах приділяють увагу спортивному розвиткові й дозвіллю, мабуть, найбільше це помітно та найкраще реалізовано в Семенівській ОТГ. Семенівський міський голова Сергій Деденко багато розповідав про те, які кроки були зроблені в цьому напрямі. Як  відновлюється база для занять і секцій, як запрошуються висококваліфіковані тренери. Говорив і про те, як доводиться змінювати стереотипи стосовно дозвілля й навертати членів громади до спорту.

Не відстає в цьому напрямі і Сновська ОТГ, де відновлюються та ремонтуються відповідні заклади – про це розповідала спеціаліст інформаційного відділу зазначеної громади Лариса Мартиненко.

Було безліч цікавих інновацій і в інших громадах. Так, у Ніжинській ОТГ для створення молодіжного простору до співпраці із владою залучали саму молодь. У Тупичівській ОТГ для інформування членів громади використовують новітні канали інформації. А саме: роблять повідомлення на відповідному інтернет-порталі та в соцмережах, створюють і викладають випуски новин громади (до речі, зроблені із залученням усіх охочих, у тому числі дітей) на  You Тube.

Окрім зазначених громад свої кращі практики представили також Парафіївська, Варвинська, Лосинівська й Куликівська ОТГ. Сам захід відбувся у неформальній дружній обстановці, коли всі ділилися своїм досвідом та інформацією. Ставили одне одному запитання й отримували на них вичерпні та слушні відповіді. В тому числі – коли це стосувалося фінансових витрат на реалізацію тих чи інших проєктів у громадах. Тож можна визнати, що захід був вдалим, і подякувати за це його організаторові – Чернігівському центру розвитку місцевого самоврядування, який веде постійну роботу з допомоги ОТГ в їхніх починаннях.

Дмитро Павленко
Фото автора

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30