Торгівля людьми ‒ ганебне явище сучасності!

2019-10-25 09:44

18 жовтня в усій європейській спільноті відзначається День боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європейським парламентом у 2007 році. Цього дня у 50 країнах світу, зокрема в усіх містах України, проводиться вулична інформаційна акція Walk for Freedom («Хода за свободу»), яка не є протестом.

Це мовчазна й мирна хода на захист мільйонів чоловіків, жінок і дітей, які наразі перебувають у рабстві. Акція спрямована на підвищення рівня обізнаності населення, привернення уваги пересічних громадян до глобальної проблеми торгівлі людьми, роз’яснення її основних форм та способів втягнення з акцентом на трудову експлуатацію. До речі, Україна підтримує цю ініціативу вже шостий рік поспіль.

Торгівля людьми – не лише сучасна форма рабства, а й глобальний злочинний бізнес, щорічний грошовий обсяг якого, за оцінками Міжнародного центру з запобігання злочинності ООН, – понад 30 млрд доларів, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками. За оціночними даними представництва МОМ в Україні, понад 230 українців постраждали від торгівлі людьми.

Захід організував Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за сприяння Чернігівської ОДА й підтримки громадської спілки «А21 Україна», Міжнародної організації з міграції, Організації з безпеки та співробітництва в Європі й інших суб’єктів, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми. До акції долучилися представники національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в цій сфері. Виступили виконуюча обов’язки голови ОДА Наталія Романова; заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА В’ячеслав Голуб; начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля; керівниця проєктів ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» Наталія Кулікова, які  поширили важливу інформацію про тенденції розвитку торгівлі людьми  та небезпеку, яку вона становить.

Дуже часто у пресі, на дошках оголошень можна побачити пропозиції з працевлаштування за кордоном. На вигляд вони дуже привабливі, бо, як правило, пропонуються висока платня і не надто важка робота. Довірливі, пригнічені безробіттям українці хапаються за цю соломинку з надією забезпечити себе та своїх дітей. А відтак часто опиняються у пастці або в іще гіршій матеріальній скруті. Злочинці, що займаються брудним бізнесом, після перетину кордону забирають у людей документи, іноді жертви взагалі не знають, у якій країні перебувають. Аби не потрапити в халепу, перш за все на етапі пошуку привабливої роботи за межами країни потрібно зібрати якомога більше інформації про роботодавця, а по-друге, як застерігають фахівці, за жодних обставин не віддавати свого паспорта й уважно читати договір, який підписуєте. Коли ж за кордоном ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування чи зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України. З усіх питань із протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів можна звертатися на безкоштовну «гарячу лінію» ‒ 527. Недарма народна мудрість говорить: «Попереджений ‒ наполовину захищений».

Учасники акції, серед яких більшість – студентська молодь міста, в одязі чорного кольору, з чорними парасольками з логотипом «Walk for Freedom» у руках та статистичними плакатами зібралися на Алеї Героїв та колоною пройшли до скверу навпроти готелю «Україна».

Аня ІЛЛЕНКО
Фото авторки

 

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14