«Університет-ШВСМ» здобуває перші перемоги

2019-10-25 09:27

Минулого тижня у спортзалі НУ «Чернігівський колегіум» відбулися матчі 3-го туру жіночої волейбольної Суперліги, в яких чернігівський «Університет-ШВСМ» приймав рівненську «Регіну-МЕГУ-ОШВСМ».

У міжсезонні команда Володимира Жули оновила тренерський штаб, до якого увійшли… чинні гравчині команди: помічницею тренера стала центральна блокуюча Олександра Коленко, а другою помічницею – догравальниця Юлія Українець. Відчутних кадрових втрат команда не зазнала – чернігівки вже четвертий сезон грають фактично одним складом, а тому потрапляння до першої четвірки за підсумками регулярного сезону (саме про таке завдання казав перед початком чемпіонату Володимир Жула) виглядало для клубу логічним кроком уперед.

Утім, у першому турі (другий, волею календаря, чернігівки пропускали) «Універ» двічі поступився тернопільській «Галичанці», а пресслужба Федерації волейболу України, анонсуючи перші домашні матчі чернігівок у новому сезоні, зазначала: «З усього видно: і «Університету-ШВСМ», і «Регіні-МЕГУ-ОШВСМ» зазіхати на місця у квартеті найсильніших явно не до снаги»…

Фактор «другого тренера»

Дебют зустрічі залишився за рівненчанками, які вийшли вперед у рахунку – 2:5. Однак господарки швидко наздогнали суперниць, а Олександра Коленко ейсом вивела свою команду вперед – 8:7.

Після цього гра пішла з невеличкою перевагою «студенток», які були надійнішими й, до того ж, непогано діяли на блоці. 20:16 на користь «Університету-ШВСМ».

Утім, наприкінці партії блок несподівано «вимкнувся» у суперниць, та й Кароліна Підгурська, яка вийшла на майданчик лише по ходу першого сету, вдало грала в діагоналі: її атака з четвертої зони «прошила» подвійний блок чернігівок і змусила Володимира Жулу брати тайм-аут – 20:19.

Вирішила ж долю сету потужна гра Українець: граюча тренерка чернігівок кілька разів перегравала блок, що й дозволило «Університету» перемогти в першому сеті – 25:22.

Декласування суперниць

Другу партію господарки паркету розпочали потужно, причому, здавалося, чернігівкам удається геть усе: за рахунку 10:4 на користь «Університету» Олександра Коленко, падаючи, підкинула м’яч (акцентованим ударом тут і «не пахло»), але снаряд перевалився через сітку та впав на половині поля суперниць. 11:4.

Загалом, наприкінці сету питання про переможця вже не стояло. Інтрига була лише в тому, чи дозволять чернігівки суперницям набрати хоча би 10 очок.

За рахунку 22:9 на подачу у «студенток» вийшла Ганна Жула. І не пішла з неї до кінця партії: спочатку спрацював блок Сергєєвої та Коленко, потім ейсом від сітки відзначилася Ганна Жула, а закінчила справу атакою блок-аут Українець. 25:9 у сеті та 2:0 у матчі.

Ліберо3=перемога

Третій сет несподівано активно почала «Регіна», яка на подачі Інни Коломієць вийшла вперед – 0:4. Зупинила суперниць лише Ганна Жула, втім, чернігівки швидко «прокинулися», а незабаром Марія Булавчик ейсом зрівняла рахунок – 5:5. Тренерський штаб гостей узяв тайм-аут, який, однак, не допоміг: Олександра Коленко атакою по перехідному м’ячу вивела свою ­команду вперед – 6:5.

Варто відзначити, що весь матч команда Володимира Жули грала без замін, і, здалося, у третьому сеті гравчині основного складу почали втомлюватися. На першу ж зміну у складі чернігівський наставник наважився за рахунку 16:14 у третій партії: замість Ольги Жули на подачу вийшла… номінальна ліберо Таїсія Кравчук, яка в цьому матчі була заявлена в ролі догравальниці. Й Таїсія відзначилася двома ейсами поспіль – 18:14. Зупинив чернігівку лише тайм-аут суперниць.

Утім, рівненчанки зуміли «повернутися у гру» й навіть вийшли вперед у кінцівці – 21:22 на їхню користь на подачі Підгурської. За цього рахунку в «Університеті-ШВСМ» відбулася друга заміна. Замість Ганни Жули на прийом вийшла Юлія Соцька, яка також є номінальним ліберо, але в цьому матчі теж виступала на позиції догравальниці… І ця заміна, разом із потужною кінцівкою у виконанні Українець, зіграла на користь нашої команди. 25:23 в сеті та 3:0 у матчі! Перша перемога «Університету-ШВСМ» у новому сезоні!

– Не витримали прийом, тактику. Не виконали установку, зокрема з Українець. Припустилися багатьох помилок. У цьому причина поразки. Виграє у волейболі не той, хто дужче б’є, а той, хто більше підіймає цих «безглуздих перебивок» простих м’ячів. Ми їх сьогодні не підняли, – зазначив головний тренер «Регіни-МЕГУ-ОШВСМ» Дмитро Юрченко.

– Перемога далася дуже нелегко. Першу партію почали з того, що програвали 2, 4 м’ячі. Потім знаходили сили, виявили силу волі, можна сказати, доклали надзусиль. Наразі не можна казати, що ми перебуваємо в максимально хорошій формі. Але я вдячний дівчатам за волю, характер та прагнення до перемоги, – підбив підсумки матчу Володимир Жула. – Ми пройшли непогану підготовку. Зрозуміло, що довжина лави запасних – це наше уразливе місце: на жаль, ми не маємо повного обсягу підготовлених людей. Тому замін мало, але всі викладалися й особливих причин для замін сьогодні не виникало. Були заготовки для замін, але, на щастя, вони не зна-добилися.

У другому матчі суперниць перемога також дісталася «Університету-ШВСМ», утім, здалася «Регіна» лише на тай-брейку – 3:2 (21:25, 25:23, 23:25, 25:17, 15:7). Схоже, якщо чернігівкам не вдасться підписати контракти з однією-двома досвідченими гравчинями, то «однією шісткою» потрапити до четвірки команді може просто не вистачити сили та свіжості… Але сподіваємося, що «Університету-ШВСМ» удасться оскаржити слова Федерації волейболу своїм результатом…

А ось у чоловічій Суперлізі чернігівський «Буревісник-ШВСМ» не надто вдало завершив своє харківське турне: команда Володимира Борисенка двічі поступилася «Локомотиву» – 1:3 (21:25, 25:20, 22:25, 20:25) і 1:3 (23:25, 20:25, 25:19, 22:25).
Програла свій матч у футбольній Прем’єр-лізі й чернігівська «Десна». На виїзді деснянці поступилися в матчі з луганською «Зорею» – 1:2 (Лєднєв, 81, Юрченко (пен.), 85 – Дегтярьов, 17).