Балувати не можна контролювати?

2019-10-25 09:17

Кожен сам повинен розставити для себе знаки!

Кожна мама прагне для своєї дитини найкращого, робить усе можливе й навіть більше. Особливо новомодні матусі, які читають багато книжок із психології для пізнання та контролю саме себе. Адже треба робити все так, аби маленьке чудо, котре росте, не тільки пізнавало світ, а мало ще й межі та було правильно підготовленим до соціуму. 

Минулої суботи практикуючий психолог Тетяна Бібік зібрала всіх охочих матусь на «Мамусині посиденьки» у студії сімейного розвитку «Плюшеве Дерево». Зустріч була присвячена розумінню дитячих кордонів: які вони та як не нашкодити своїй дитині. Організаторка порушувала питання: коли ми повинні прислуховуватися до дитячих «ні», як домовитися з дитиною, чи мають бути кордони взагалі та як навчити діток поважати батьків. Здавалося би, все дуже легко. Але якщо розібратися детальніше, можна переосмислити навіть своє напрочуд безхмарне дитинство.

«А чи знаєте саме ви, чому процес виховання настільки складний? Бо діти не народжуються з готовими кордонами, вони їх успадковують», – вважає Тетяна Бібік.

У затишній атмосфері матусі поділилися проблемами, які постають при вихованні хлопчиків та дівчаток. Тетяна розповіла і про структуру мозку у вікових діапазонах, про дозрівання в кожний період та до чого потрібно бути готовим. Також відбулася арт-терапія саме для мам, де вони також дізналися про власні кордони. Кожна матуся отримала певний колір піску, потім на одній половині паперу малювала одна учениця, а з іншого боку – інша. Таким чином матусі ділили один аркуш, але з різних боків. Опісля вони повинні були взаємодіяти «просуванням піску» на бік опонентки, причому без звуку. 

Тетяна розповіла кожній мамі про її малюнок піском та її кордони. Ви також можете зробити цю вправу вдома й подивитись, які кордони існують у вашій сім’ї.

На завершення такого приємного спілкування кожна мама зробила для себе певні висновки. Отож не забувайте, що кордони для дитини створюєте ви. Тому відвідуйте тренінги та пізнавайте краще своїх діточок, бо вони – наше майбутнє!

Вікторія КАЗКОВА
Фото надано Тетяною БІБІК

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21