Рік роботи Чернігівського ТІЦ і сертифікат міжнародного рівня

2019-10-25 09:01

Уранці 17 жовтня до Чернігівського туристично-інформаційного центру завітали гості, серед яких були журналісти й посадовці. Підбивали підсумки за рік роботи, ділилися враженнями та приймали поздоровлення. Адже 18 жовтня виповнився рік від початку роботи Чернігівського ТІЦ.

На початку зустрічі слово тримав заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако. Серед іншого він зазначив, що в місті, яке претендує на статус туристичного, такий центр обов’язково має бути. І добре, що у нас він уже є, адже Чернігів – місто з величезним туристичним потенціалом і туризм є точкою росту для Чернігова, а кожен турист, по суті, – інвестор.

– Ми довго йшли до відкриття цього закладу, кілька років у нас були дискусії. Ми приймали рішення виконавчого комітету, сесії, – розповідає Олександр Ломако. – Ентузіазм працівників ТІЦу та управління культури і туризму, всіх тих, хто до цього долучався, зробив свою справу. Депутати підтримали створення цього центру, і вже завтра рік, як він працює.

На завершення свого виступу пан Олександр подякував від імені міської ради й від імені міського голови всім співробітникам туристичного центру. А також зазначив, що всі вони – обличчя Чернігова та мають відповідально до цього підходити.

Не обійшлося в цей день і без подарунка. Хоча, швидше, це можна назвати нагородою та визнанням. Сертифікат міжнародного рівня від швейцарського незалежного аудитора SGS передав Чернігівському туристично-інформаційному центру Іван Ліптуга – президент національної туристичної організації України. Цей документ засвідчує відповідність міжнародному стандарту якості ISO:14785. Зазначимо: Чернігівський туристично-інформаційний центр – другий в Україні, що отримав такий документ.

– Він говорить про відповідність усім критеріям внутрішнього й зовнішнього станів. Підготовки персоналу в центрі, відповідності всіх друкованих та відеоматеріалів, – пояснює Іван Ліптуга. –  І туристичний центр Чернігова став другим в Україні після Запорізького, який пройшов цю сертифікацію.

Говорили і про те, що, окрім створення туристичних центрів, розроблено близько сорока міжнародних стандартів, які охоплюють практично всіх суб’єктів туристичної інфраструктури (ресторани, готелі, місця відпочинку тощо). Адже турист, по суті, сприймає всі об’єкти в місті як єдине ціле. Тому, щоби сформувати хороше загальне враження, всі частинки туристичного пазла міста мають відповідати стандартам якості, аби скластися в очах гостей у єдину привабливу картинку. Якою згодом захочеться поділитися зі своїми друзями чи родичами, до якої захочеться повертатися. Тож можемо радіти, що вже в перший рік своєї роботи туристичний інформаційний центр досяг такого рівня та є маяком для інших об’єктів у нашому місті.

Зазначимо, що в період з 13 квітня по 16 жовтня в Чернігівському ТІЦ обслуговувалося 487 людей. Це переважно іноземці, лише 36 – українці (з Ужгорода, Одеси, Києва – переважали саме гості зі столиці). А серед закордонних гостей найбільшою популярністю ТІЦ користувався у французів – їх було 72. Загалом же гості були з різних країн. Про це розповіла заступниця начальника управління культури та туризму Чернігівської міської ради Катерина Литвин.

Окрім того цьогоріч Черніговом було подано заяву на приєднання до мережі туристичних міст і регіонів. Тож Іван Ліптуга – президент національної туристичної організації України, на платформі якої і працює мережа, передав представникам Чернігова відповідні установчі документи організації (статут, положення та всі інші документи про вступ до Національної туристичної організації України). І зазначив, що Чернігів знову стає прикладом для інших міст України в тому, як потрібно ефективно працювати.

Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31