Вітаємо «Варвицю» з Варви!

2019-06-20 13:16

«Варвиця» – це хор із райцентру Варви. Хоча є там і річка з такою назвою. Через рік «Варвиці» 20 років. І колектив цей відомий нині не тільки на теренах України. 

У травні «Варвиця» побувала в Польщі, в місті Білостоку, на міжнародному фестивалі духовної православної музики «Хайнука 2019». І привезла звідти 3-тє місце! Вітаємо!

Ірина Луценко, керівниця «Варвиці», розповідає, що їхній хор народився на початку Міленіуму. І без його виступів усі ці роки не обходиться практично жодне свято у Варві.

Учасників хору – 12. Це чоловіки та жінки – музиканти, працівники культури, педагоги і просто талановиті люди, хто любить співати й робить це гарно.

– Ми тричі були на всеукраїнському фестивалі у Дніпрі. І двічі там займали 2-ге і 3-тє місця, – говорить Ірина Миколаївна. – Цього ж року нас запросили на міжнародний фестиваль духовної пра\вославної музики «Хайнука 2019» до Польщі. Як про нас дізналися? Я зазвичай цікавлюся різними фестивалями та моніторю їх в Інтернеті. Побачила «Хайнуку» й залишила повідомлення про наш колектив і номер телефону. Організатори мені передзвонили й запросили. Дуже дякуємо нашим меценатам. Щире спасибі голові Варвинської ОТГ Валентині Василівні Саверській-Лихошві. Вони допомогли нам оплатити участь у фестивалі. Вартість дороги ми взяли на себе, але це було нам під силу. І сталося, як і жадалося. Ми дуже хотіли. І на фестиваль завдяки спільній допомозі потрапили. 

– Яким був ваш виступ? І які твори виконували?
– За 15 хвилин ми мали показати свій репертуар. Виконували 6 творів різної складності та стилів – і великі форми, й поліфонію. Це фестиваль духовної музики, отож голосовий, без музичного супроводу. Було 6 категорій. Ми виступали в категорії «Парафіяльні хори». І зайняли третє місце. Перше отримала Варшава, а друге – Рига. Виконували ми три твори сучасного композитора Володимира Файнера. Також твори Самусенка, зокрема «Весільний концерт». І «Колядку» Василя Жданкіна. 
– Хвилювалися ж, упевнена...
– Ще й як! Була сильна конкуренція. Тому й – дуже великі емоції... Білоруська журналістка питала, що таке Варва – місто чи село. Орієнтуйтеся, казали, на Чернігів. А це місто відоме. Коли оголосили, що з 9 хорів у нашій категорії (яких було 5, а хорів загалом приїхало, здається, 37) ми треті, радощам не було меж. Пишалися собою, раділи за всю Україну. Бо від нас виступали дуже сильні хори з Києва, Житомира, Чернівців, Одеси. І з Варви також (усміхається). І всі поверталися додому переможцями чи з другими та третіми місцями. 
– Як вас приймали? 
– Просто чудово! Ми приїхали, й одразу назавтра – наш виступ. Тому зранку у нас був час для репетицій у філармонії, де відбувався фестиваль. У суму оплати поїздки було включено й харчування, і проживання, що дуже зручно. Ми ні про що не турбувалися. Тільки про виступ. А ще нам провели екскурсію містом.
– І чим цікавий Білосток?
– Він розташовується на кордоні з Білоруссю. Місто невеличке, але гарне. У війну дуже постраждало. Тому майже повністю було відбудоване. Нині тут багато храмів, красивих будинків сучасної архітектури. Білосток сьогодні серйозно розвивається.
А цьому фестивалю тут уже 38 років
– Запрошували вас на інші фестивалі? 
– Так, до Білорусі та Словаччини. Вже мріємо про участь. І шукатимемо кошти.

Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42