Юні журналісти з усієї України – в «ДП»

2019-10-22 06:25

У Славутичі з 27 по 29 вересня відбувся 26-й міжнародний фестиваль дитячої демократії, телебачення, преси та творчості «Золота осінь Славутича-2019».

Юні учасники фестивалю з різних куточків світу представляли свої журналістські та творчі досягнення на розгляд поважного журі в таких номінаціях: преса, телебачення, фото, інформаційні технології, вокальне і хореографічне мистецтво. А в один із днів 200 підлітків з України, Білорусі, Латвії, Литви, Польщі, Словенії, Естонії й Узбекистану вперше відвідали Чернігів. Співорганізатором було Управління культури і туризму Чернігівської міської ради.

Частина юних гостей-журналістів цього дня ознайомилася з роботою редакцій чернігівських телекомпаній і суспільного радіо. Також побували вони й у «Деснянській правді», де мали можливість ознайомитися з процесом створення газети на всіх його етапах, починаючи від написання матеріалу й закінчуючи роботою графічного дизайнера та випуском. Гості могли поставити будь-яке запитання, а також дати інтерв’ю.

Отож знайомимося: Палац дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району Кривого Рогу. Алла Кузьменко, керівниця гуртка журналістики:

– У нас стати медійниками збираються діти різного віку. Наймолодшому гуртківцю 10 років, найстаршому – 17. Софія Борчан, наприклад, якій 12, гарно пише й літературні твори, й журналістські. А Поліну Руденко у 6,5 року привела до нас мама. Ми тоді дуже здивувалися. Нині Поліні 10 років. Вона фотокореспондентка. У дівчинки власний погляд на фотографію. І чимало перемог, навіть на міжнародних конкурсах. У Славутичі вона вже отримувала Гран-прі. «Дуже люблю фотографувати, – додає Поля. – Хочу стати репортеркою, бувати в цікавих місцях і повідомляти людям про різні події». 

На фестиваль із Кривого Рогу приїхало 8 учасників. На «Золотій осені Славутича» гурток уже вчетверте. І три роки його учасники отримували високі нагороди. Випускають свою газету. Розробили її дизайн. Розповсюджують її через сайт. А друкований варіант розсилають на школи. Також щокварталу випускають свій літературно-публіцистичний альманах.
Постфактум інформуємо: цьогоріч на фестивалі Криворізький пресцентр «ТСН» отримав спеціальну премію журі, ІІ місце за медіапроєкт, а Поліна Руденко – відзнаку журі.

Любов Календрусь, учителька інформатики Христинівської ЗОШ №2, розповіла, що нинішня команда – дебютна. Торік учасники отримали Гран-прі в номінації «Медіапроєкт», третє місце у «Пресі», друге – «Відео». «Я приїжджаю з Черкаської області вже 9 разів. Сьогодні привезла четверте своє покоління: 8 дітей і 4 номінації – «Відео», «Медіа», «Фото» й «Преса». Оскільки у нас є шкільна газета, ми представляємо на фестивалі домашні завдання, цього року для всіх номінацій була спільна тема «Час змін». Нас також супроводжує Браян – волонтер із Корпусу миру, який працює в нашій школі. Він вільно говорить українською, а загалом володіє шістьма мовами», – повідомила Любов Миколаївна.

«Я з Лос-Анджелеса і тому вперше на такому фестивалі. Мені дуже подобається ця неймовірна подія. Я викладаю англійську мову у Христинівській ЗОШ №2 майже рік на добровільній основі. Подав заявку, щоби працювати в Корпусі миру, за вимогами якого маю пропрацювати в Україні трішки більше двох років. Про Україну чув багато від американців і росіян, але захотів сам пізнати ваше життя, традиції та звичаї. Я неодноразово чув запитання на зразок: «Браяне, а чому ти поїдеш в Україну, адже це дуже бідна країна і в ній нічого нема?» Проте Україна – дуже гарна, з мальовничою природою, доброзичливими та простими людьми. Я мрію стати поліглотом, а для цього потрібно знати щонайменше 10 мов. Рідна моя мова іспанська, потім в університеті вивчав англійську, арабську, японську й російську, а українську мову опанував сам», – ділиться враженнями Браян Ескобар.

Випускники зазначеної школи мають вагомі заслуги в журналістиці: працюють на телеканалі «1+1», радіо «Свобода», в редакціях та видавництвах газет.

Разом із директором «Деснянської правди» Христиною Лаврищевою гості відвідали ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин», де дізналися про спільний з редакцією суспільно важливий проєкт допомоги безпритульним тваринам – «Вони такі, якими їх робимо ми».

Аня ІЛЛЕНКО, Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото «ДП»

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21