Виявляли кращих гімнасток

2019-10-21 08:44

Минулих вихідних у спортзалі Чернігівської школи № 19 відбувся відкритий командний чемпіонат Чернігівської області з художньої гімнастики

– До нас приїхала команда зі Славутича, також у чемпіонаті беруть участь ДЮСШ «Чернігів», ОКДЮСШ та Чернігівська обласна ШВСМ, – розповіла про склад учасників головний суддя змагань Юлія Бориско. – Найважливіша мета турніру – відбір на чемпіонат України, який почнеться в Ужгороді  21 жовтня. Крім того важливе тренування гімнасток на професійному килимі та помості, аналогічних тим, що будуть на чемпіонаті України, виявлення кращих гімнасток області й виконання розрядних нормативів. Наймолодшим учасницям по 8 років, найстаршим, які змагаються за програмами майстрів спорту, – по 17. 

Одними з перших на килим вийшли якраз наймолодші спортсменки – 2011 року народження. В очі впадав різний рівень підготовки учасниць: дуже часто гімнастки виконували одну програму, під одну й ту ж саму музику, але якщо хтось чітко показував рухи – майже як дорослий, то дехто (певно, трішки ніяковіючи перед публікою) робив це вже менш акцентовано. Втім, проводжали оплесками усіх юних учасниць. А кращою в підсумку була визнана представниця ОКДЮСШ Катерина Євтушенко, яка набрала 22,1 бала. 

Більшість уболівальників (а їх зібралося точно не менше 50 людей) прийшла, щоби підтримати конкретних спортсменок. Наприклад, тато з маленькою донечкою на руках уболівав за ще одну доньку – трішки дорослішу, яка виступала в наймолодшій категорії. 

Ірина Гуменнікова прийшла вболівати за 15-річну доньку Єлизавету, кандидата в майстри спорту.

– Донька займається гімнастикою з чотирьох років. Єлизавета дивилася гімнастику по телевізору, її завжди цікавив цей вид спорту.  До того ж раніше я займалася художньою гімнастикою, тому вирішили, що дівчинці цей вид спорту піде на користь, адже гімнастика виглядає естетично, у спортсменок гарні фігури… До того ж спорт організовує, дисциплінує дітей.  Батьки знають, чим дитина зацікавлена, де вона перебуває після школи, – розповідає пані Ірина. – На змаганнях завжди хвилюєшся, адже багато чого тут залежить від удачі, бо різні предмети, буває, поводяться по-різному…

У підсумку переможницею командних змагань за програмою КМС, 1-го та 3-го розрядів стала ДЮСШ «Чернігів», а ось за програмою майстрів спорту краща в області ОКДЮСШ. В індивідуальних змаганнях кращий результат показала Альона Бондарєва з ДЮСШ «Чернігів», друга – представниця тієї ж школи Софія Корсун.

Сергій КАРАСЬ
Фото автора

Інші новини:


Вже третю Олімпійську алею висаджено на Чернігівщині

Продовжуючи нещодавно започатковану традицію на честь відзначення 30-річчя Національного олімпійського комітету України та 20-ї річниці створення відділення НОКу в Чернігівській області, сьогодні у Новгород-Сіверському відбувся черговий спортивно-масовий захід та урочисте висадження третьої Олімпійської алеї.

2021-09-20 11:05