Виявляли кращих гімнасток

2019-10-21 08:44

Минулих вихідних у спортзалі Чернігівської школи № 19 відбувся відкритий командний чемпіонат Чернігівської області з художньої гімнастики

– До нас приїхала команда зі Славутича, також у чемпіонаті беруть участь ДЮСШ «Чернігів», ОКДЮСШ та Чернігівська обласна ШВСМ, – розповіла про склад учасників головний суддя змагань Юлія Бориско. – Найважливіша мета турніру – відбір на чемпіонат України, який почнеться в Ужгороді  21 жовтня. Крім того важливе тренування гімнасток на професійному килимі та помості, аналогічних тим, що будуть на чемпіонаті України, виявлення кращих гімнасток області й виконання розрядних нормативів. Наймолодшим учасницям по 8 років, найстаршим, які змагаються за програмами майстрів спорту, – по 17. 

Одними з перших на килим вийшли якраз наймолодші спортсменки – 2011 року народження. В очі впадав різний рівень підготовки учасниць: дуже часто гімнастки виконували одну програму, під одну й ту ж саму музику, але якщо хтось чітко показував рухи – майже як дорослий, то дехто (певно, трішки ніяковіючи перед публікою) робив це вже менш акцентовано. Втім, проводжали оплесками усіх юних учасниць. А кращою в підсумку була визнана представниця ОКДЮСШ Катерина Євтушенко, яка набрала 22,1 бала. 

Більшість уболівальників (а їх зібралося точно не менше 50 людей) прийшла, щоби підтримати конкретних спортсменок. Наприклад, тато з маленькою донечкою на руках уболівав за ще одну доньку – трішки дорослішу, яка виступала в наймолодшій категорії. 

Ірина Гуменнікова прийшла вболівати за 15-річну доньку Єлизавету, кандидата в майстри спорту.

– Донька займається гімнастикою з чотирьох років. Єлизавета дивилася гімнастику по телевізору, її завжди цікавив цей вид спорту.  До того ж раніше я займалася художньою гімнастикою, тому вирішили, що дівчинці цей вид спорту піде на користь, адже гімнастика виглядає естетично, у спортсменок гарні фігури… До того ж спорт організовує, дисциплінує дітей.  Батьки знають, чим дитина зацікавлена, де вона перебуває після школи, – розповідає пані Ірина. – На змаганнях завжди хвилюєшся, адже багато чого тут залежить від удачі, бо різні предмети, буває, поводяться по-різному…

У підсумку переможницею командних змагань за програмою КМС, 1-го та 3-го розрядів стала ДЮСШ «Чернігів», а ось за програмою майстрів спорту краща в області ОКДЮСШ. В індивідуальних змаганнях кращий результат показала Альона Бондарєва з ДЮСШ «Чернігів», друга – представниця тієї ж школи Софія Корсун.

Сергій КАРАСЬ
Фото автора

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55