Особливі діти вміють дивувати

2019-10-18 12:15

4 жовтня на базі Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 святкові щирі вітання приймали ті, хто відкриває дітям таємниці доріг та жагу пізнання, наповнює їхні очі радістю, а життя – сенсом. Працівники, що займаються з особливими дітками, віддають себе до останнього, вони – цілителі людських душ. І цей день у стінах закладу став відпочинком та джерелом гарного настрою.

Розпочався захід зі святкового виступу оркестру дітей з особливими потребами, які дивували своїм умінням відчувати ритм і грали на різних інструментах, серед яких – бубни, ложки, маракаси, трикутник.

Життя реабілітаційного центру насичене подіями та емоціями завдяки педагогічному колективові, про що свідчать продемонстровані під час святкування світлини. Не було би воно таким без клопіткої роботи директорки закладу Регіни Гусак, яка всі свої сили витрачає на забезпечення належних навчальних та реабілітаційних умов дітям з особливими освітніми потребами. Під час вітального слова директорка вручила грамоти й подяки від облдержадміністрації вчителям за їхню сумлінну працю.

З рясними побажаннями та привітаннями звернувся до педагогічних працівників заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко, який вручив лист-подяку вчителям і технічному персоналові з теплими словами від Владислава Атрошенка. До поздоровлень та вручення подарунків долучилися особливі гості: представники влади, депутати, керівники управлінь, підприємств і організацій, а також волонтери та благодійники, які не один рік беруть участь у житті центру. Як зазначила директорка, «Мені дуже приємно, що до закладу приходить усе більше й більше людей, яких я недаремно назвала великими – не за статусом,  а за покликанням серця й душі, які не забувають про наш навчальний заклад, наших педагогів та особливих дітей».

Усі виголошені на адресу педагогічних працівників слова були виправданими, адже робота з особливими дітьми потребує багато сил, невичерпних нервів і витримки, а також люблячого серця. Саме ці люди щодня своєю роботою, яку вони вважають покликанням, допомагають не одній дитині адаптуватися в соціумі, жити без утисків та принижень, на повні груди відчуваючи свою індивідуальність.

Святкова програма була насиченою. Діти вітали вчителів музичними номерами, побажаннями та словами подяки, жартівливими цікавинками. Танцювальними виступами радували учні як початкової школи, так і старшої: гостей закружляв в українському танці вправний гопачок від майбутніх козаків, а на закінчення вразив своєю душевністю вальс із парасольками.

Приєднатися до привітань педагогічного колективу вирішили постійні друзі закладу – актори Молодіжного театру, а також співак Ігор Хонін.

Насміялися до сліз під час імітованого приїзду в Україну італійського педагога Артеміо Танцювалло, співали українські попурі з Оксаною Марченко, а також послухали вигаданий лист від Міністерства освіти про зміни в освітньому процесі на користь освітян, зачитаний листоношею Пєчкіним. Поринули разом із учнями в дитинство вчителів закладу, а відтак дізналися в гумористичній формі, що їх спонукало обрати педагогічну професію…

Навчально-реабілітаційний центр уже втретє відзначив професійне свято педагогів у  такій сімейній і теплій атмосфері. Кожен такий день для особливої дитини – це перемога.

Аня ІЛЛЕНКО
Фото авторки

Інші новини:


Чернігів увійшов до топ-5 рейтингу міст України

Чернігів посів четверте місце у рейтингу найкращих міст України за результатами щорічного Українського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту. Результати дослідження оприлюднило видання «Новое время».

2021-09-24 13:14