Перший відкритий Кубок Чернігова з бадмінтону

2019-10-18 11:14

12 жовтня на базі фізкультурно-оздоровчого комплексу Чернігівського національного технологічного університету відбулася грандіозна як для міста, так і для всієї нашої області подія – стартував І відкритий Кубок Чернігова з бадмінтону

Організатори – Федерація бадмінтону України, відокремлений підрозділ ГО «Федерація бадмінтону в Чернігівській області» за підтримки ЧНТУ.

Відкриття турніру розпочалося з вітальних слів організаторів та поважних гостей: президента Федерації бадмінтону України Олексія Дніпрова; заслуженого діяча науки і техніки України, доктора економічних наук, професора, ректора ЧНТУ Сергія Шкарлета; заступника начальника відділу по фізичній культурі і спорту управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Василя Шокуна й головного судді змагань Василя Карабанова.

«Враховуючи те, що в університеті є школа та клуби бадмінтону, велика честь приймати на майданчику Чернігівського національного технологічного університету саме старт Кубка Чернігова з бадмінтону. Ми розцінюємо сьогоднішню подію як перший етап у підготовці чернігівської команди до чемпіонату Європи, який у 2020 році буде вперше проведено в Україні. Також для нас велика честь, що ми відкрили відокремлений підрозділ Федерації бадмінтону України в Чернігівській області на базі нашого вишу», ‒ зазначив ректор ЧНТУ Сергій Шкарлет.

Турнір тривав протягом двох днів, було зареєстровано 40 учасників, що змагалися у 5 стандартних категоріях: чоловіча одиночна, жіноча одиночна, чоловіча парна, жіноча парна і змішана парна категорія (мікс). Першого дня відбулися урочисте відкриття Кубка Чернігова, змагання учасників згідно з жеребкуванням, а другого ‒ півфінал та фінал з нагородженням переможців. Участь у турнірі взяли всі бажаючі фанати бадмінтону різних вікових категорій. Дітей заохочували своєрідними відзнаками за участь і солодкими подарунками. На майданчику було гучно та весело, оскільки учасників прийшли підтримати вболівальники, рідні і друзі, а також прихильники бадмінтону, що не стримували своїх бурхливих овацій та гасел.

«Більшість людей звикла вважати бадмінтон розвагою на природі або пов’язує його з сімейним відпочинком на пляжі. Мало хто знає, що бадмінтон – це олімпійський вид спорту, надзвичайно цікавий, вольовий, енергійний та азартний, до того ж професійно грають лише у приміщеннях, а не просто неба. Варто відзначити, що це також наймасовіший і найшвидший  спорт у світі, швидкість волана після удару рекордно досягає 493 кілометрів за годину. Бадмінтон входить у програму підготовки космонавтів США й інших країн, оскільки вимагає особливої реакції та прийняття рішення за частки секунди, також є популярним серед професійних шахістів, які називають цей вид спорту «швидкими шахами», оскільки під час гри гравець має виконати інтенсивну розумову діяльність, прочитати майданчик та прийняти відповідне рішення за короткий проміжок часу. До речі, 10 жовтня відзначали Всесвітній день психічного здоров’я й університет Японії визнав бадмінтон найкращим засобом для психічної рівноваги, гарного сну та внутрішнього психічного здоров’я. Я дуже радий, що в Чернігові відроджується професійний бадмінтон, і переконаний, що сьогоднішній старт турніру буде одним із серйозних поштовхів до розповсюдження цього виду спорту в навчальні заклади і в кожну сім’ю Чернігівської області», ‒ зазначив президент федерації бадмінтону України Олексій Дніпров.

Як повідомив головний суддя Василь Карабанов, турнір планували зробити до Дня міста, щоби запросити якомога більше гостей, проте сьогодні не залишилися без підтримки, адже багато приїхало з Києва. «Ми маємо на меті популяризувати цікаві види спорту, адже футбол, волейбол і баскетбол відомі всім, а от про вагомість бадмінтону відомо мало. Уже маємо секцію, в якій займаються 8 дівчат, проте не збираємося зупинятися.  Сподіваємося залучити до співпраці якомога більше батьків, аби їхні діти могли займатися цим видом спорту професійно».

Бадмінтон розвиває координацію, швидку реакцію, вправність у рухах, уміння миттєво приймати рішення, фізичну витривалість, здатність конкурувати й бачити партнера у спорті. Зазначимо: проведення турніру має не лише спортивну складову, а й просвітницьку та виховну, має на меті популяризацію здорового способу життя й олімпійських цінностей.

Аня ІЛЛЕНКО
Фото авторки

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42