«Агродім» виграв у «Дербі Чернігівщини»

2019-10-17 13:19

У суботу, 12 жовтня, на стадіоні «Чернігів-Арена» в обласному центрі відбулося «дербі Чернігівщини»: в рамках чоловічого чемпіонату України з футболу серед аматорів ФК «Чернігів» приймав іншу команду з нашого регіону – «Агродім» (Бахмач).

Дербі треба почекати…

Цього сезону обидва суперники вже програли по одному «дербі Чернігівщини»: й «Чернігів», і «Агродім» на виїзді поступилися корюківському «Авангарду». До того ж «містяни» хоча й достроково завоювали звання чемпіонів Чернігівської області (чемпіонат іще не закінчений, але конкуренти вже втратили навіть математичні шанси наздогнати ФК «Чернігів»), але в аматорському чемпіонаті країни восени ще не вигравали: дві нічиї та три поразки. І невдачі останніх матчів опустили «Чернігів» на 5-те місце в таблиці групи 2 чемпіонату. А ось бахмачани, хоча стартували не дуже вдало, в останніх чотирьох матчах не програвали (2 нічиї та 2 перемоги), тому піднялися на 9-ту позицію. Втім, відставання від «Чернігова» становило якраз 3 очки, а тому – виграй «Агродім» у дербі, і перше коло вони б закінчували на рівних з командою обласного центру. Тому зустріч була принциповою не тільки в географічному, а й у турнірному значенні.

Ось тільки матч ніяк не міг розпочатися. О 15.00, як було заплановано, команди на поле не з’явилися. Пізніше стало відомо, що справа була у… суддях: бригада на чолі з киянином Олексієм Бородавкою запізнювалася на гру.

А тому о 15.20 колективи вийшли на додаткову розминку. І якщо чернігівці доволі традиційно грали у квадрат, то розминка «аграріїв» була креативнішою: ставши один навпроти одного в коло, гравці періодично збігалися в центрі, що нагадувало хоровод на день народження – на кшталт тих, що кожен із нас водив у дитячому садочку…

Але нарешті, із запізненням майже на півгодини, суддя дав стартовий свисток. Дербі почалося!

Воротарі в пошуках… засмаги

Активніше на перших хвилинах спробував діяти «Агродім». І саме гості створили перший момент у матчі: на 7-й хвилині після прострілу Владислава Сокола удару з центру завдав івуарійський легіонер бахмачан Бамба Бурейма, але м’яч із кута потягнув воротар.

Команди боролися за ініціативу, причому якщо гості в першу чергу намагалися будувати гру на позиційних атаках, то «Чернігів» прагнув діяти швидко, часто задіюючи (переважно на правому фланзі) високий пресинг.

А вже на 20-й хвилині «аграрії» вимушені були зробити заміну: буквально на рівному місці ушкодження отримав Олександр Гаврильченко, якого замінив відомий за виступами за «Кривбас» та «Оболонь-Бровар» Євгеній Пронак. Варто зауважити, що перший тайм головний тренер «містян» Вадим Постовий переглядав чомусь не з тренерської лави, а з трибун (утім, після перерви наставник повернеться на своє «законне» місце)…

Між тим на 27-й хвилині Дмитро Мироненко з «Чернігова» наважився на удар із-за меж штрафного – м’яч пройшов біля штанги.

Ближче до 30-ї хвилині ігрову ініціативу перехопили господарі. Втім, команди майже не завдавали ударів по воротах, а тому голкіпери обох команд могли спокійно позасмагати (періодично з-за хмар визирало сонечко). Свої корективи у гру команд вносила… погода: сильний вітер ускладнював гру верховими передачами, подачі з флангів часто-густо зупинялися… в аутах із протилежного боку. Проте Олексій Бородавка встановив доволі високий, «англійський», стандарт єдиноборств: нерідко, навіть коли здавалося, що порушення правил швидше було, суддя давав футболістам боротися.

0:0 до перерви.

«Червоне світло», логіка й доля

А ось друга половина матчу почалася шокуюче: вже на 49-й хвилині арбітр зупинив зустріч, побачивши порушення правил у центрі поля. Не вагаючись, суддя дістав із кишені жовту картку, яка стала другою для Олексія Зенченка: «Чернігів» залишився вдесятьох! А це значить,  що плани на гру, які тренери малювали колективам у роздягальні, можна було викидати.

На 60-й хвилині «Агродім» буквально замкнув «містян» на чужій половині поля, але м’яч гості перекочували переважно далеко від штрафного господарів, так і не створивши загрози. А ось «Чернігів» відповів небезпечним штрафним з лівого флангу: Мироненко наважився на прямий удар, але воротар витягнув снаряд із ближнього кута.

Втім, господарі все ж грали в меншості, а тому у бахмачан мали з’являтися вільні зони. І на 66-й хвилині Бурейма перехопив м’яч, пройшов по лівому флангу та видав пас  у центр, де на самоті залишили Анатолія Кохановського. Але нападник, який іще торік виступав якраз у складі «Чернігова», цього разу пробачив свій колишній клуб – лише кутовий.

На 75-й хвилині перехоплення вдалося вже Мироненкові: прохід по центру, пас на фланг, звідки удару завдавав Олександр Кравченко. З трибун здалося, що м’яч летить у ворота, але це був оптичний обман – снаряд просвистів поруч зі штангою.

Загалом, здавалося, що ґрунтовніший вигляд мають «містяни». Вони, хоча і грали в меншості, заробляли штрафні, які, у виконанні Мироненка, завжди обіцяли небезпеку. У «аграріїв» же майже нічого не виходило.

Але – лише до 78-ї хвилини, коли проникаючий пас у штрафний на гол перетворив Кохановський. 0:1.

Незважаючи на те, що грати залишалося ще 16 хвилин (арбітр додав до другого тайму 4 хвилини), фінальний штурм господарям не вдався. 0:1 – «Агродім» виграє в дербі та наздоганяє «Чернігів» у таблиці.

– Це дербі, до якого ми готувалися: з ФК «Чернігів» у нас завжди принципові матчі. Мабуть, велику роль відіграло вилучення у суперників: ми стали грати розкутіше, але у господарів теж були моменти, щоб забити… Як кажуть у таких випадках: грою незадоволений, результатом – задоволений, – зазначив після матчу головний тренер «Агродому» Микола Тищенко. – У нас стоїть завдання, за підсумками сезону, – бути у п’ятірці. За трійку боротися буде важко, але ми намагаємося брати очки в кожній грі. А там – як вийде.

У паралельному матчі у Вишневому корюківський «Авангард», за рахунок голу Володимира Чуланова, здолав столичний «Рубікон-Вишневе» – 1:0. Таким чином, перше коло команда з Корюковки завершила на першому місці групи 2 чемпіонату серед аматорів. Щоправда, по 26 очок, крім «Авангарду», також набрали «ЛНЗ-Лебедин» та «Вікторія» (Миколаївка).