«Зустріч поколінь» у Чернігові об’єднала військовослужбовців різних генерацій

2019-10-17 12:06

11 жовтня в обласній державній адміністрації відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня захисника України. На «зустріч поколінь» завітали представники військових підрозділів Збройних сил України, які дислокуються на території області, учасники АТО/ООС, рідні та близькі воїнів, загиблих на сході України та в миротворчих операціях, члени ветеранських, громадських і волонтерських організацій Чернігівщини, спілки ветеранів Афганістану, а також журналісти й письменники.

З вітальними промовами до сивочолих ветеранів та зовсім молодих захисників України звернулися голова обласної ради Ігор Вдовенко, керівник апарату обласної державної адміністрації Ірина Соломаха, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Учасники зустрічі вшанували світлу пам’ять загиблих у ході воєнних дій хвилиною мовчання.

Звертаючись до присутніх, Ігор Вдовенко зазначив, що День захисника України поєднав у собі силу православної віри й велич козацької звитяги, героїзм та мужність усіх поколінь українців, які протягом багатьох століть відстоювали своє право на волю і свободу, а нині захищають територіальну цілісність України на її східних рубежах.

Свято захисників України – справжній символ єднання і спадкоємності поколінь. Адже ремесло боронити рідну землю завжди передавалося від батьків до синів, від дідів до онуків, від сивочолих ветеранів-фронтовиків до молоді.

Вірними захисниками Батьківщини були військові дружини Київської Русі, козацькі полки Запорозької Січі, патріоти Української Народної Республіки, учасники Другої світової війни. За словами промовця, нині на східному фронті героїчно утверджують свободу і незалежність рідної землі зі зброєю в руках їхні не менш героїчні нащадки.

– Ми пишаємося нашими захисниками, висловлюємо їм найщирішу вдячність за мужність, звитягу та героїзм, які вони проявляють в ім’я вільного майбутнього свого народу і держави, – сказав Ігор Вдовенко й зауважив, що кожен із 64 депутатів обласної ради нинішнього скликання долучився до підтримки військових та співпраці з підрозділами Збройних сил.

За словами промовця, депутатським корпусом Чернігівської обласної ради прийнята й виконується низка рішень і програм, спрямованих на соціальний захист, матеріальну та іншу підтримку учасників бойових дій у зоні АТО/ ООС і їхніх родин, належне увічнення пам’яті про героїв Чернігівщини.

Значним кроком на шляху надання психологічної підтримки й відновлення здоров’я учасників бойових дій та їхніх родин стало створення рішенням обласної ради комунальної установи «Чернігівський обласний Центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» Чернігівської обласної ради.

Керівник побажав усім учасникам урочистостей міцного здоров’я, сімейного затишку й добробуту, миру і щастя.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня захисника України Ігор Вдовенко нагородив Почесною грамотою обласної ради заступника голови обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану Станіслава Віхрова. Подяку обласної ради оголошено оперуповноваженому відділу розкриття злочинів проти особи управління карного розшуку Головного управління Національної поліції в області підполковнику поліції Володимиру Зеленому, інспектору-кінологу з пошуку вибухових речовин і зброї кінологічного центру Головного управління Національної полі-ції в області капітану поліції Роману Конопацькому, голові ветеранської організації Управління Служби безпеки України в області Валерію Мекшуну.

Військових та ветеранів привітали в. о. командувача військ оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних сил України, генерал-майор Збройних сил України Василь Осипчук, голова обласної організації ветеранів України, почесний громадянин Чернігівської області Анатолій Москаленко, завідувач кафедри військової підготовки Академії Державної пенітенціарної служби, голова Чернігівської міської організації Української спілки ветеранів Афгані­стану (воїнів-інтернаціоналістів) Анатолій Кирилюк, голова громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський.

На урочисту зустріч завітав автор художніх і документальних книг про героїв війни, голова Київської обласної організації НСПУ, заступник голови Українського фонду культури Анатолій Гай. Письменник та журналіст разом зі своїм колегою й сином Юрієм півтора року провели на фронті та зібрали матеріали для книги «Вогненні рубежі прапороносців». Під час заходу відзначено і внесок у Перемогу волонтерки, пресофіцера центру оперативного командування «Північ», авторки книг про події на сході країни й полеглих героїв Олени Мокренчук.

З нагоди Дня захисника України в облдержадміністрації представлено виставку тематичних фоторобіт Віктора Кошмала.

За матеріалами відділу інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21