Нові зірки на «WOMEN IN...»

2019-10-17 07:30

Поділитися власним досвідом, успіхами та презентувати свій бізнес, почути історії, що надихають, і знайти нових партнерів/партнерок для спільних проєктів, ознайомитися з можливостями для розвитку бізнесу і регіональними програмами, які підтримують підприємців/підприємниць. Чи навіть наважитися на перші кроки до власної мети. Все це стає можливим під час обласного Форуму ділових і професійних жінок «WOMEN IN...».

Подібний форум у Чернігові проводиться не вперше і щоразу відкриває нові «зірочки» в бізнесі, соціальному підприємництві, місцевому самоврядуванні, громадській діяльності. За це варто подякувати організаторам – ГО «Спілка жінок Чернігівщини» разом із відповідними департаментами ОДА (Департамент економічного розвитку, Департамент сім’ї, молоді та спорту), Центру розвитку місцевого самоврядування, Обласному молодіжному центру. Головою оргкомітету стала Олена Пекуровська.

Цього разу на форумі, що відбувся 16 жовтня у приміщенні Навчально-методичного центру профспілок у Чернігові, взяли участь понад 140 осіб. Переважна частина з них – жінки-підприємниці, причому не лише з Чернігова, а й зі столиці (зокрема Світлана Долеско – засновниця й керівниця Українського центру культури та мистецтв, власниця магазину рукоділля та кав’ярні на Подолі). Активно долучилися до форуму і представниці громад із Куликівки, Ніжина, Мени, Любеча, Михайло-Коцюбинського, Тупичева, Чернігівського району тощо. Учасниць форуму щиро привітали Леокадія Герасименко – голова ГО «Спілка жінок України» та Наталія Романова – в. о. голови Чернігівської ОДА.

Перша частина форуму «Women in… бізнес-інноваціях», напевно, підштовхнула учасниць до роздумів про те, на що ми витрачаємо свій дорогоцінний час, чи варто займатися роботою, яка не приносить задоволення, як наважитися щось змінити у своєму житті, які цінності важливі для сучасної жінки. Своїми історіями з нами поділилися керівниця маркетингових комунікацій ІТ-компанії «Сенд пульс» Аліна Дикуха, підприємниця й меценатка Світлана Долеско (про неї вже згадувалося вище), лікарка-педіатр, керівниця приватної клініки «Сім’я +» Любов Фіалковська, головна редакторка видавництва «Країна мрій» Тетяна Роєва та заступниця директора компанії «Альтеп-центр» (виготовлення котельного обладнання) Аліна Кунденко.

Під час другої частини форуму під назвою «Women in… створенні власного бренду» учасниці форуму дізналися, чим бренд відрізняється від торговельної марки, що бувають бренди корпоративні та особистісні, як захистити свій бренд юридично, а також деякі практичні секретики стратегії формування успішного бренду. Виступ юристки, патентознавиці з 10-річним стажем, експертки з брендування та реєстрації торгових марок із Чернігова Марії Народенко був змістовним та корисним. А далі своїми історіями поділилися засновниця й керівниця торгової марки «Єлісєєвські меблі» Ірина Єлісєєва та підприємниця, засновниця й керівниця центру розвитку «Успіх» (м. Ніжин) Олеся Чепела.

Дискусія про розвиток жіночого підприємництва у громадах була не менш яскравою та інформативно насиченою. Слово мали заступниця директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Світлана Полторацька, голова Тупичівської об’єднаної територіальної громади Лариса Шовкова, засновниця й керівниця приватно-орендного підприємства «Луч» (смт Любеч) Ніна Москалець, помічниця директора Центру розвитку місцевого самоврядування Наталія Зайцева і керівниця апарату Менської райдержадміністрації Вікторія Неруш.

А про інструменти для розвитку бізнесу детальніше розповіли президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов, керівник Агенції регіонального розвитку Сергій Хоботня, директорка юридичної фірми «ТЕРРА-ПАРТНЕР», кандидатка юридичних наук, доцентка, адвокатеса Оксана Мірошніченко, заступниця начальника обласного управління «Ощадбанку» в Чернігівської області Наталія Носенко й генеральна директорка Комунального підприємства «Телерадіоагентство «Новий Чернігів» Чернігівської міської ради Ольга Капустян і деякі інші фахівці та фахівчині.

Закінчився форум розробкою пропозицій до державних органів влади й місцевого самоврядування стосовно розвитку жіночого підприємництва. Отже, окрім натхнення та обговорення учасниці форуму підготували цілком конкретні зауваження. Тож нехай для наших подруг усе складається вдало!

Вікторія КУДІНА
Фото Ольги КУЖЕЛЬ

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21