Ніжинка Тетяна Богомаз блискуче зіграла в голівудському містичному фільмі

2019-10-16 09:54

Нещодавно Україна придбала голівудський фільм «У чорній, чорній кімнаті». Кіноробота, яку фахівці кіномистецтва оцінюють як гарну подію, знята на Чернігівщині голівудським режисером. І ролі в ній грають українські актори. Приємно, що одну з них, головну, виконує наша землячка з Ніжина – Тетяна Богомаз.

Із учительки – в акторку

Тетяні 25 років. Вона активна, захоплена, дуже творча людина. Каже, ще зі шкільних літ планувала стати кіноакторкою. Але так сталося, що довелося обрати іншу професію. Навчалася на факультеті іноземних мов, який закінчила з відзнакою. Але завжди вірила, що настане такий період, коли «перекваліфікується» в акторку. І отримає ролі, які не соромно буде зіграти. А оскільки Тетяна Богомаз справді залюблена у сценічне мистецтво, то вона до цього готувалася. Намагалася виразно говорити діалоги. Пильно придивлялася до того, з якою емоційністю грають ролі відомі майстри. А головне – вірила, що настане той день, коли спробує свої сили.

Кастинг хвилювань

Восени 2018 року до Ніжина приїхала група консультантів і голівудський режисер Денис Соболєв. Подію обговорювали в різних куточках міста. Гості представляли кіностудію «Хельга фільм воок», яка входить до компанії «Голівуд» – так, саме тої, з Лос-Анджелеса. Режисер з колегами відбирав претендентів на ролі у фільмі. На кастинг прийшли сотні охочих. Хороший знайомий радив спробувати й Тані. Але вона спочатку не насмілювалася, оскільки конкурс виявився дуже великим.

– Кастинг був у жовтні 2018 року, – говорить Тетяна Богомаз. – Коли я прийшла, то побачила великі черги. Розмови – тільки про те, «як потрапити до фільму, які здібності продемонструвати, чим їх здивувати?»

У декого не витримали нерви. Напевно, то були ті, хто не розумів і не уявляв, яка нелегка акторська робота Таня була з морально стійких. Каже, що кастинг полягав у тому, щоби виразно прочитати кілька рядків вірша видатної поетеси Ліни Костенко. Потім потрібно було несамовито гарчати на відеокамеру, як би це робила відьма. Нашу землячку оцінили дуже високо. Але ніхто не говорив, що вона пройшла відбір. 

Перша роль – відьомська!

Півроку Тетяна жила в сумнівах. Кіношники поїхали до Києва, а режисер – у Лос-Анджелес. Вони тільки й сказали, що фільм зніматиметься на Чернігівщині наступного року. Нікому нічого не обіцяли, навіть тим, хто мав гарні відгуки. А тому Таня півроку викладала англійську мову. Але про Голівуд не забувала. Дуже хотілося зіграти одну з головних ролей, про яку мріяла. Відкидала сумніви, а паралельно писала кандидатську дисертацію. Доводилося працювати наполегливо. Тетяна говорить, що її наукове дослідження виходило не нудним. Радували й колеги своїми досягненнями. І от нарешті – довгоочікуваний дзвіночок. Зателефонували асистенти режисера Дениса Соболєва й попрохали зустрітися в Ніжині. А вже на зустрічі з режисером стало відомо, що наша землячка пройшла відбір та отримала одну з головних ролей, яку потрібно буде зіграти дуже емоційно, ефектно. Яку роль?! Відьмачки. 

Про що фільм?

23 вересня   Тетяна з кількома акторами була в Києві на першому передпоказі фільму «У чорній, чорній кімнаті» в закритому кінотеатрі. А через кілька днів на You Tubе з’явився трейлер, анонс фільму на 2,5 хвилини. Сама ж кіноробота про те, що на землі завжди існують добро і зло. І якраз у зла немає ні часу, ні простору. А відьми як істоти існували в усі часи. Та вся біда в тому, каже молода акторка, що від цього зла постраждали невинні люди. Але завдяки вірі все одно перемогла світла сторона. Отже, як вважає Тетяна Богомаз, фільм вартий уваги, тому що знімальна команда й високопрофесійний режисер – просто неймовірно талановиті люди. І вона теж грала на повну силу…

Фільм знімали більше місяця. Тетяна Богомаз подружилася з акторами. Режисер, оператори, артисти були дуже дружною командою. На кіномайданчиках панувала чудова атмосфера. І Тетяна вважає, що знімальні дні та весь період акторського життя – найщасливіші в її житті. 

І режисер, і сценарист

Сценарій до цієї цікавої кінороботи написав Денис Соболєв. Він же й режисер. Денис теж «із наших талантів», відгукується Таня. Родом із Чернігівщини, його батьки – педагоги, бабуся викладає у виші. Ще зі шкільних років Денис був дуже творчою людиною, здобув гарну освіту, мав чудові режисерські і сценарні здібності, талант, знав, як створювати кіношні образи. Тож згодом зрозумів, що він розкриється тільки в США, де і свобода слова на високому рівні, і права людини захищаються, також – існує здорова конкуренція, що теж важливо, аби «не спати». Отже, довго не роздумуючи, Денис поїхав до Сполучених Штатів Америки. Було це більше п’ятнадцяти років тому. Він молодий. У кіношному світі Америки вважається дуже перспективним. Зняв низку фільмів, які були у прокаті в азійських і європейських країнах, звісно, в США. Живе Денис у Лос-Анджелесі, де працює в компанії «Голівуд» на одній із кіностудій. Більше знімав фільми в США та в європейських країнах.

Коли вийде «Чорна кімната»?

Містичний фільм повністю готовий для показу. Глядачі з нетерпінням очікують його виходу на широкий екран. Україна кінокартину закупила. Кінострічка вже продається в різних країнах Європи, Азії, Південної Америки. Буде у прокаті і в самих Сполучених Штатах Америки. А в Україні вийде на екрани кінотеатрів у лютому-березні. І глядач зможе побачити й оцінити цю кінороботу. Потрібно сказати, що бюджет фільму не такий значний – 250 тисяч доларів. Проте він повнометражний. Триває одну годину і 26 хвилин. І Тетяна впевнена, що ті, хто прийде до кінотеатру переглянути стрічку, залишаться задоволеними. 

«За натурою я – акторка»

«Зніматися у фільмах – це моя давня найулюбленіша і найжаданіша мрія», – каже Таня. Вона планує і надалі зніматися. Але молода жінка присвячує себе й іншому сценічному мистецтву – професійно виконує пісні. Гарно співає ще з гімназійних років. Навчалася в Корюківці, вищу освіту здобувала в Ніжині. Виш закінчила з відзнакою. У землячки на цей час близько 35 пісень, записаних у професійних студіях Чернігівщини й у столиці. Це музичні твори українських та американських виконавців. Частіше Тетяна співає англійською. «Усе життя, – робить акцент Таня, – я присвятила науці, вивченню іноземних мов». І вона не шкодує. Але твердо каже, що за натурою – акторка й намагатиметься не зупинятися на досягнутому. Тому плекає надію, що після «Чорної кімнати» змогла би продовжити кінодіяльність на професійній основі. Тож наразі Тетяна – в очікуванні пропозицій, паралельно викладаючи англійську мову на курсах для дорослих. 

Владислав СНОВСЬКИЙ
Фото надано Тетяною Богомаз

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55