Профілактичні огляди мамолога в Чернігівському медичному центрі сучасної онкології

2019-10-15 06:12

До Міжнародного дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози Чернігівський медичний центр сучасної онкології пропонує жінкам обстеження у лікаря-мамолога та, за необхідності, безкоштовні діагностичні дослідження. В Чернігівській області за 2018 рік показник захворювання на рак молочної залози зріс на 5,4% і так, як і в Україні, рак грудей лідирує серед жіночих онкологічних хвороб. 

На жаль, більше третини онкологічних захворювань діагностується на 3-4 стадії, що дуже ускладнює лікування і має тяжкий перебіг. Змінити ситуацію допоможе рання діагностика, адже на першій стадії рак грудей виліковується у 95% жінок.

Найбільш імовірними факторами ризику розвитку раку молочної залози є:

 1. Вік. Кожній жінці після 40 років потрібно раз на рік проходити мамографічне дослідження. Але, незважаючи на це, слід бути уважною до себе в будь-якому віці. Перш за все – щомісячні самообстеження, УЗД молочних залоз (бажано – раз на рік). Потрібно звертати увагу на фонові захворювання (мастопатію, кісти в молочній залозі) та вчасно звертатися до ліка-ря.
 2. Спадковість. Жінки, у яких у родині були виявлені онкологічні захворювання молочних залоз, повинні бути уважнішими та проходити обстеження частіше.
 3. Гормони. Безконтрольний прийом гормональних препаратів може призвести до небажаних наслідків. Слід дотримуватися призначення лікарів та не займатися самолікуванням.
 4. Пізнє настання клімаксу (після 55 років).
 5. Пізні перші пологи. Це група жінок, у яких перша дитина народилася після 30 років.
 6. Відмова від грудного вигодовування.
 7. Травми грудей. Будь-яка травма грудей вимагає уважного спостереження.
 8. Ожиріння. Особливо збільшується ризик, коли ожиріння розвивається у жінок після настання клімаксу. Хоча варто зауважити, що зайва вага небезпечно впливає на організм людини протягом усього життя і в будь-якому віці, оскільки є фактором ризику для розвитку різних захворювань.
 9. Характер харчування. Фастфуди, перекуси, незбалансоване харчування також є фоном для розвитку раку молочної залози. Для профілактики цього захворювання, як і багатьох інших, необхідно, щоби харчовий раціон здебільшого складався з овочів, фруктів риби, м’яса та нежирних молочних продуктів.
 10. Радіоактивне випромінювання у зрілому дітородному віці. Як правило, це пов’язано з роботою. Якщо ви не можете її змінити, то слід уживати всіх заходів безпеки, які можна використовувати на виробництві.
 11. Збільшення щитовидної залози (при зниженні її функції).
 12. Перенесений післяпологовий мастит (особливо такий, що лікувався консервативно). Слід зазначити, що поєднання кількох факторів підвищує ризик захворювання на рак молочної залози.

Симптоми, при яких обов’язково слід пройти обстеження у мамолога:

- ущільнення в молочній залозі або під пахвою;
- припухлість, почервоніння, темні плями, свербіння, висип, лущення в області грудей;
- зміна в розмірі або формі молочної залози;
- будь-які виділення із соска;
- втягнутість чи зморщування шкіри молочної залози або соска;
- біль у молочній залозі, під пахвою або у плечі;
- під    вищення температури в області молочної залози.

Якщо ви помітили будь-які зміни у грудях, зверніться до лікаря-мамолога  якомога швидше.

Дбаючи про здоров’я жителів Чернігівщини, 18 жовтня онкоцентр відкриває додатково 3 кабінети мамолога, де ви зможете отримати консультацію спеціаліста, а також, за необхідності, безкоштовно обстежити молочні залози (мамографія  та УЗД). Для отримання детальнішої інформації звертайтеся за телефоном 80 (63) 460-78-48 (з 8.30 до 17.00).
 

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55