Театр ляльок, Іванівська ОТГ та їхня спільна вистава

2019-10-11 09:43

У театрі ляльок у Чернігові відбувся прем’єрний показ вистави «Про мурзате Вовченя та чистюню Лисеня» партнерського проєкту Іванівської об’єднаної територіальної громади Чернігівського району та Чернігівського обласного театру ляльок ім. О. Довженка за підтримки Українського культурного фонду «Виховання особистості через призму театрального мистецтва в Новій українській школі».

В умовах запровадження концепції НУШ виникає потреба у зміні освітніх пріоритетів навчання дітей. Важливу партнерську роль у вихованні відіграють професійні театри, і зокрема театри ляльок, із їхніми унікальними можливостями впливу на емоції глядачів, багатим арсеналом засобів виразності.

Опинившись на презентації вистави, одразу поринаєш в атмосферу казки з різнокольоровими яскравими декораціями й захопливим сюжетом, у якому діють виразні персонажі: охайне Лисеня, бруднуля Вовчик і підступний Мікроб, який прагне подружитися з маленькими глядачами. Як зазначила постановниця й художниця вистави Яна Паніна, яка працює в театрі помічником режисера, «Це інтерактивна вистава-гра для дітей молодшого шкільного й дошкільного віку. Вона навчає розпочинати ранок правильно для того, щоби день був бадьорим, здоровим і веселим, а життя – радісним». Проєкт спрямований на морально-етичне, творче виховання особистості через призму театрального мистецтва, як вважає колектив театру.

Ідейна натхненниця від Іванівської ОТГ, начальниця відділу освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Оксана Колесник створення проєкту пояснює так: «Ідея виникла спонтанно. Звернувшись до театру, разом створили виховний спектакль, адже в освіті відбуваються великі зміни: школи другий рік працюють за концепцією НУШ, у стратегії якої є поєднання навчання та гри. Діти опановують предмет «Я досліджую світ», де вчаться, як правильно поводитися, доглядати за собою, знайомляться з живою та неживою природою. І для того, щоби полегшити їм навчання, ми поєднали театральне мистецтво та освітній процес».

У наповненій глядачами залі театру лунали пісні й не вщухали гучний сміх дітвори та бурхливі оплески. Яскрава повчальна лялькова вистава, що є інтерактивною грою, не залишила осторонь жодну дитину: всі жваво виконували вправи, завзято імітували ранкові процедури й цим самим допомогли Вовченяті побороти підступного Мікроба.

Вистава не мала би такого блискучого дебюту без професійної гри акторів: Ярослава, Романа, Ольги Маджуг та Вікторії Язичян. Музику та пісні до спектаклю написала Євгенія Коніщева. «Коли прочитала сценарій, пісні народилися за 4 години». 

До перегляду вистави долучилися дітки, батьки, вихователі й учителі чернігівських навчальних закладів та Іванівської ОТГ.

«Судячи з реакції дітей, їм вистава дуже сподобалася. Взагалі, поєднати навчання з театром ‒ це геніально», ‒ поділилася враженнями психолог Количівської опорної школи Іванівської ОТГ Олена Славко, що долучилася до заходу з учнями 3-4 класів.

«Така вистава актуальна, бо діти, прийшовши до театру, можуть на практиці застосувати свої знання й пізнати щось нове. У цікавій грі вони вчаться гарно поводитися, дізнаються, які процедури потрібно робити щодня», ‒ зазначила вчителька початкових класів Чернігівської ЗОШ № 9 Олена Морська, що переглянула спектакль із групою подовженого дня.

Доречно зазначити, що у процесі реалізації проєкту з 8 жовтня вистава «Про мурзате Вовченя і чистюню Лисеня» буде показана в дитячих закладах Іванівської ОТГ та інших ОТГ Чернігівської області й за її межами.

Аня ІЛЛЕНКО
Фото надано театром

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21