Ці люди такі ж талановиті, як усі!

2019-10-11 09:28

9 жовтня в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулася презентація виставки робіт арт-терапевтичної майстерні КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня», присвячена Всесвітньому дню психічного здоров’я, який відзначають 10 жовтня.

Організована в такому форматі виставка вже вдруге. Вона спрямована на підтримку людей, що зустрілися з проблемами психічного здоров’я.

«Сама психічна хвороба – це стрес, тому людині потрібно допомогти інтегруватися в суспільство й відчути себе його частиною. Наше завдання – розкрити особистість, не дати впасти у відчай і довести, що з хворобою можна  творити й жити щасливо», ‒ повідомила одна з організаторів, психолог і керівник служби психологічно-соціального відновлення Людмила Беленок. Ці полотна наділені внутрішньою живою енергетикою, деякі з них  подібні знімку фотокамери, що свідчить про неабиякий талант художників.

Як розповіла Оксана Сергієнко, психолог зі спеціалізації «арт-терапія», історії пацієнтів різні, наприклад: пацієнт зі складною стадією шизофренії взагалі ніколи не брав до рук пензля, та буквально через півроку знайшов свій стиль,  зараз малює портрети й дуже подібно копіює фотографії чи картини; автор полотен з кінною тематикою має діагноз дальтонізм і не розрізняє кольори. В арт-майстерні йому допомогли зорієнтуватися в кольоровій гамі, і результат вийшов бездоганний.

Після демонстрації виставки вперше більшість робіт було придбано меценатами та спонсорами, адже арт-терапія – дуже затратний метод, на реалізацію якого потрібно придбати  для кожного пацієнта образотворчі матеріали й інструменти: фарби, полотна, підрамники, пензлі, пластилін тощо. Спасибі меценатам, що вони в цьому сенсі завжди підтримують лікарню, допомагають пацієнтам відчути, що вони – частина суспільства, яке їх приймає, допомагає, підтримує, а не відштовхує.

Аня ІЛЛЕНКО
Фото авторки

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21