Ігор та Олена Гези – щасливе подружжя, котре допомагає одне одному бути успішними у професії

2019-10-11 07:08

Знайомтесь: Ігор Геза та його дружина Олена. Ігор Анатолійович – нотаріус, Олена Василівна – ріелторка. Подружжя  – гарний приклад того, як чоловік і дружина, маючи кожний свою справу, здатні підтримувати одне одного, довіряти тонкощі та нюанси  життєвих колізій, а  у професійній сфері – розвивати партнерські відносини, що допомагають обом удосконалюватися у своїй професії та рухатися далі.

– Ігорю Анатолійовичу, ви – відомий у Чернігові нотаріус. За час своєї роботи встигли допомогти багатьом людям, котрі до вас зверталися. Тому можна стверджувати, що ви знайшли себе у своїй справі.

–  Погоджуюся з таким висновком. Адже я нотаріус із більш ніж 20-річним стажем. Хоча до цього 8 років на різних посадах працював у Чернігівській міській прокуратурі, закінчивши на той час Харківський юридичний інститут. Чому саме прокуратура була першою сходинкою? Мене направляли на навчання з прокуратури, тому, за тодішніми правилами,  мав повернутися на роботу в цю систему. А моя перша спеціальність, до речі, – шахтар. Родом я з Луганської області. Але після інституту 1989 року приїхав на роботу до Чернігова. І був приємно вражений тепер уже моїм рідним містом. На початку 80-х років минулого століття служив в одній із гарячих точок. Маю урядові нагороди за службу. І пам’ять про ті часи, котра не стирається з роками...
До речі, я  єдиний із нашого роду, хто повернувся на свою історичну батьківщину. Четверо моїх дідів народилися в селі Городище на Коропщині. Звідти з перших днів Другої світової війни пішли на фронт. І всі четверо загинули, захищаючи Батьківщину. На меморіалі в селі викарбувані їхні імена... А одного разу, випадково, до мене потрапили документи, де було таке прізвище, як у мене, а воно досить рідкісне. Секретар сільської ради підписував нотаріальні документи.  Я зателефонував цій людині. Він виявився моїм родичем. Ми познайомилися. Подружилися. А невдовзі ми з родиною мали захопливу подорож на малу батьківщину та знайомство з родичами.

– Нині приватні нотаріуси, як і державні, розглядають практично всі питання. Ця сфера розвивається інтенсивно. Треба завжди слідкувати, які документи приймаються на законодавчому рівні, аби не пропустити важливих змін.

– Тим більше, після роботи у прокуратурі, де часто приймалися непрості й часом радикальні рішення, довелося по-своєму міняти психологію. Адже в нотаріаті інший підхід, інша специфіка спілкування. А сама система нотаріату у нас завжди розвивалася дуже динамічно й виконувала дуже важливу роль у розвитку не тільки юриспруденції, а й економіки та інших галузей. Зазначу, що нашу систему нотаріату і її позитивні аспекти навіть вивчають деякі європейські країни. Зміни, які нині переважають у нашій сфері діяльності, можливо, додають нам роботи в опануванні нового, але для людей вони – на краще. Полегшується, спрощується та стає зручнішим, наприклад, процес підготовки документів для оформлення нотаріальних дій, а деякі послуги у нас не дорожчі за ті, що в державних нотаріальних конторах.

– Що головне у вашій роботі?

– Головне для нотаріуса – дотримуючись відповідних норм законодавства, якісно та грамотно допомагати людям. Якнайкраще в кожному питанні – до найменших нюансів усе продумати і прорахувати.

– З чим ваші  клієнти до вас звертаються найчастіше?

– Напевно, з переоформленням нерухомості. Чернігів сьогодні  дуже серйозно розвивається, гарнішає, стає містом, комфортним для життя. Тому люди, у кого є кошти й бажання, не проти придбати тут нерухомість. Ті ж кияни купують чимало квартир, люди з усієї області. Бо, повторюся, наш Чернігів кращає, а це стимул для людей.

– Робочий день нотаріуса явно не триває вісім годин…

– Нотаріуси на час уваги не звертають. І я не вважаю це проблемою. Якщо питання складне, то воно може вийти далеко за межі робочого дня. Головне – все вирішити вчасно й фахово. Нерідко працюю і у вихідні. Наприклад, якщо терміново потрібна згода батьків на виїзд дитини за кордон.

– У  вас, переконана, є постійні клієнти.

– Звичайно. А вони переказують своїм родичам, знайомим, друзям. І ті теж звертаються та стають клієнтами.

– Нотаріуси спілкуються між собою, дружать, допомагають?

– Я, як і більшість моїх колег, – член Нотаріальної палати України й відповідно – Чернігівського обласного відділення. Зокрема, у нас є нотаріальна група в Інтернеті. Коли з’являється якась оперативна інформація, нотаріуси нею обмінюються. В нашій сфері багато важить професійна культура. Ми зустрічаємося і спілкуємося не тільки на День нотаріату. До речі, нотаріуси беруть участь у спортивних заходах. Чернігівська команда нотаріату завжди посідає найвищі місця. А футбольна команда перемагала навіть на міжнародних змаганнях.

– Які у вас хобі, захоплення?

– Я багато читаю. А ще люблю гуляти Черніговом. Маю свої улюблені маршрути. Так я відпочиваю, релаксую. Природа для мене – заряд неймовірної енергії. Ми живемо біля Алеї Героїв. На цьому по-європейському оновленому просторі гарно відпочивати. А перейшовши пішохідний міст, я вже можу опинитися в лісі чи на полі. І отримати  неперевершені емоції. 
В розмову включається Олена Геза – ріелторка, засновниця агенції нерухомості «Комфорт».

– Гарна назва вашого агентства...

– Намагаюся робити все, аби клієнтам було комфортно з нами. Займаюся продажем та орендою житла, також – орендою нерухомості, зокрема офісної, комерційної.  Але здебільшого – купівлею та продажем.

– І як у нас на ринку нерухомості в Чернігові? Які попит і пропозиція? Усім усього вистачає?

– Так. Я вважаю, що коли працювати, то всього обов’язково вистачатиме. Це й про себе можу сказати. Я великий трудоголік. Люблю свою роботу, тому вона мене знаходить і сама. Здається, до своєї нинішньої професії я йшла ще звідтоді, як у 1996 році  закінчила школу й почала навчатися в кооперативному технікумі за спеціальністю «Бухгалтерський облік та аудит». Опісля закінчила ЧНТУ практично за тою ж спеціальністю і здобула кваліфікацію економіста. Працювала в юридичній фірмі головним бухгалтером. Але ця професія мені, зізнаюся, не подобалася. Я непосида за характером. Люблю спілкування, роботу, в якій би все крутилося й поспішало вперед та складалося у правильну, гармонійну картину.

– Який момент у вашому житті вас змінив?

– Це було 2004 року, коли народився наш син. Нині він у 10-му класі. Ми не пропонуємо йому стати тим же юристом. Навпаки, даємо свободу вибору. І от коли Іван підріс, у 2008 році я стала займатися нерухомістю. Тому що  бачила, як мій чоловік спілкувався з ріелторами. І мені їхня сфера подобалася. Починала я, не боюся зізнатися, з розклеювання оголошень на під’їздах. Попрацювала навіть в одному ріелторському агентстві. Це була непогана практика. А коли син пішов до першого класу, я відкрила своє агентство. І  найпершим консультантом для мене завжди був мій чоловік. Власне, Ігор став найкращим учителем. Він допомагав у проведенні угод і давав консультації клієнтам. Звідтоді у нас і склалися партнерські стосунки в нашій професійній діяльності. І це нормальне ведення бізнесу, абсолютно європейський підхід. До того ж – дуже зручний. Наприклад, чоловік дає кваліфіковану інформацію та перевіряє, чи все гаразд із об’єктом нерухомості. Тільки тоді я починаю працювати з клієнтом. Отож неприємні моменти ми вирішуємо наперед. І тільки тоді розпочинаємо підготовку документів.  Адже я дуже відповідально ставлюся до взятих на себе обов’язків.

– Упевнена, що й ви маєте постійних клієнтів.

– Так. Тому навіть рекламувати свої послуги не маю особливої потреби. Бо клієнти мене постійно рекомендують своїм партнерам, знайомим. Ось, наприклад, учора зателефонував чоловік, якому мене порекомендував мій колишній клієнт із Вашингтона. Мабуть, на часі їхати займатися нерухомістю в США (усміхається). Приємно, що до мене звертаються клієнти з інших країн, наприклад,  Ізраїлю, багатьох міст України, з нашої області. Люди, зокрема, оформлюють спадщину, а потім хочуть її продати. Рекомендація – це вже марка фірми, її обличчя.

– Ріелтор також має бути психологом у спілкуванні із замовниками.

– Безперечно. У мене серед клієнтів чимало літніх людей, пенсіонерів. Вони люб­лять поговорити, хочуть, аби їх зрозуміли, поспівчували. Тому в такі моменти треба ставати й психологом. І просто по-людському зрозуміти, бути щирою. Попити разом чаю. Відтак люди пам’ятатимуть не тільки консультацію, а й добре ставлення. Я ніколи не забуваю своїх клієнтів після угоди. Можу допомогти їм із переїздом. А потім вони мені телефонують. І я їх вислуховую та допомагаю.

– Ріелтори – дружна професія?

– Здебільшого – так. Я член Спілки фахівців з нерухомого майна. Вона нас об’єднує. У ріелторів є свої групи, ми співпрацюємо, є партнерські угоди. Ми разом навчаємося, спілкуємося, розвиваємося і займаємося спільним продажем.

– Упевнена: «Комфорт», як називається ваше агентство, – це ваш стиль. Ви  створюєте комфорт і вдома для своїх чоловіка й сина.

– Так, нашій родині комфортно разом. Хто найкраще і без зайвих слів та роздумів може допомогти? Звичайно, чоловік. Йому я довіряю. Дружина ж –  завжди поруч і  створює сімейний затишок. А як треба взяти тайм-аут від роботи, ми подорожуємо, бо то найкращий відпочинок. Любимо море, намагаємося їхати до нього. Останні два роки відпочивали в Чорногорії. Там прекрасний клімат і дуже гарна природа. А я об’їздила багато європейських країн іще й завдяки синові та відомому дитячому колективу «Слов’яни», в якому він танцював. Хоча і на Чернігівщині є чимало прекрасних місць. Батьківщина чоловіка – Коропщина й мальовниче Городище на березі Десни. Качанівка на Ічнянщині. Просто неймовірна краса.

– Наша сім’я пройшла непростий шлях і подолала багато труднощів на ньому. І тепер ми на гарному етапі свого життя, – говорить Ігор Анатолійович на завершення розмови, яка відбулася саме в День юриста. – Нині у нас із дружиною подвійне свято – професійне і 15-та річниця весілля. А всіх колег-юристів нашого прекрасного міста, серед яких у мене багато друзів, я вітаю зі святом і зичу їм успіхів та здоров’я. 

Спілкувалася Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото надано Ігорем та Оленою Гезами

Інші новини:


«МарЛені» – прем’єра в облмуздрамтеатрі

3-го та 4 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем’єру – «МарЛені» – кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

2021-12-03 06:37