Чернігів за тиждень

2019-10-11 06:38

На кладовищі «Яцево» збираються встановити камери відеоспостереження

2 жовтня Чернігівщину відвідали представники Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Вони зустрілися з громадською організацією «Єдина родина Чернігівщини», яка об’єднує сім’ї загиблих учасників АТО та ООС, повідомляє телеканал «Дитинець».

Приводом стали акти вандалізму, які останнім часом почастішали в області. Зокрема, нещодавно у Слобідці Новгород-Сіверського району невідомі двічі на тиждень вибивали шибки в хаті-музеї, де виріс загиблий в АТО Ігор Медведь. Музей своїми силами створили колишні односельці Ігоря в пам’ять про полеглих в АТО земляків.

На кладовищі «Яцево», де похований Ігор Медведь, ушанували його пам’ять та тих, хто загинув за незалежність і цілісність України.

Заступник міністра зазначив, що в розслідуванні таких подій слід відокремлювати випадки умисної наруги над пам’яттю військових від звичайного хуліганства, а це вже питання зваженої роботи правоохоронних органів.

Аби попередити акти вандалізму в Чернігові, «Єдина родина» ініціює встановлення камер відео­нагляду на кладовищі – при в’їзді й на каплиці в секторі, де поховані воїни АТО та ООС.

Під час робочої поїздки Міністерства у справах ветеранів на Чернігівщину було заплановано також відвідати сам музей у Слобідці та місцеву школу.

Учасникам війни на сході присвоюватимуть звання «Захисник України – Герой Чернігова»
 
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення відзнаки територіальної громади міста – почесного звання «Захисник України – Герой Чернігова». Воно присвоюватиметься мешканцям міста за вагомий особистий внесок у захист незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.

У травні цього року на ім’я Чернігівського міського голови надійшло клопотання від громадської організації «Родина воїна» про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова» (посмертно) трьом учасникам АТО/ООС: Миколі Брую, Віктору Запеці, Денисові Чередніченку.

Під час його розгляду на засіданні відповідної комісії виникла дискусія, оскільки всі загиблі учасники АТО/ООС – герої, тому ніхто не має морального права визначати ступінь їхнього героїзму й мужності та встановлювати черговість у присвоєнні їм почесного звання.

Крім того відповідно до Положення комісія розглядає пропозиції про присвоєння цього звання по одній кандидатурі з кожної галузі, але не більше трьох кандидатур загалом на рік. А зважаючи на загальну кількість героїв, цей процес може тривати десятки років. У результаті подання було знято з розгляду.

Проєктом Положення про присвоєння почесного звання «Захисник України – Герой Чернігова» визначено, що право присвоєння відзнаки належить виключно Чернігівській міській раді. Крім того це почесне звання присвоюється лише один раз за життя і є довічним. Також воно може присвоюватися посмертно.

Церемонія вручення почесного звання відбуватиметься щорічно під час святкування Дня захисника України. На урочистостях особам, удостоєним відзнаки, вручатимуться диплом Захисника України – Героя Чернігова та нагрудний знак «Захисник України – Герой Чернігова». Якщо звання присвоєне посмертно, то нагороду передаватимуть найближчим родичам.

Також надаватиметься разова грошова винагорода в розмірі десяти мінімальних заробітних плат, встановлених нормативно-правовими актами станом на 1 січня року, в якому присвоєно почесне звання.

Відповідне рішення надалі виноситиметься на розгляд сесії Чернігівської міської ради.

Нові умови для виносних кафе
 
Виносним кафе більше не дозволять руйнувати стіни в орендованих приміщеннях. Про це на засіданні виконавчого комітету заявив міський голова Чернігова.

Як приклад Владислав Атрошенко навів невдалий, на його думку, бізнес-проєкт ресторану «Мафія». Ті попросили зробити окремий вхід. А за фактом – зайняли ледь не всю площу біля ТРЦ «Мегацентр».

Під час доповіді головного архітектора міста Сергія Калюжного про черговий кафетерій із «вирубаною» стіною для продажу кави мер доручив ретельно розбирати кожен такий проєкт.

«Не сидіть у кабінеті, – звернувся Владислав Атрошенко до архітектора. – А виїдьте на місце й подивіться, чи там можна буде ходити тротуаром, чи поміститься візочок».

Також міський голова попередив: якщо у приміщеннях нежитлового фонду робитимуть сходи, то – за рахунок самого приміщення, а не виносити їх на тротуар.

Зносять гаражі
 
Від початку року в Чернігові демонтовано 255 гаражів і 20 кіосків. Про це розповів начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Віталій Хрустицький під час ранкової наради в мерії.

Загалом за час існування відомства знесено 625 незаконно встановлених гаражів і 85 кіосків, які власники можуть забрати, компенсувавши вартість робіт зі знесення конструкції, – 6700 грн.  Демонтаж гаражів триватиме й надалі. Пріоритетними є центральні райони та околиці.

Екоквест у Ялівщині – від студентів «Чернігівського колегіуму»
 
1 жовтня студенти природничо-математичного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка відзначили Всесвітній День туризму у форматі екологічного квесту.

Ідею проведення такого заходу запропонував три роки тому завідувач кафедри екології та охорони природи університету Юрій Карпенко. Його ініціативу активно підтримала дирекція парку.

Організатори цьогорічного практичного еколого-освітнього заходу – комунальний заклад Чернігівської обласної ради «РЛП «Ялівщина» й кафедра екології та охорони природи НУЧК ім. Т. Г. Шевченка.

Участь в екоквесті взяли 4 ­команди студентів 1-го курсу природничо-математичного факультету. Тут були й екологи, й біологи, й хіміки, й фармацевти, й географи. Кожна команда презентувала свою емблему та девіз.

Учасники із захватом виконували завдання на швидкість, орієнтувалися на місцевості, шукали підказки й секрети від «менеджерів» квесту – студентів-екологів другого-третього  курсів. Усі команди вправно рухалися та показували вміння у спортивному орієнтуванні, виконували екологічні завдання.

Захід завершився  нагородженням переможців та учасників, висаджуванням двох дерев гінкго дволопатевого і традиційним куштуванням м’ятного фіточаю з печивом на навчально-науковій станції Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

Димова завіса над приватним сектором: чому не варто спалювати листя
 
Димова завіса над приватним сектором та неконтрольовані вогнища на відкритих територіях за містом. Господарі й господині, що прибирають свої подвір’я від опалого листя і трави та спалюють рослинність, не замислюючись, ставлять під загрозу здоров’я – своє та інших людей. Важкі метали, канцерогени й чадний газ – лише частина того, що міститься в диму від листя, яке тліє. Українським законодавством за це передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 340 до 1360 гривень, повідомляє телеканал «Дитинець».

Восени в екологічному відділі «Муніципальної варти» працюють піший патруль та мобільна група, що реагує на виклики.
Залишки рослин можна безпечно утилізувати, як і побутові відходи. Для цього працівники АТП-2528 функціонують у посиленому режимі. За словами начальника підприємства Руслана Волока, в осінній період у місті працюють 5-7 комплексів. Кожен із них, а це 2 самоскиди і трактор, забирає сміття із приватного сектору з четверга по неділю.

Якщо не вивозити рештки рослин, із них можна зробити компост і відтак удобрювати ним свою присадибну ділянку, кажуть комунальники.

До 950-річчя заснування Антонієвих печер: програма заходів

Цього року Національний заповідник «Чернігів стародавній» відзначає 950-річчя заснування Антонієвих печер. До цієї дати заплановано низку заходів.

10 жовтня

10.00-12.00 – урочиста академія за участю керівництва Міністерства культури України, Чернігівської облдержадміністрації, обласної і міської рад, історико-культурних заповідників України та області, музеїв, бібліо­тек, журналістів, підприємців і громадськості.

Заплановано презентацію фотовиставки «Врятована спадщина» та наукової книги «Антонієві печери Чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря: 950 років», підготовленої науковими співробітниками Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Місце проведення: Чернігівська міська рада, вул. Магістратська, 7.

12.00-12.20 – спецпогашення художнього конверта із зображенням Антонієвих печер Троїцько-Іллінського монастиря.

Місце проведення: Чернігівська міська рада, вул. Магістратська, 7.

12.30-13.00 – презентація експозиції «Іллінська церква – пам’ятка архітектури ХІ–ХVІІІ ст.».

Місце проведення: Іллінська церква, вул. Іллінська, 33-а.

14.30-18.00 – пленарне засідання міжнародної наукової конференції «Дослідження пам’яток культурної спадщини Придніпров’я» (до 950-річчя заснування Антонієвих печер м. Чернігова) за участю дослідників із Києва, Мінська, Чернігова, Батурина, Качанівки, Новгорода-Сіверського, Ніжина.

Місце проведення: навчально-методичний центр профспілок, вул. Шевченка, 105-а.

11 жовтня

9.00-11.30 – пленарне засідання Міжнародної наукової конференції «Дослідження пам’яток культурної спадщини Придніпров’я» (до 950-річчя заснування Антонієвих печер м. Чернігова).

Місце проведення: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Колегіум, вул. Преображенська, 1.
12.00-13.00 – відкриття виставки картин «З Україною в серці» заслуженої художниці України Оксани Полтавець-Гуйди та народного художника України Віктора Полтавця.

Місце проведення: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Колегіум, вул. Преображенська, 1.

Вхід вільний.

Підготувала Ольга КУЖЕЛЬ за матеріалами інтернет-сайтів

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42