«Арт-студія Колібрі»: доторкнися до прекрасного!

2019-10-10 06:42

У світі існують люди, здатні не тільки помічати найтонший прояв краси, а й висловлювати свої емоції та почуття через мистецтво, відчуваючи тонку грань між дійсністю і фантазією. Як казав Альберт Ейнштейн, «Мистецтво – вираження найглибших думок найпростішим способом». 

Достатньо подивитися на руку художника, щоби зрозуміти: вона малює впевнено і твердо, немов нею водить хтось невидимий і недосяжний, який пізнав таємницю світу. 13 жовтня гарний привід привітати тих, хто несе красу мистецтва в наше життя, адже цього дня в Україні відзначають День художника. Це свято не тільки для професіоналів образотворчого мистецтва, а й для всіх любителів прекрасного. Напередодні професійного свята ми вирішили відвідати одну з кращих приватних арт-студій Чернігова під назвою «Колібрі» й поспілкуватися з її керівницею Лілією Ібрагімовою. Вона – мистецтвознавець, член Націо­нальної спілки художників України, вишукана художниця, що має досвід викладацької діяльності більше 20 років, працює за авторською методикою «Творчість з радістю», є розробницею 11-річної програми для професійної образотворчої освіти. А учні пані Лілії – неодноразові переможці та призери міжнародних мистецьких конкурсів і змагань, випускники найвідоміших академій світу. У ході інтерв’ю дізналися про специфіку роботи закладу.

– Пані Ліліє, скажіть, будь ласка, чому арт-студія має таку символічну назву – «Колібрі»?

Арт-студія заснована у 2003 році. На той час назва була досить нестандартною, адже більшість мистецьких закладів називалася «Художник», «Палітра», «Юний художник» тощо, а «колібрі» було новим словом. По-перше, колібрі ‒ це пташка, яка нікому не завдає шкоди, не їсть навіть комах, а харчується нектаром; по друге, вона трудівниця, як і художники, адже щоби стати майстром, потрібно немало «налітати» і зробити багато мазків пензлем чи ескізів олівцем, аби рука твердо запам’ятала ази малювання; по-третє, колібрі – пташка яскрава й різнокольорова (її пір’я має всі кольори веселки). Таким є і наше бурхливе життя у студії.

– Що, на вашу думку, є фішкою «Колібрі»? Чим ваша студія відрізняється від інших?

– У нас учні можуть здобути професійну образотворчу освіту, хоча зазвичай її дають у державних художніх школах. Головна відмінність нашої студії від інших мистецьких закладів у тому, що ми, окрім уваги до творчості й розвитку учнів, озброюємо їх професійними навичками, виховуємо креативність і розкриваємо внутрішній потенціал. І все – завдяки 11-річній програмі, за якою займаються діти. Маємо стандартні дисципліни: академічний рисунок, живопис, композиція – станкова й декоративно-ужиткова, скульптура, кольорознавство, мистецтвознавство, а крім цього ‒ основи дизайну, анімалістичний рисунок та майстер-класи за різноманітними темами. Тобто учні отримують усебічний естетичний розвиток, адже ми не тільки готуємо художників, а й даємо людям налаштування на позитивне життя. Також – привчаємо дітей до гарної музики, намагаємося возити їх у Київ на мистецькі заходи, обов’язково відвідуємо Національну оперу та кращі українські музеї, тобто дбаємо про культурну освіту.

– Ви працюєте за авторською методикою «Творчість з радістю». На яких принципах вона базується?

– Девіз нашої арт-студії – «Конструювати ідеальний світ – мета мистецтва». Усі принципи, яких ми дотримуємося та на чому базуються наша етика й естетика, закладені в нашому банері: це гармонія, краса, радість, професіоналізм та багато іншого.
У суспільстві існує проблема популяризації художників з трагічною долею, а от історії успішних митців чомусь замовчують. Узяти хоча б історію життя Рубенса. Чи Айвазовського, що був мільйонером і побудував залізницю від Сімферополя до Феодосії та пристань, хоча був сином торговця на ринку. Тому ми закладаємо учням знання про успішних художників, які своєю творчістю змогли досягти висот. Особливо акцентуємо увагу на українських митцях. Мало хто з людей знає, що найвідомішим графіком України є наш земляк Василь Лопата, котрий оформлював українські гривні, які ми щодня тримаємо в руках і які визнані найкращими у світі. Чи взяти, наприклад, скульптора Івана Мартоса, чия батьківщина – Ічнящина. І таких прикладів можна навести не один десяток. Тому наше завдання – не тільки допомогти учням опанувати професійні тонкощі, а й долучити до пізнання історії мистецтв.

– Щоби потрапити до вашої творчої атмосфери, потрібно мати якісь базові знання чи можна оволодівати мистецтвом з нуля?

– Головне – мати бажання. Ми працюємо з дітьми, починаючи з 4 років. Також у нас займаються вступники й випускники шкіл, є групи дорослих з необмеженим віком. Сьогодні студію відвідують близько 260 учнів. Вони самостійно обирають термін навчання. Наприклад, одна дівчинка два роки не відвідувала занять у нашій студії, а наразі повернулася. А дехто навчається й по 13 років.

– Чи маєте ви систему оцінювання? Якщо так, то яку?

– Як такої системи оцінювання в нашій арт-студії немає. По завершенні завдань, які бувають розраховані на одне заняття, що триває 2,5 години, чи декілька, викладачі за певними своїми еталонами, враховуючи мету завдання, роблять висновки, чия робота є більш вдалою. Адже творчість ‒ суб’єктивне відображення реальності, тут оцінюється в першу чергу перемога людини над собою. Найбільше визнання наших робіт відбувається під час участі у всеукраїнських та міжнародних конкурсах чи виставках. Ми пишаємося тим, що чернігівський обласний осередок Спілки художників України щороку запрошує нас як одну з найкращих професійних шкіл міста презентувати виставку учнівських робіт до Дня захисту дітей – немов еталон дитячого мистецтва.

– Випускники «Арт-студії Колібрі» – які вони? Чи мають можливість продовжити навчання у відомих мистецьких академіях чи університетах?

– Випускники нашої студії ‒ дуже перспективні молоді люди, здібностями й талантами яких я пишаюся. Ми завжди підтримуємо з ними зв’язок і зустрічаємося на День випускника, де маємо можливість обмінятися інформацією та дізнатися, що нового з’являється в мистецтві.  Адже наші колишні учні навчаються у кращих закладах України (це й Київський національний університет будівництва і архітектури, й Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, й Київський національний університет технологій та дизайну), Британії, Канади, Польщі, Франції, Чехії, Італії тощо.

– Як плануєте відзначити професійне свято?

– За традицією нашої студії, під час святкування Дня художника проводимо посвяту для новеньких із клятвою та сходинками до мистецького Парнасу. Отже, святкування буде цікавим, проте не хочу розкривати всі таємниці й нюанси, щоб очікування залишилося для учнів сюрпризом.

– Дякуємо за спілкування й зичимо вам досягати тільки творчих висот. Нехай мистецька праця дарує естетичне задоволення як учням, так і працівникам! Із прийдешнім святом!

Аня ІЛЛЕНКО
Фото зі сторінки «Арт-студії Колібрі» у Facebook

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42