Боятися і робити, або короткий посібник, як через страх починати щось нове

2019-10-01 08:38

Страх починати щось нове йде з дитинства. Дуже часто – зі шкільних років. Коли ми опановували щось нове і, ясна річ, не все у нас одразу виходило. І це нормально та природно. Але бувало й таке, що це у нас потім відбивало бажання починати щось нове знов і знов… Це все потім нас переслідує в інших справах.

Бувало, ще з дитинства ми не відчували підтримки від батьків чи друзів. Це все тому, що важко зрозуміти, що для когось є важливим. Також від учителів ми могли почути:  «Ти міг би зробити і краще. Щось ти погано постарався. Та на що ти взагалі спроможний?»

І наше завдання в тому, що нам треба замінити слова в наших спогадах! Тож давайте знову будемо фантазувати. Як би ви хотіли замінити слова, які вам казали?

Наприклад: «Це нормально, що у тебе не одразу виходить щось. Спробуй іще раз, і у тебе 100% усе вийде! Я вірю в тебе!»


І як ви почуваєтеся після цього? Намагайтеся відчувати всі зміни, які відбуваються з вами. Важливо сказати «дякую» всім своїм критикам та відпустити їх.

У нас є ще одне завдання, щоби закріпити результат: потрібно пройти деякі кроки, вони допоможуть чітко організувати свої думки.

Отже….

Крок 1

Візьміть аркуш паперу й посередині напишіть « Я хочу…» (пишіть усе, що ви хочете, навіть таке… ну дуже нездійсненне).
Нижче напишіть «Я не роблю цього, бо боюся» (пишіть те, що вас зупиняє).

Крок 2
Випишіть у стовпчик усе, що вам спаде на думку. Перерахуйте всі справи, за які вам страшно братися, й напишіть, які страшні наслідки, на вашу думку, можуть трапитися у процесі виконання або після того, як ви досягнете бажаного. Запишіть усе-все, що вас лякає.

Крок 3

Виберіть найстрашніше з написаного й поруч напишіть, за яких умов вам не страшно це виконати.
Сюди ж запишіть усе те, що у вас уже є і що сприяє зменшенню страху. Це може виглядати приблизно таким чином: у мене немає досвіду, але у мене є знання й величезне бажання, а досвід не з’явиться, якщо нічого не робити.

Крок 4

Подивіться на список справ, які у вас з’явилися. Що ви можете зробити вже зараз? А для чого потрібні додаткові ресурси?

Крок 5

Складіть список усіх ресурсів, необхідних для виконання дій для зменшення страху (люди, інформація, навички, вміння, час). Поруч напишіть, де та як можна дістати цей ресурс .

Крок 6

Починайте робити ті справи, що ви записали у стовпчику для зменшення страху. Починайте діяти, тому що за вас ніхто нічого не мусить і не буде робити!

Я бажаю вам плідно попрацювати над собою!
Немає ніякого майбутнього, є лише одне сьогодення!

Практичний психолог
Єременко Кристина Олександрівна
Tel: (093) 309-33-43
Instagram: kristennn100
E-mail: sarzhankris@icloud.com; kristinasarjan@rambler.ru

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21