Проєкт«NewVision» у Корюківці

2019-09-27 12:07

Яка би політична команда в державі не ставала владою, проблеми виховання та професійної орієнтації підлітків залишаються. Особливо дітей із родин, які опинилися у складних життєвих обставинах. Цьому сприяють різні соціальні проєкти, підтримані як громадським сектором, так і державними органами влади.

У Корюківській ОТГ сформувалася  команда молодих та активних. Народжуються нові ініціативи й у Молодіжної ради, очолюваної Анною Станіславською. Підтримав одну з ініціатив заступник голови РДА з гуманітарних питань Володимир Полубень. Це проєкт NewVision, який допоможе багатьом підліткам «покинути» вулицю, зорієнтуватися в житті, можливо, обрати фах, розширити свій кругозір.

Володимир Полубень: – Я відповідаю за гуманітарну сферу. До нас часто звертаються сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах. Тому тема проєкту, фактично, для мене є робочою. 

Ідея проєкту народилася у Анни Станіславської, оскільки вона – голова Молодіжної ради та часто працює з молоддю. Схожі проєкти постійно реалізуються, можна сказати, що це один із багатьох, направлених на активізацію молоді та її залучення до організації дозвілля у громаді.

Мета нашого проєкту – соціалізація дітей з девіантною поведінкою. Ми залучаємо їх до створення соціальних відеороликів на різні теми.

До роботи у проєкті залучили десятьох підлітків. Усі з міської школи №1. На наше здивування, діти охоче прийняли запрошення. Всі без вагань відповіли, що готові брати участь. Очевидно, саме таких цікавих заходів їм не вистачає, тому маємо зробити все на найвищому рівні, щоби проєкт і далі діяв, можливо, у вигляді кіногуртка на базі Молодіжного центру. 

Дуже надихаючими були поїздки до Львова й Харкова, організовані ГО «Відкритий простір» (м. Київ, Анастасія Ніжник та Андрій Сидоренко). Саме їхній проєкт «Давай Зміни» має на меті підготовку фахівців із управління локальних проєктів, через поєднання досвіду громадського сектору і бізнесу. Досвід спікерів та розповідь про проєкт, який реалізовували учасники торік, і підштовхнули нас почати свій. Члени цієї ГО постійно супроводжують усіх учасників і допомагають досягти максимального результату. Особливо хочеться відзначити останню поїздку до міста Лева. Центр Митрополита Андрея Шептицького – ресурсно-інформаційний центр Українського католицького університету, де тривали зустрічі і презентація наших проектів.

Плануємо візит на телеканал Чернігів:UA, де дітям розкажуть, як треба знімати відеосюжети, особливості цього процесу. А далі – робота над відео.

До проєкту також долучилися і працівники освіти, зокрема шкільні психологи. Дуже приємно відчувати підтримку й чути професійні поради людей, які мають досвід роботи з молоддю.

Не даємо спокою і підприємцям. Дізнавшись про проєкт, уже погодилася його підтримати родина Олександра та Аліни Мара. Вони працюють у Києві, але дуже активно підтримують ініціативи в Корюківці. Цього разу вирішили профінансувати закупівлю обладнання для створення в Молодіжному центрі кінотеатру. Згодом відзняті ролики плануємо показувати для дітлахів і молоді.

Анна Станіславська: – Я із власного досвіду знаю, що більшість проєктів у нашому місті націлена на активних, ініціативних дітей, а підлітки з асоціальною поведінкою залишаються без уваги. Саме тому вирішили спрямувати свої зусилля на них. У проєкті беруть участь діти з 7-го по 11-й класи. Наразі ми дали нашим підопічним завдання – придумати сюжет. Після поїздки на телеканал усі разом вирішимо, які із запропонованих тем краще втілити на екрані. А далі – працюємо за графіком.

Сподіваємося, дуже щільним.

Розповіді слухав Віктор ТАТАРИН
Фото Володимира ПОЛУБНЯ

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13