Фінансові питання, почесні громадяни області та ринок землі

2019-09-27 08:37

25 вересня об 11-й годині ранку розпочалося пленарне засідання дев’ятнадцятої сесії Чернігівської обласної ради сьомого скликання. Загалом, можна назвати його спокійним і плавним, та все ж «гострі кути» були. Наприклад, уже на початку засідання у декого з уважних депутатів з’явилися питання до третього пункту порядку денного «Про внесення змін до Програми профілактики правопорушень у Чернігівській області на 2016-2020 роки».

Так, Валерій Куліч звернув увагу колег на те, що за цим пунктом передбачається перевести гроші з обласного бюджету на потреби патрульної поліції, яка опікується Черніговом. При тому, що в області є свої проєкти, котрі потребують постійного фінансування.

У підсумку депутати обласної ради дослухалися до аргументів колеги й не проголосували за цей пункт, залишивши кошти у бюджеті області.

Іншим пунктом порядку денного пленарного засідання, що викликав певні запитання, був «Про внесення змін до переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2019 рік, затвердженого рішенням обласної ради  від 04.04.2019 №10-17/VII зі змінами від 26.06.2019 №14-18/VII». За нього проголосували, оскільки за фактом видатків ці кошти вже були виділені та практично витрачені. Але депутат Валерій Куліч знову привернув увагу присутніх і до цього.

– Власне, я  проти того, щоби ми витрачали гроші невідомо куди. Цього року ми витратили 400 тисяч гривень на видання різних друкованих матеріалів, – пояснив депутат. – За ці кошти можна, наприклад, колектори відремонтувати, адже у нас є проблеми з ЖКГ.  Я за те, щоби ми ці кошти витрачали на практичні речі, а не на друкування макулатури.

Серед важливих питань, які депутати Чернігівської облради порушили на сесії, було «Про звернення до Президента України Зеленського В. О., Голови Верховної Ради України Разумкова Д. О., Прем’єр-міністра України Гончарука О. В. щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення». Це звернення доповнили пунктами з іще одного звернення, що мало розглядатися на цьому ж засіданні та було знято з голосування, аби не дублюватися.

Коментар із цього приводу ми попросили дати голову постійної комісії облради з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин Віктора Кияновського.

– На сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України вже опубліковано законопроєкт про ринок землі. Він слухатиметься в парламенті наступного тижня, можливо, в середу. Зро-зуміло, як ми, аграрії, ставимося до цього питання. І сьогодні про це йдеться у зверненні. Ми проти дій, передбачених цим законопроєктом, адже він недопрацьований. Найбільше питання – ринок землі, він повинен бути, але – цивілізований, і всі повинні мати рівний доступ до землі. Українці повинні отримувати першочергове право на викуп земельних ділянок. Той же український фермер-селянин, який хоче працювати на своїй землі. Ну й ті підприємства, що обробляють цю землю. Які за довгий час її експлуатації привели її в належний стан. А це й робочі місця, до речі. І ми за те, щоби в аграрному секторі працювали всі галузі. Отож було підготовлено два звернення – два проєкти. Сьогодні ми їх об’єднали.

А тепер – про приємні моменти. На засіданні сесії були проголосовані питання «Про заснування обласної премії  імені Григорія Верьовки» та «Про заснування обласної премії імені Левка Ревуцького». Таким чином в області з’явилися дві нові премії.

Також у ході засідання дев’ятнадцятої сесії відбулося голосування за присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області». Через технічні проблеми з інтернет-голосуванням депутатам довелося роз-глядати одразу чотири кандидатури, замість регламентованих двох на сесію. За підсумками голосування це звання присвоєно відомому спортсменові-олімпійцю, нині начальнику Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міськради Андрієві Дериземлі та Героєві України, генеральному директору ТОВ «Земля і воля» Леонідові Яковишину. З чим редакція газети «Деснянська правда» їх і вітає

Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото Віктора КОШМАЛА

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13