Олімпійський урок із чемпіонкою Наталією Смаль

2019-09-26 12:31

19 вересня в Чернігівському ліцеї №15 відбувся Олімпійський урок для першокласників, про що повідомила керівник методичного об’єднання вчителів перших класів Олена Самойловська.

Урок розпочався зі спортивної розминки під музичний супровід. А далі діти слухали розповідь учителя про Олімпійські ігри, також – зрозуміли, чому їхній урок сьогодні названо Олімпійським.

Приємним і водночас пізнавальним моментом уроку була зустріч першокласників із олімпійською чемпіонкою Наталією Смаль, мамою учня 1-А класу Антона. Варто зазначити: Наталія ‒ майстер спорту України міжнародного класу з дзюдо, учасниця літніх Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро, дворазова бронзова призерка чемпіонату Європи, багаторазова переможниця та призерка Кубків світу й чемпіонатів України.

«Вирішила завітати до школи на Олімпійський урок, по-перше, через те, що мій син тут навчається, а по-друге, Антон також почав займатися дзюдо. Останнім часом хочеться, щоби дітки такого віку частіше долучалися до спортивних секцій, адже гаджети, комп’ютери й мобільні телефони відривають їх від цього. Хочеться, аби наша нація була здоровою, тому я та інші наші спортсмени  ходимо у школи проводити Олімпійські уроки, на яких запрошуємо діток до спортивних секцій. Необов’язково, щоби це було дзюдо чи самбо, нехай – волейбол, футбол, лижні гонки чи біатлон, але  головне,  щоби дітки займалися спортом та розвивалися», ‒ повідомила чемпіонка.

Пані Наталія поговорила з учнями про їхні спортивні вподобання, дізналася, які види спорту відомі школярам, а також відповіла на запитання. Дітей цікавило, чи завжди вдавалося перемагати і як боротися з поразкою та що потрібно для того, аби стати відомим спортсменом.

Відтак чемпіонка розповіла першокласникам про вид спорту, що ним займається – дзюдо, наголосила якими рисами повинен володіти професійний спортсмен, аби стати олімпійським чемпіоном. Наталія прийшла на захід в олімпійській формі синього кольору, яку дзюдоїсти вдягають на міжнародних змаганнях, тому наочно продемонструвала учням, із яких елементів складається кімоно. Пояснила, що до вибору форми потрібно підходити відповідально, адже у дзюдо спортсмени прагнуть здійснити результативний кидок або виконати борцівський прийом, що приведе до перемоги. Тому кімоно має дозволяти виконувати специфічні прийоми. Чемпіонка розповіла, що долучає до тренувань свого сина, з яким вони і продемонстрували першокласникам бойові прийоми дзюдо. Антонові просто далося виконувати кидки, незважаючи на те, що з мамою вони різних вагових категорій. Діти були в захваті від побаченого та зрозуміли, що, займаючись цим видом спорту, людина може зміцнити свою фізичну форму, розвинути в собі силу, спритність, витривалість і зосередженість, а ще це дуже цікаво.

У дитинстві важливо спробувати різні види спорту, щоб найкраще розвинути здібності людини. За допомогою фізичних вправ діти можуть розвиватися, зміцнювати свої м’язи, почуватися впевненіше й покращувати режим сну та бадьорості. Тому, щоб ознайомити першокласників з іншими видами спорту, вчителі запросили колишніх випускників початкової школи, які презентували власні спортивні досягнення. Учні 5-А класу Влад Старовойт і Кирило Дідик показали номер з бойового мистецтва з елементами танцю, музики й акробатики  ‒ капоейра,  гімнастичний виступ учениці 5-В класу Ксенії Горової просто зачарував, здивувала школярів пластичністю наймолодша спортсменка – учениця 1-Б класу Стефанія Бондаренко, яка займається в цирковій студії.

На завершення уроку олімпійська чемпіонка вручила учням спортивний інвентар: м’ячі, скакалки, гімнастичні обручі ‒ подарунок шкільному колективу від батьків, щоби дітки розвивалися та примножували спортивні досягнення – може, й олімпійські.

Аня ІЛЛЕНКО
Фото авторки

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13