ТІЦ: «ЧерниговЪ – Чернігів»

2019-09-26 10:49

Знаковою для Чернігова подією 19 вересня стала презентація в Туристично-інформаційному центрі фотопроєкту «ЧерниговЪ – Чернігів». Його автором виступив історик не за фахом, однак за покликанням Костянтин Ягодовський – голова обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Проєкт був презентований глядачам у вигляді експозиції світлин, яка супроводжувалася читанням акторами тексту до них.

На фотографіях Чернігів був представлений у двох варіантах: таким, яким його бачили попередні покоління сто і більше років тому, й таким, яким місто знаємо ми – сучасні чернігівці. Юна амбасадорка Чернігова Кароліна Павленко зачитувала опис сучасних фотографій на сучасний лад. А заслужений артист України Володимир Банюк розповідав про старовинні світлини в такій манері, як це було звично в часи їх створення.

Цей проєкт пан Костянтин виношував близько 40 років та врешті здійснив. 

– Спочатку все можна було зробити тільки у друкованому вигляді – опублікувати якусь брошуру чи фотографії й дивитися, – розповідає автор проєкту. – Але поки проєкт дозрівав, з’явилися нові технології – комп’ютерна техніка, інтерактивний показ. І тепер цей проєкт буде не тільки в друкованому вигляді, не тільки у вигляді фотографій.  А – повністю адаптований до комп’ютерної техніки.

Загалом проєктом передбачено, що на окремому сайті будуть завантажені в кілька етапів приблизно 200 пар фотографій (одна фотографія старовинна, інша – сучасна). Як каже автор, електронну версію проєкту мають запустити до кінця року й наразі в ній представлена так звана адміністративна частина міста (загалом близько 60 пар фотографій). Наступним має стати Вал. 

Відвідувачі порталу зможуть робити собі віртуальні прогулянки нашим містом, паралельно отримуючи інформацію про ті чи інші місця або споруди. Загалом у колекції Костянтина Ягодовського близько 600 старовинних світлин Чернігова (найдавніші, представлені в експозиції, – 1860-х років) – він довго збирав та обробляв ці зображення. Завдяки копіткій роботі автора проєкту глядачі зможуть не просто детально роздивитися первісний вигляд багатьох споруд і вулиць нашого міста, а й побачать, який вигляд усе це має сьогодні з того ж самого ракурсу та місця зйомки. Задля цього панові Костянтину знадобилося долучати у процесі зйомки помічників, трохи ризикувати й вишукувати різні можливості. 

– Багато знімків, які потрібно було робити з проїжджої частини. Автомобілі ж не зупиняються, – ділиться Костянтин Ягодовський. – І коли ти виходиш на дорогу, треба, щоб і тебе не збили, й самі автомобілі не заважали знімати.

Загалом, подібні проєкти мають велике значення для Чернігова. Адже мешканців спонукають більше цікавитися історією рідного міста, а для потенційних гостей покращують його туристичну привабливість, заохочують відвідати.

– Чим більше ми пізнаватимемо історію нашого міста, тим більше розумітимемо, що треба зробити задля того, щоби воно жило. Аби воно було молоде й одночасно – старовинне, – зазначив у ході презентації начальник управління культури і туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук.

Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото автора

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55