Особливі діти заробили майже 80 тисяч для створення інклюзивного парку в Чернігові

2019-09-26 09:44

Діти з інвалідністю, а також їхні батьки та вихователі мріють про створення в Чернігові інклюзивного парку. Це спортивно-ігровий майданчик, де можуть безпечно й комфортно перебувати діти з вадами зору, зі слабким слухом, а також хлопчики та дівчатка, що пересуваються на інвалідних візочках.

Підтримати цей проєкт можна під час голосування в рамках цьогорічного «Бюджету участі». Але вихованці Чернігівського реабілітаційного центру №2 вже зараз почали збирати кошти на реалізацію своєї мрії. Вони підготували чудові вироби й намалювали картини, які можна було придбати під час благодійного аукціону, що відбувся 24 вересня у приміщенні обласного художнього музею ім. Григорія Галагана. Підтримати цей проєкт зібралися близько 40 благодійників. І в ході аукціону діти з інвалідністю заробили своєю творчістю 79 тисяч 200 гривень

Першим лотом був малюнок Вікторії Панченко «Дівчина в капелюсі». Підприємець із Чернігова на ім’я Олег заплатив за нього 3500 грн. Деякі інші роботи меценати купували і по 4, і по 5 тисяч гривень. Але рекордною стала сума в 10300 грн. – той самий підприємець (як з’ясувалося згодом, батько трьох дітей) заплатив її за велику текстильну ляльку для своєї доньки. До речі, на аукціон пан Олег завітав із дружиною, сином і донькою. Благодійність для цієї родини – буденна справа та внутрішня потреба. І до цього діток привчають з пелюшок.

Серед лотів були представлені ще й картини з бісеру, картини з шовкових стрічок, іграшки, вази, мініскульптури та обереги. Загалом на аукціоні представлені 64 лоти, деякі з них іще можна придбати онлайн і саме таким чином долучитися до реалізації проєкту. Святкову атмосферу під час аукціону допомогали створити співак Ігор Хонін, танцювальний і музичний номери вихованців реабілітаційного центру №2.

– Мені дуже приємно бачити в залі знайомі обличчя. Мені приємно, що в нашому місті немає байдужих до цієї ситуації людей, – зазначила під час відкриття благодійного аукціону директорка реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак. – Чому ми беремо участь у цьому проєкті? Тому що навчаємо наших дітей бути вдячними, не бути споживачами, долучатися до корисних добрих справ своєю працею, а саме – творчою працею. Сподіваюся, кожен із вас отримає такий гарний символічний оберіг від наших дітей. Дуже дякую за увагу до нашого закладу! 

За словами Регіни Гусак, загальний бюджет цього проєкту – 4 мільйони гривень. Створити інклюзивний спортивно-­ігровий майданчик пропонують у парку напроти «Мегацентру». Зазначимо, що на старті проєкту мова йшла про Центральний парк культури і відпочинку, а ініціатори озвучували суму в мільйон гривень.

– Цей аукціон – іще один інформаційний привід, іще одна нагода нагадати про цей проєкт і запросити чернігівців до голосування, – підсумовує Регіна Гусак. – Ми дуже просимо всіх небайдужих долучитися. Відповідно до положення про «Бюджет участі», максимальний кошторис подібних проєктів не може перевищувати 1,5 млн грн. Тож частину суми нам доведеться шукати і збирати самотужки, звертатися до меценатів, депутатського корпусу. Сподіваюся, частину коштів буде закладено в міський бюджет. Іще раз хочу подякувати всім учасникам благодійного аукціону. Я переконана: лише те, що ти віддаєш людям, назавжди залишається з тобою!

Вікторія СИДОРОВА
Фото зі сторінки Регіни Гусак у мережі Фейсбук

Інші новини:


У Чернігові три школи можуть працювати навіть при введенні червоної зони

Сьогодні під час наради в міській раді начальник Чернігівського управління освіти Василь Білогура повідомив, що в трьох чернігівських школах вакцинацією охоплено практично 100% колективу. А це означає, що ці заклади можуть працювати навіть при введенні в місті червоної зони.

2021-10-19 13:58